Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло под ЕГР Клапана

ahilpeleev снимка ahilpeleev 22 юни 2010 - 20:06

Колеги
имам голям проблем
Забелязах, че се омазнява маркуча, който влиза в колектора за въздух точно под ЕГР клапана. Клапана също е омазнен отгоре. Колата е Опел Вектра "Б" X20DTH. Гори около 2 литра масло от смяна до смяна. Възможно ли е да го изхвърля от там. От ауспуха си пуши нормално.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 22 юни 2010 - 20:22

Омазняването на маркуча идва от факта че е турбо път. Турбината ти е тръгнала и пуска по идея масло, на всички коли се омасляват турбо пътищата. Да не ме разбереш криво, караш и проблем нямаш(всички са така).
А самия ЕГР и при мен пуска масло. Така си е вече 100 000км и проблем няма. Долната част под мембраната има отвор за да може мембраната по-лесно да действа(да не я спира вакума който иначе ще се създаде). А бе караш и да не ти пука.
Имаш по-сериозен проблем с 2-та литра масло от смяна до смяна. С какво масло караш колата?
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 22 юни 2010 - 20:23
Отговори

ahilpeleev снимка ahilpeleev 24 юни 2010 - 21:06

Наливал съм Мотул, Титан, GM-Opel + добавка за гумените оплътнения на Валволин (не знам името и). Сега съм с Д-парт - всички са 10W40.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 24 юни 2010 - 21:42

10-40 добре, ама много ми се вижда 2 литра на 10 000км. Баща ми нашата я търкала само с
Еssо 10-40 и честно да си призная харчи на щеката от макс до мин за 10 000км.
Отговори

ahilpeleev снимка ahilpeleev 26 юни 2010 - 18:05

 И на мен ми се вижда много, затова се чудя дали е възможно турбото да издухва част от него? Омазняването под ЕГР е сериозно. Забелязъл съм, че се омазнява особено бързо като я настъпя (високите обороти).
Отговори

bonchev_2005 снимка bonchev_2005 10 март 2013 - 20:22

 ahilpeleev, на 26 юни 2010 - 18:05, каза:

 И на мен ми се вижда много, затова се чудя дали е възможно турбото да издухва част от него? Омазняването под ЕГР е сериозно. Забелязъл съм, че се омазнява особено бързо като я настъпя (високите обороти).


Колеги здравейте и аз скоро си купих опел Астра 2.0 16 V DTH и същото омасляване го има и при мен даже си мислих да сменям ЕГР клапана, че може да е от него. Но кат очета от вас ми се струва че няма да е от него а от самата турбина.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 март 2013 - 12:05

При всички ни е/беше така. След изолиране на ЕГР-а омасляването отпада, като проблем.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 11 март 2013 - 12:27

Омасляването е от износено уплътнение на буталото пропуска по малко.Все пак колите които караме са на повече от 10 години.
Отговори

topliq снимка topliq 11 март 2013 - 22:23

 Dimas, на 11 март 2013 - 12:05, каза:

При всички ни е/беше така. След изолиране на ЕГР-а омасляването отпада, като проблем.


ей тез егр-и недейте ги изолира казвам ви го после да няма хън мън
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 март 2013 - 09:26

 topliq, на 11 март 2013 - 22:23, каза:

ей тез егр-и недейте ги изолира казвам ви го после да няма хън мън


Ще се обосновеш ли?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 април 2017 - 12:11

Здравейте на всички Опел-колеги
От скоро и аз съм от "вашия" отбор :)

Но днес отвих капака на двигателя и открих и аз омасляване над 3-та дюза(най-много) и така по почти цялата предна част надолу та чак до помпата(капакът й също има по него). Вероятно става дума за гарнитура на капак или о-пръстени на дюзите.

Обаче имам едно питане - намерих комплект за дюзи плюс тройници и още нещо мисля .... Има едно по-дебело уплътнение, то за самата дюза ли е ?

Има ли под дюзата(където й е разпръсквачът) някакво уплътнение или нещо съм се объркал от малкото клипове показващи това място. Тясното кръгло уплътнение го знам че е за уплътнение към корпуса в началото на дюзата, но това голямото/дебелото и медните "втулки" не ги знам за къде са точно. Ако някой има снимка да покаже .
Въпросът ми е ако поръчам този комплект, да не се окаже че я няма някоя от гумичките. Може аз да се бъркам че под самата дюза има гумичка към главата на двигателя.

Щях да забравя - става дума за Астра Г, дизел 2.0 DTi (101 коня). Дюзите са от ония "плоските" (не знам защо най-често по EPC-тата дават кръгли).
Благодаря Ви.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 май 2017 - 12:26

Така, да добавя: При мен омасляването дойде от капачката на маслото на капака Уплътнението се е износило и правеше струйка по онзи канал, който започва от капачката на самия капак. От там ми бе омаслило и около дюзите, от там бе и завихрянето около ЕГР-а. Смених я и сега няма нищо.
Така че проверете си капачките за маслото.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 май 2017 - 18:40

Вчера разглобих смукателния колектор заедно с вихровите клапи, защото духаше от двете гарнитури въпреки, че и двете бяха сменени с нови миналата година. Оказа се, че от там е омаслявало наоколо и не е много ясно кое от къде е. Сега е пак с нови гарнитури, обаче и силикон. След стотина километра градско днес, там е сухо на барут. Но от ЕГР-а пак има, но сега е значително по- малко- явно голяма част е идвало от тия двете гарнитури.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 май 2017 - 21:28

Колега Тишо,
Имаш два варианта:
1. ЕГР от някоя морга(не се знае какъв ще е)
2. От алиекспрес - гледам са 38-39 долара, ако говорим за Wahler вакуумния, кръглия. Тук ще купиш вероятно пак от там донесен, само че за 150 лева.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 май 2017 - 21:32

Засега ще остане с този. Пропуска, но явно много по- малко, отколкото изглеждаше до вчера. Проблем с работата му няма, само пропуск от уплътнението на стержена към корпуса.
А причината за това е, че като се върнем от морето, живи и здрави, слагам дюзи и турбо от 2.2, нов софт и ЕГР вече няма да има... Чарколята отпреди няколко седмици са при мен. Та така.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 май 2017 - 21:32
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 00:04

Това означава че ще бъдат от 2.2 слаган на Вектра Б ?
Там само знам за 2.2 с вакумен ЕГР.
А как стои въпросът с помпата ? Ще смогва ли на дюзи от 2.2?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 май 2017 - 00:05
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 май 2017 - 07:33

Митко Марков има тема за части от 2,2 на 20DTH.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 май 2017 - 08:20

 k opel e, на 31 май 2017 - 07:33, каза:

Митко Марков има тема за части от 2,2 на 20DTH.

http://www.opelclub....howtopic=130991
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg