Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Датчик на коляновия вал?

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 21 март 2009 - 19:01

Как да разбера дали ми работи датчика на коляновия вал.Правих си самодиагностика на:Astra F 1.8
16V C18XEL но навсякаде я дават с 10 pin букса а моята е 16.А какви кодове да използвам 4 или 2ву цифрени.Годината на произвотство е далечната 1996.
Отговори

ГостVVAS_* 21 март 2009 - 20:58

Ако не ти свети на таблото нито една лампа ( Жълта ) след стартиране на ДВГ, значи всичко си е наред! Не си пипай по електрониката на колата за щяло и нещяло за да ти е спокоен съня! И като направи самодиагностика какво прочете!? Колко мигания, през какъв интервал преброй?
Мнението беше редактирано от VVAS: 21 март 2009 - 20:59
Отговори

Jelev снимка Jelev 21 март 2009 - 22:19

Колега ако датчика на коляновия вал (camshaft sensor) не работи, колата ще влезе в авариен режим, което ще рече, че прекъсвача на колата се включва на 4000-4500 обората, колата почва да глъхне в ниските и светва чека на таблото.... Ако нямаш такива признаци датчика работи :mhihi:
Мнението беше редактирано от Jelev: 21 март 2009 - 22:21
Отговори

FRYER снимка FRYER 22 март 2009 - 00:54

 Jelev, на 21 Mar 2009, 10:19 PM, каза:

Колега ако датчика на коляновия вал (camshaft sensor) не работи, колата ще влезе в авариен режим, което ще рече, че прекъсвача на колата се включва на 4000-4500 обората, колата почва да глъхне в ниските и светва чека на таблото.... Ако нямаш такива признаци датчика работи :mhihi:




Колега това,което си написал - CAMSHAFT Sensor - означава датчик на разпределителен вал!

Правилният датчик,който колегата трябва да търси е CRANKSHAFT Sensor.

Не заблуждавайте така хората.
Отговори

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 23 март 2009 - 16:01

Свети ми чек лампата след стартиране направо ме убива.Прекъсвача ми удря на 4500 оборота.И ми
пали трудно.Прави детонации в изпускателните и всмукателните колектори.ИИ намоменти ми затяга
от предварение. За мен това ее особен проблем защото сум на ГАЗ и ми ГЪрми филтъра.АА самодиагностиката да ви попитам колеги. Системата на впръскване ми е Simtec 56.1.С колко цифри са кодовете за диагностика??? :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Благодаря предварително.
Отговори

ГостVVAS_* 23 март 2009 - 18:04

Този твой проблем е дискутиран изключително много пъти във Форума!!! Има добре работеща търсачка, използвай я! Онтосно C18XEL - Simtec 56.1 - колко пинов е конекторът, колко цифрени са кодовете, как се броят и други подобни въпроси, могат да ти се изяснят като прочетеш внимателно и старателно ето ТАЗИ тема. А ако искаш още по подробна информация относно колата си, намери си TIS2000, инсталирай си я на компютъра и ще си в час с всичко по колата си! Относно горните предположения на колегите кой датчик е скапан ( CAMSHAFT Sensor , CRANKSHAFT Sensor ) , не бива да се правят ей така предположения, защото проблема на колегата може да е и от единия и от другия датчик! За това при такива проблеми е задължително да се избягва гадаенето и шаманизма, а да се направи една елементарна диагностика, още повече, че колата вече си е казала, че нещо я "боли" и затова е светнал " чек енджина". Така, че категорични мнения, след диагностика! А и не забравяйте Факта, че на колата на колегата има монтирана газова уредба, която гърми( неграмотно монтирана и настроена) във въздушния филтър. Успех!!!
Мнението беше редактирано от VVAS: 23 март 2009 - 18:17
Отговори

cocos_pz снимка cocos_pz 23 март 2009 - 18:04

колеги може ли да ми кажете каде се намира датчика на коляновия вал на вектра 2.0 дти (101коня) 2001 година е.
Отговори

ГостVVAS_* 23 март 2009 - 18:36

 cocos_pz, на 23 Mar 2009, 06:04 PM, каза:

колеги може ли да ми кажете каде се намира датчика на коляновия вал на вектра 2.0 дти (101коня) 2001 година е.

Само за сведение ще ти кажа, че няма Вектра Б, която да е пройзведена през 2001г. и да е с ДВГ - X20DTH!!! Поне така си написал ти! Пройзведените през 2001г. Вектра Б са с Y20DTH! Относно датчика на коляновия вал на твоята вектра, Заповядай:
Публикувано изображение
Отговори

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 23 март 2009 - 19:39

КОЛЕГИ след диагностикатаостанових следните грешки:19-Колянов вал 52-???????? 73-Дебитомер 92-Разпределителен вал.
Аз карам само на газ така че не смятам да копувам дебитомер.Та Моля кажете:
Кой датчик да сменя:на коляновия или на разпределителния вал за да може най накрая
колата(маикаи да Е.Б.А) да пали като нормална кола а не като сувалка(да гурми като танк).
Благодаря за вниманието.
Отговори

cocos_pz снимка cocos_pz 23 март 2009 - 21:27

да колега съгласем съм с теб.и аз видях че 2001 са Y20DTH,по талона е 2001 затова.благодаря ти мн беше ми много полезен
Мнението беше редактирано от cocos_pz: 23 март 2009 - 21:29
Отговори

VanVan снимка VanVan 23 март 2009 - 21:58

 Zemahamizdraveto, на 23 Mar 2009, 07:39 PM, каза:

КОЛЕГИ след диагностикатаостанових следните грешки:19-Колянов вал 52-???????? 73-Дебитомер 92-Разпределителен вал.
Аз карам само на газ така че не смятам да копувам дебитомер.Та Моля кажете:
Кой датчик да сменя:на коляновия или на разпределителния вал за да може най накрая
колата(маикаи да Е.Б.А) да пали като нормална кола а не като сувалка(да гурми като танк).
Благодаря за вниманието.


Ами като за начало си прегледай хубаво буксите в моторния отсек за двата датчика, че може да имаш окиси - доста често срещан проблем.
Следващото, което може да се направи за да установиш кой от двата е скапан, е да замериш с уред съпротивлението на датчиците.
Двата датчика се мерят по един и същ начин - 3 крачета -> крайно към средно е 10-14 ома, а средно и другото крайно е 0,3-0,6 ома
Отговори

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 24 март 2009 - 18:23

А Кой точно от двата camshaft или cranckshaft да сменя та колата да пали без да гърми.
АА може ли да ми обясните какво точно прави camshaft???
Благодаря.
Отговори

Владко снимка Владко 24 март 2009 - 19:41

Грешка за датчика на коляновия вал (crank shaft) мисля че дава винаги когато правиш диагностика. Него датчик е за подаване на искрата.
Отговори

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 25 март 2009 - 17:45

Здравейте.Реших си проблема.Извадих буксата на Camshaft И колата почна да си пали без проблем.Направих самодиагностика ии установих че след няколко безпроблемни паления (с извадена букса на Camshaft ) Грешката за датчика на Cranckshaft изчезна.На газ ако има такива проблеми като моя може да се кара без дебитомер и без датчик на Camshaft.ВЕЧЕ НЕ ГЪРМИ.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 26 март 2009 - 00:31

И с извадена букса не ти свети чека така ли?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 март 2009 - 14:37

54 трябва да е Потенциометър на дроселовата клапа. И би трябвало лампата да не спира да свети, поне заради една от грешките. Така, че разкачения датчик "тут нипричем" :newsm05_41:
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 26 март 2009 - 19:03

Аз имах проблеми с датчика на коляновия вал и освен, че чека ми изкарваше очите през цялото време, и когато колата загреше изгасваше и докато не се поохлади няма палене. Колко време съм прекарал по улиците докато я изчакам. Купих си нов датчик, някъв италиански универсален за 52 лв (колата е корса 98 година), но все още върши идеална работа. Малко на ебано място се пада датчика, имам снимки, при нужда пиши да ти ги пратя.
Отговори

Zemahamizdraveto снимка Zemahamizdraveto 26 март 2009 - 20:13

Колеги чека свети само на бензин на гас нямам проблеми.А пък и дебитомера ми е прецакан затова си карам само на гас.
Отговори

gin_ снимка gin_ 13 август 2010 - 21:19

колега извиняваи ама ако не ти работи датчика на коляновия вал няма да запалиш изобщо виж ако е на разпределителния колата ще влезе в авариен режим ама на коляновия вал ако не работи лошо иначе датчика е индукционен в повечето коли и на съпротивление можеш да го мериш и на напрежеине стойностите ги има в аутодата
Отговори

espero2000 снимка espero2000 14 август 2010 - 13:40

Както колегата по горе каза да се насереш приятелю ако не ти баца датчика на коляновия вал няма да я запалиш Гърменето пич не е от там. Стойностите при мен на 20СЕХ и на НЕ и НА ХЕ са между 500-800 ома. На другите незнам дали е същото но предполагам не би трябвало да има огромна разлика 0 има гхи тия неща в аутодатата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg