Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помощ Не иска да Пали !

Dundi снимка Dundi 19 септември 2010 - 17:05

Здравейте колеги.Помогнете ми колата не иска да запали нито на бензин нито на Газ.Върти но не иска да запали какъв може да е проблема и къде може да ме насочите да погледа.За момент пукне и край.Сменил съм Свещи и Кабели със чисто нови преди месец,а дистрибуторната капачка с палеца следователно нямах пари и само сам ги зачистил.Може ли да е комутатор или нещо друго помагайте .
Мнението беше редактирано от Dundi: 19 септември 2010 - 17:29
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 септември 2010 - 17:59

Колега, първо трябва да направиш едно грубо локализиране на проблема. Провери първо дали има искра на всеки цилиндър. Това става обаче като един човек върти, а другия е откачил съответния кабел за свеща, сложил е на него някаква свещ и й е опрял към маса електрода и гледа дали има искра докато върти стартера. Ако няма искра на никой цилиндър тогава гледаш дали има искра на централния кабел ако и там няма значи бубина или комутатор. Ако има искра тогава махаш кутията на филтъра и гледаш дали при въртене на стартер дюзата хвърля "мъгла" бензин. Ако не хвърля махаш входящия маркуч за бензина и гледаш като въртиш дали хвърля бензин оттам. Ако хвърля стабилно значи дюзата е запушена или нещо куплунга на дюзата има проблеми.... Ако не хвърля бензин тогава бензинова помпа или релето на помпата. Дали е релето или бушон на помпата ще видиш като подадеш директно напрежение на помпата. Помпата е под задната седалка. Това е така да се каже най-бързия алгоритъм за дебъгване. :icon_razz2: :biggrin:
Мнението беше редактирано от javor_bg: 19 септември 2010 - 18:02
Отговори

Dundi снимка Dundi 19 септември 2010 - 18:05

 javor_bg, на 19 Sep 2010, 18:59, каза:

Колега, първо трябва да направиш едно грубо локализиране на проблема. Провери първо дали има искра на всеки цилиндър. Това става обаче като един човек върти, а другия е откачил съответния кабел за свеща, сложил е на него някаква свещ и й е опрял към маса електрода и гледа дали има искра докато върти стартера. Ако няма искра на никой цилиндър тогава гледаш дали има искра на централния кабел ако и там няма значи бубина или комутатор. Ако има искра тогава махаш кутията на филтъра и гледаш дали при въртене на стартер дюзата хвърля "мъгла" бензин. Ако не хвърля махаш входящия маркуч за бензина и гледаш като въртиш дали хвърля бензин оттам. Ако хвърля стабилно значи дюзата е запушена или нещо куплунга на дюзата има проблеми.... Ако не хвърля бензин тогава бензинова помпа или релето на помпата. Дали е релето или бушон на помпата ще видиш като подадеш директно напрежение на помпата. Помпата е под задната седалка. Това е така да се каже най-бързия алгоритъм за дебъгване. :icon_razz2: :biggrin:



Днес стана малко тъмно,утре ще проверя всичко което каза и ще пиша съответно за резулатата.Благодаря ти за изчерпания отговор.
Отговори

titan22 снимка titan22 19 септември 2010 - 18:10

Колега,може да е изгорял и превключвателя газ-бензин,ако можеш вържи жиците да работи директно на бензин и пробвай да запалиш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 септември 2010 - 18:13

 titan22, на 19 Sep 2010, 19:10, каза:



Абсолютно, това не се бях сетил !
Отговори

titan22 снимка titan22 19 септември 2010 - 18:18

И аз нямаше да се сетя,но съм патил от тази джаджа.
Отговори

Dundi снимка Dundi 19 септември 2010 - 18:29

 titan22, на 19 Sep 2010, 19:10, каза:

Колега,може да е изгорял и превключвателя газ-бензин,ако можеш вържи жиците да работи директно на бензин и пробвай да запалиш.


И това е вариянт Благодарности все пак. Да кажа ,че колата беше запалила и угасна мигновенно.Повторен опит за запалване оборотите отидоха на 3000 - 4000 . Направо не знам какво да търся .
Мнението беше редактирано от Dundi: 19 септември 2010 - 18:32
Отговори

bisserk снимка bisserk 20 септември 2010 - 08:51

Понеже каза, че си с газ - чистил ли си дюзата на ултразвук?

При мен когато спече дюзата, първият симптом е, че при по-студено време сутрин трудно пали, а последният път направо и не искаше, а само въртеше...
Почистих на ултразвук и проблемът изчезна.
Мнението беше редактирано от bisserk: 20 септември 2010 - 08:53
Отговори

Dundi снимка Dundi 21 септември 2010 - 10:55

 bisserk, на 20 Sep 2010, 9:51, каза:

Понеже каза, че си с газ - чистил ли си дюзата на ултразвук?

При мен когато спече дюзата, първият симптом е, че при по-студено време сутрин трудно пали, а последният път направо и не искаше, а само въртеше...
Почистих на ултразвук и проблемът изчезна.



Благодаря отново на всички колеги за отговорите и предположенията.На Газ наистина трудно пали,сигурно е заради дюзата защотото колата се кара главно на газ и се е спекла.А отностно паленето на бензин беше изгорял бушон на помпата и не достигаше никакъв ток до самата помпа.След смяна на бушона всичко е 6.
Поздрави от Свищов :)
Отговори

bisserk снимка bisserk 21 септември 2010 - 12:16

За Свищов мога да ти дам координати на човек, който чисти дюзи. Намира се на ул. Хемус.
Пиши на ЛС, ако те интересува.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 септември 2010 - 12:47

Колега, дюзата на газ не играе.... Само на бензин. Така че трудното палене на газ не е от дюзата!
Отговори

Dundi снимка Dundi 21 септември 2010 - 15:55

 javor_bg, на 21 Sep 2010, 13:47, каза:

Колега, дюзата на газ не играе.... Само на бензин. Така че трудното палене на газ не е от дюзата!



Ами от какво може да е чак от 3-я ,4-я път пали на газ сутрин.Неправилна центровка :fire: или нещо друго да кажа ,че мембраните съм ги сменил с нови преди 1 година и 4 месеца и от тогава съм направил 30 000 км,също така и филтарчето на клапана го сменям на 10 000 км.
Мнението беше редактирано от Dundi: 21 септември 2010 - 16:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg