Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Calibra - FK Окачване

v1per снимка v1per 23 декември 2009 - 13:31

Мисля да направя коледен подарък на мойта колица с едно окачване на FK, някой да има впечатления?
Става въпрос за жълтите амортисьори и червените пружини...

1. Интересува ме като твърдост как е?
2. Комфорта колко се нарушава?
3. Като здравина как е?

Окачването ще се купува ново!
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 23 декември 2009 - 13:42

Питай Ивайло М, мисля, че той беше с FK на Астрата
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 23 декември 2009 - 15:56

Ние монтирахме скоро един цял кит на ФК (пружини с амортесиори) 60/40 и колата се оказа много приятна за каране, не беше твърда ами беше по скоро стабилна и не много мека в завой :good:
Отговори

Inspo снимка Inspo 23 декември 2009 - 18:38

Колега аз бях с такива ,но не издържах .Вярно ,че е много стабилна колата , но за каране във Варна Не става ,поне за мен . На всяка дупка или неравност имах чуството че ще се разпадне Астрата ,голямо блъскане падаше.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 23 декември 2009 - 20:48

Колега аз на Вектрата съм с 60/40 на ФК само хубави думи ... макар ,че забравям понякога ,че съм на ниско :good:
Отговори

S7aB1LaR снимка S7aB1LaR 25 декември 2009 - 19:02

Колеги само да кажа че FK имат няколко вида окачване. Имат доста висок клас който е с Кони пълнители, а от друга страна имат и съмнително евтини модели. Те ФК по принцип са си опаковачна фирма(нещата се произвеждат не от тях), но уж гарантират за качеството
За цяло окачване незнам, но гледах че в хеед продаваха пружини Апекс с 30% на долу, аз съм с такива предни и съм доволен
ПП: за мен не е нормално да се търси качество от окачване за 500-600лв, просто вижте колко ви струва нормалния комплект пружини + амортисьори. Ако евтиното окачване се взема с цел визия - няма проблем, но ако се търси качество на спортно окачване(билщаин, кони и тн) - няма да стане
Отговори

andrey снимка andrey 25 декември 2009 - 19:46

 Inspo, на 23 Dec 2009, 18:38, каза:

Колега аз бях с такива ,но не издържах .Вярно ,че е много стабилна колата , но за каране във Варна Не става ,поне за мен . На всяка дупка или неравност имах чуството че ще се разпадне Астрата ,голямо блъскане падаше.


подкрепям колегата България не е за такова окачване

аз карам с FK от 2 години вече друго си е спортното не бих се качил на друго ,поведението на колата е друго чустваш се по сигурен на завоите

но Българската реалност те кара да се замисляш при всяка дупка или неравност

:good: слагаи ако имаш пари вземи си по хубаво

успех
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 декември 2009 - 19:51

Слагай ФК-то, но смени всички тампони. Ако ще е гарга да е рошава. Колата става много приятна за каране, стабилна, усещаш я. Дупките са си дупки. Така ставаш по-внимателен с колата. И с обикновеното можеш да счупиш нещо като скочиш в дупка. Това е, ако имаш други въпроси очаквам те на лично :good:

1. Интересува ме като твърдост как е?
2. Комфорта колко се нарушава?
3. Като здравина как е?


1. По-твърдо от сток, но не може да се каже, че са брутално твърди
2. Спортното окачване не е за комфорт, а за стабилност! И все пак не е толкова фатално
3. Много здраво
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 декември 2009 - 11:25

а колеги някой може ли да каже дали мога прожини на ФК да сложа на обикновенни амортиосиори?
Отговори

andrey снимка andrey 26 декември 2009 - 12:08

може но амортесиорите заминават мн барзо поради причината че хода се скасява и работата която изваршват става двоина
Отговори

v1per снимка v1per 27 декември 2009 - 22:42

Мерси на колегите за компетентните мнения, става въпрос за AKX - нерегулируемо което е най-евтиния вариант на ФК, но просто такива ми са възможностите :) За качество не ме интересува колко толкова ще е стабилна колата, просто ме интересува дали е здраво. Окачване слагам на колата с цел да е сваля и да изглежда по-добре като сложа 17ките :)
Отговори

dedo_vi снимка dedo_vi 29 декември 2009 - 08:13

Няма да съжаляваш,само трябва да внимаваш повече по дупките. :fire:
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 29 декември 2009 - 14:17

Карам Вектрата с такова окачване 60/40, закупено ново. Много съм доволен. Колата наистина е твърдичка и на моменти не е комфортно за каране в града, обаче не е и чак като да ти изпадат камъните от бъбреците. За мен това е един добър вариант на разумна цена!
Зави си ти какво търсиш, не може да искаш спортно окачване пък да ти вози меко...
Поздрави!
Отговори

kmeta снимка kmeta 31 декември 2009 - 11:10

Аз на КОРСАТА съм с 60/40 AKX и съм много доволен :fire:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 31 декември 2009 - 11:39

 v1per, на 23 Dec 2009, 13:31, каза:

Мисля да направя коледен подарък на мойта колица с едно окачване на FK, някой да има впечатления?
Става въпрос за жълтите амортисьори и червените пружини...

1. Интересува ме като твърдост как е?
2. Комфорта колко се нарушава?
3. Като здравина как е?

Окачването ще се купува ново!

Аз съм с FK от Бижо.
1. - Твърдо е доста.Обаче е стабилно . С нормалното окачване беше ад на моята кола.
2. - Нарушава се ти какво търсиш с пръдня боя не става.
3. Здраво е обаче джантите го отнасят ако не си внимателен.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 01 януари 2010 - 14:57

ако бях на теб щях си купя от ebay някакви не най-ниски пружини ейбах или подобни и 4 конита и да забравя, ако се чудиш що питай дражко който разнася окачвания в багажника си а на колата е с конита :fire:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg