Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

астра комби

vaseto снимка vaseto 15 август 2007 - 14:04

начи като пусна колоните на 5-тата врата(багажника) почти не се чуват. кажете ако сложа туба ще се чува ли ?!? :devil-smiley-019:
дайте съвет каква туба и какъв усилвател да сложа
Отговори

Ачо снимка Ачо 15 август 2007 - 14:18

баце според мен комбито има страхотна акустика каквото и да сложиш все ще дъни повече от седан
Отговори

deforse снимка deforse 15 август 2007 - 14:23

И аз карам комби и не ми харесва как звучи. Губи се звука от щората в багажника. Принудих се да изкарам 2 колони зад предните две седалки ( в краката на пътниците отзад). Гадно ама за сега върши работа. Ако имате някакви други идеи пишете.
4АО
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 15 август 2007 - 14:54

[quote name='o.kamenov' date='Aug 15 2007, 03:23 PM' post='299976']
И аз карам комби и не ми харесва как звучи. Губи се звука от щората в багажника. Принудих се да изкарам 2 колони зад предните две седалки ( в краката на пътниците отзад). Гадно ама за сега върши работа. Ако имате някакви други идеи пишете.
4АО
[/quote/]

Когато имаш възможност просто прибери щората.

И за мен комбито си има много добра акустика и в този ред на мисли подкрепям колегата Ачо с две ръце :devil-smiley-019: . Даже относно суб уофъра мисля да се размина с доста компактена като размери и здраво оребрена кутия. И ще се чува в пъти по добре от колкото нещо голямо и затворено в металното пространството на багажника. Резонансите получаващи се от това са ми много неприятни а дрънченето на номера още повече, оставам на страна скопяването на свободното място. Конкретно за комбито, o.kamenov пробвай да сложиш говорители по пластмасите на горния край на задната врата / това е когато щората пречи/ ако може -просто идея е това . Има малки продълговати средночестотни говорителчета и миниатюрни пищялки а за ниските честоти остави суб уофъра да се погрижи все пак това му е предназначението.
@ vaseto
Правилно ли настройваш съотношението предни - задни говорители от функцийте на авто музиката ти /СД, касетка......./

С уважение
Русин Атанасов
Отговори

deforse снимка deforse 15 август 2007 - 15:58

Благодаря. Ще пробвам. Събота или неделя ще си поиграя и ще кажа какво съм направил.
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 15 август 2007 - 18:07

 Ачо, на Aug 15 2007, 03:18 PM, каза:

баце според мен комбито има страхотна акустика каквото и да сложиш все ще дъни повече от седан

Но не и от хечбек :devil-smiley-019: A и за СПЛ хечбека е по-добре, зависи какво гони като музика...
Отговори

Ачо снимка Ачо 15 август 2007 - 21:07

може и да си прав-всичко си е до сметки ако се сметне и напасне както си му е реда ако ще и шкода от 105 каде двг-то е от зад пак ше свири качествено с целия диапазон
но аз бех с хечбек вектра А и сега съм с комби астра е комбито със същата каса свири по добре затова такова ми е твърдението
абе сметки и това му е майката
Отговори

i_p снимка i_p 15 август 2007 - 21:10

Сфазираи си говорителите
Отговори

Ачо снимка Ачо 15 август 2007 - 22:38

 i_p, на Aug 15 2007, 10:10 PM, каза:

Сфазираи си говорителите

ти а мълчиш че ще има картофите с кюфтета и салата и за компания жена ти!!! :opel_forever:
Отговори

i_p снимка i_p 16 август 2007 - 07:11

 Ачо, на Aug 15 2007, 11:38 PM, каза:

 i_p, на Aug 15 2007, 10:10 PM, каза:

Сфазираи си говорителите

ти а мълчиш че ще има картофите с кюфтета и салата и за компания жена ти!!! :icon_biggrin:


Ей, кележ да не направиш пак физиономията :opel_forever: .
Нали знаеж.
Отговори

Ачо снимка Ачо 16 август 2007 - 08:00

хахахаа
аве новобранец стига маза на колегата темата колата ми в криза за музика ти ми говориш за некви измислени физиономии
аре стига си спамил наред :opel_forever:
Отговори

i_p снимка i_p 16 август 2007 - 11:28

 Ачо, на Aug 16 2007, 09:00 AM, каза:

хахахаа
аве новобранец стига маза на колегата темата колата ми в криза за музика ти ми говориш за некви измислени физиономии
аре стига си спамил наред :offtopic:


ХАХАХА Нали се знаем и мисля че има некой да е НОВОБРАНЕЦ с илядо поста Аматьор :opel_forever: .

Аз написах за проблема с озвучаването на АСТРАТА.


П.П. ЗА твоя пост дето намесваш трети лица ще реша за наказанието. Може астрата случайно от комби да стане кабрио. :icon_biggrin:
Отговори

Ачо снимка Ачо 16 август 2007 - 11:38

СПАМЕР :opel_forever:
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 август 2007 - 13:22

 vaseto, на Aug 15 2007, 03:04 PM, каза:

начи като пусна колоните на 5-тата врата(багажника) почти не се чуват. кажете ако сложа туба ще се чува ли ?!? :opel_forever:
дайте съвет каква туба и какъв усилвател да сложа

Така както сам знаеш тубата свири в диапазона на баса - т.е. ниските честоти! Така, че ако сложиш само туба ще стане гадно поне според мен!
Започни с едни хубави елипси да речем на Hertz, монтирани върху кора поставена след задните седалки като просто отместиш щората на 20см. към капака. Ще ти трябва някаква плоскост и малко плат за да я тапицираш. След това ако и този звук не ти стига си слагаш туба дет да лумка после ако и тя ти умалее я сменяш и "така до края на света" щот никога не стига...
Отговори

deforse снимка deforse 17 август 2007 - 08:42

Това е добра идея, която си я дал на колегата. Ще пробвам и аз.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 август 2007 - 10:42

 o.kamenov, на Aug 17 2007, 09:42 AM, каза:

Това е добра идея, която си я дал на колегата. Ще пробвам и аз.

Има го вече направено. Не е трудно даже колегата дет го е направил е закрепил плоскоста под щората така, че ако иска да я прикрие просто си дръпва щората, Направил го е да може да се демонтира елементарно при условие, че иска да си ползва комбито в пълният му обем...
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 17 август 2007 - 10:53

 o.kamenov, на Aug 15 2007, 03:23 PM, каза:

И аз карам комби и не ми харесва как звучи. Губи се звука от щората в багажника. Принудих се да изкарам 2 колони зад предните две седалки ( в краката на пътниците отзад). Гадно ама за сега върши работа. Ако имате някакви други идеи пишете.
4АО


При мене в комбито отзад на кората която покрива калника са монтирани две пищялки. Може би това е необходимо за подсилване на звука изпод щората на комбито. :opel_forever:
Отговори

zgripara снимка zgripara 17 февруари 2008 - 07:51

здравеите на вси4ки в4ера си правих музиката в колата и бая зор видях колата е астра комби
зна4и закрепиь стоики за елипсите кам баса и се полу4и доста добра музика макар 4е не о4акваь не6то такова
затова ти препора4вам ако си слага6 бас каса да си напражи4 са6тите стоики кам нея по касно 6те сложа и снимки за да я видите
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 16 ноември 2012 - 10:24

Здравейте!Колега може ли да кажеш къде да видя как е направено това с плоскостта под щората, има ли снимка? Ако може кажете къде изобщо минават кабелите за отзад, че съм се навил да я правя защото в момента и тези на вратата на багажника не свирят незнайно защо. Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg