Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем ли е?

Pinto снимка Pinto 30 януари 2009 - 17:03

Преди няколко дни смених температурния датчик за таблото. Работи си нормално, но се получи ефект, който не мога да си обясня. Колата загрява нормално и когато стрелката мине малко над 90 градуса плавно пада до първата бяла чертичка. Според някои колеги това е около 80 градуса. След като покарам още малко пак се качва до над 90 и пак пада до 80. На по-дълго каране още не съм имал възможност да тествам. Не съм обезвъздушавал, тъй като четох, че системата се обезвъздушава сама. Със страия датчик тоя номер не го правеше. Това проблем ли е? Ако да, как се решава?
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 януари 2009 - 17:04

Га ти отвори термостата е нормално да падне и след това пак да качи....
Отговори

valensi снимка valensi 30 януари 2009 - 17:50

На мен също така ми прави но това е защото перката се включва на 90-95 градуса и пада веднага на около 75-80. Според мене няма проблем но нека по опитните да кажат.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 30 януари 2009 - 19:19

в движение е нормално да става това - след като термостата отвори и загретия антифриз влезе в радиатора се обдухва и сваля температурата
втората защита е перката на радиатора но при нормални условия (чист отвън и отвътре радиатор ) перката би трябвало в движение да не се включва
Отговори

Pinto снимка Pinto 30 януари 2009 - 19:19

Смущава ме това, че преди да сменя датчика никога не е правила така. Стария датчик даваше по-ниски стойности от реалните и за това го смених.
Отговори

ceci_b снимка ceci_b 04 февруари 2009 - 22:29

 Pinto, на 30 Jan 2009, 07:19 PM, каза:

Смущава ме това, че преди да сменя датчика никога не е правила така. Стария датчик даваше по-ниски стойности от реалните и за това го смених.


много добре си прави точно така трябва да се движи до 90 и да пада до кам 80 градуса не се притесняваи термостата ти работи перфектно просто стария не е правил това движение защото е бил заседнал в едно положение и моя след като го смених е сащото
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg