Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

опел корса 1.4 л. 59к.с. разход на гориво(градско)

everlast80 снимка everlast80 28 февруари 2011 - 19:26

Здравейте, от скоро имам опел корса 95 г. 1.4 л. 59 к.с. 8 вентила. На няколко пъти я засичах за разхода ми на градско понеже с нея работя в града, и ми дава 10/100. Знам че сега е студено и е нормално разхода да е по висок, но исках да събера и няколко мнения. Имам намерение да я карам на сервиз да и замерят компресията и свещите. Другият ми проблем с нея е че, на скоро я карах да и сменят маслото и филтрите, но "майстора" не можа да и намери стария горивен филтър и да го смени. На тези модели къде точно трябва да се намира филтъра. И съответно поради това че няма филтър, явно предния собственик го е махнал и директно е вързал маркучите, възможно ли е от това че го няма разхода ми да е висок. Четох в една подобна тема че ако има изтичане то не се вижда понеже се изпарява и трябва да се прегледа горивен филтър. Мерси предварително.
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 28 февруари 2011 - 19:42

 everlast80, на 28 Feb 2011, 19:26, каза:

Здравейте, от скоро имам опел корса 95 г. 1.4 л. 59 к.с. 8 вентила. На няколко пъти я засичах за разхода ми на градско понеже с нея работя в града, и ми дава 10/100. Знам че сега е студено и е нормално разхода да е по висок, но исках да събера и няколко мнения. Имам намерение да я карам на сервиз да и замерят компресията и свещите. Другият ми проблем с нея е че, на скоро я карах да и сменят маслото и филтрите, но "майстора" не можа да и намери стария горивен филтър и да го смени. На тези модели къде точно трябва да се намира филтъра. И съответно поради това че няма филтър, явно предния собственик го е махнал и директно е вързал маркучите, възможно ли е от това че го няма разхода ми да е висок. Четох в една подобна тема че ако има изтичане то не се вижда понеже се изпарява и трябва да се прегледа горивен филтър. Мерси предварително.



Е ти колко искаш да ти гори, не ти ли казаха на борсата 4,5 на сто ( ха ха ха ) , я виж в http://avtodata.ru и си направи извода. http://avtodata.ru/index.php?option=conten...ew&id=15266 10,2 литра на 100 км.
Екстра ти е , карай си я.
Отговори

Живко снимка Живко 28 февруари 2011 - 19:55

Щом я ползваш за работа слагаи газово задължително! Градския разход на бензин под 10 няма да го смъкнеш, а на газ ще ти гори около 12 и бързо ще си възвърнеш инвестицията за уредбата.
Успех!
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 28 февруари 2011 - 20:14

 Живко, на 28 Feb 2011, 19:55, каза:

Щом я ползваш за работа слагаи газово задължително! Градския разход на бензин под 10 няма да го смъкнеш, а на газ ще ти гори около 12 и бързо ще си възвърнеш инвестицията за уредбата.
Успех!

На мен същата корса на гас чак 12 никога не е стигала ама от 9 до 10.5 гас отива на градско каране а извън града паза и на 6.5 гас на 100 до 120км като се кара. Иначе на бензин същото си харчи като на гас максимум с половин до един литър разлика да има но не повече. Наистина газовото за под 10 000км се избива и то при положение че си дал пари за чисто нова газова уредба ловато или БРЦ на стойност до 500лв
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg