Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Vectra vs. Golf3

Spaidy снимка Spaidy 30 декември 2007 - 22:42

Еми това са колите аз съм с вектрата ц20не, а другия е с голф 3 купе и двамата сме по 115 коня. Имам ли шанс да го цепна? В момента съм с зимните гуми 14" на 185 ама не ми е проблем да сложа летите джанти 195/50/15... с кое ще се държа по - добре на пътя и има ли смисъл въобще да се пускаме? И другото като си говорихме и се разбрахме да се пуснем няколко пъти от място и след това от летящ, а той като чу летящ се отказа, 3та ми e страшно дълга и не се нави... давайте мнения, че е сега след празниците се спускаме и да съм психичести потготвен... :beer:
Отговори

kleyn снимка kleyn 30 декември 2007 - 22:54

много е вероятно да те бие,аз с един голф 3 ГТИ се пусках на Божура,на 2000км след основния и мотора беше още стегнат,резултата беше 1:1 3-ти старт нямаше :beer: ,вземеш ли му старта може и да не те догони нагоре,аз втория път се отплеснах и изпуснах старта и тва ми костваше загуба.Голфа име предимство че е по-лек,все пак сте на кантар(ако колата ти е в кондиция)
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 31 декември 2007 - 07:26

А с кой гуми ще съм по добре с зимните 14" или с летните 15" ? Може да ме посъветвате и какво трябва да направя защото не съм някой рацер с опит... пускал съм се няколко пъти само и преди старта държа колата в обороти на първа и как тръгнеме пускам съединител и газ до прекъсвач. Това което права правилно ли е и така ли трябва да тръгвам? Пусках се с на един съоченик маздата (323ф бг) срещу едно друго момче и като използвах тази тактика му светна лампата за маслото... имам ли голяма опастност да си потроша колата? Благодаря предварително за отговорите ви! :beer: :beer:
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 31 декември 2007 - 08:39

 worker, на Dec 31 2007, 08:26 AM, каза:

Голфа GT ли е или GTi :beer:
Щото ако е GT както си написал в заглавието, не е 115к.с. а 100к.с.
И в двата случая го продвай този дръгел :beer:


Грешката е моя значи става въпрос за GTi, не ги разбирам много тия дръгели голфовете... само знам, че е с 2 врати и е 115 коня. :beer: Е сега ще си оправя заглавието. Благодаря ти!
Отговори

stoio снимка stoio 31 декември 2007 - 13:01

според мен ако шофьора на голфа е добър, ти падаш... незначително но падаш, колкото добре и да тръгнеш, но ако той направи грешка го наказвай до дупка...и при тия температури е по добре със зимната гума...все пак е под нулата.
Доста равностоен старт ще е...
пожелавам ти успех и добър старт. :beer: :beer:
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 31 декември 2007 - 16:01

Благодаря, колега Stoio! :beer: А другия ми въпрос е да вкарвам ли колата в обороти преди тръгна? Нормално ли е да ми светне лампата за маслото и какво да направя в този момент? На колко атмосфери да напомпам гумите? С какъв бензин да карам? И тези малки детайли имат ли значение някакво или се прилагат просто от фанатизъм ? Като се пуснем 100% ще пусна и някое клипче. :beer:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 декември 2007 - 16:36

 Spaidy, на Dec 31 2007, 04:01 PM, каза:

Благодаря, колега Stoio! :beer: А другия ми въпрос е да вкарвам ли колата в обороти преди тръгна? Нормално ли е да ми светне лампата за маслото и какво да направя в този момент? На колко атмосфери да напомпам гумите? С какъв бензин да карам? И тези малки детайли имат ли значение някакво или се прилагат просто от фанатизъм ? Като се пуснем 100% ще пусна и някое клипче. :beer:


Колега, за гумите - предлагам: предни 2,3 атмосфери, задни - 2,2 атмосфери, зимни.
А за старта - на първа с натиснат съединител - към 1500 оборота, мисля, че е достатъчно, а лампичката за маслото може да ти светне, ако не е загряла добре колата, трябва добре да е загрята преди старта. :beer:
За бензин - мойта най-добре върви с А 98, също А95Н.
Успех в дърпането, колкото по-дълга е отсечката, толкова по-голям шанс имаш според мен
:beer:
Отговори

_shady снимка _shady 31 декември 2007 - 19:56

 Spaidy, на Dec 31 2007, 07:26 AM, каза:

А с кой гуми ще съм по добре с зимните 14" или с летните 15" ? Може да ме посъветвате и какво трябва да направя защото не съм някой рацер с опит... пускал съм се няколко пъти само и преди старта държа колата в обороти на първа и как тръгнеме пускам съединител и газ до прекъсвач. Това което права правилно ли е и така ли трябва да тръгвам? Пусках се с на един съоченик маздата (323ф бг) срещу едно друго момче и като използвах тази тактика му светна лампата за маслото... имам ли голяма опастност да си потроша колата? Благодаря предварително за отговорите ви! :beer: :beer:

с 14-ките 1во че са зимни и виждаш кво е на вън и 2ро са по малки...

аиде пък чакаме разултати- с нетърпение :)
Отговори

The_Ancient снимка The_Ancient 31 декември 2007 - 20:47

За старта от 1500-2000. Отпускаш съединителя и в същия момент заваряваш газта. При 1500 се получаваше по-добре на моята. От 2к много приплъзваше, но общо взето си е до кола, гуми, окачване и т.н. Трябва да си създадеш усет при отпускането на съединителя и подаването на газта, да усещаш момента в който започва да боксува. Потренирай!
П.П. Мене един такъв голф веднъж ме разтегли много яко. Още имам съмнения дали не беше 16ка, ама отзад пишеше само ГТи. :beer:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 31 декември 2007 - 21:44

колега слагай 14 зашото с тях ще има по добро ускорение :beer: И гледай да е по дълга, че да имаш по голям шанс
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 01 януари 2008 - 14:08

 The_Ancient, на Dec 31 2007, 08:47 PM, каза:

За старта от 1500-2000. Отпускаш съединителя и в същия момент заваряваш газта. При 1500 се получаваше по-добре на моята. От 2к много приплъзваше, но общо взето си е до кола, гуми, окачване и т.н. Трябва да си създадеш усет при отпускането на съединителя и подаването на газта, да усещаш момента в който започва да боксува. Потренирай!
П.П. Мене един такъв голф веднъж ме разтегли много яко. Още имам съмнения дали не беше 16ка, ама отзад пишеше само ГТи. :beer:

Защо само обърквате момчето
НЕ СЪМ НЯКОЙ КАПАЦИТЕТ В ДРАГ РЕЙСИНГА АМА Старт не се прави на 1500 оборота

-Първо ако си с летни гуми е добре да ги позапалиш малко ( предполагам и зимните ще е добър ефекта ама оставаш без зимни гуми)за да се подобри сцеплението.

-Второ не загрявай колата над 80 - 90 градуса след тези градуси доста пада мощноста на колата.
( просто малко преди гонката 5-10 мин я остави да работи на ниски обороти)

-Трето когато искаш да направиш супер старт задържаш оборотите около 3000-3500 и при старта почваш да отпускаш съединитела колкото по плавно толкова по хубав старт без преплъзване на гумите (задължително не пускай рязко съединитела има голяма вероятност да забоксуваш) при този метод обаче живота на съединителя доста се скъсява но ти си решаваш каква кола да имаш за стартове или да си я караш като пенсия

- потренирай малко и виж на какви обороти колата ти почва да тъпче на едно място и малко преди този момент примерно 200 оборота сменяй на по-висока предавка

- В никакъв случай не влизай в изключвател връща те в първи клас

- колко гориво да имаш ?!?! колкото по малко толкова по-добре по малко тегло на колата но все пак под 10 литра си е ебавка с помпата :(

-направи една хитрост поолекоти малко каляската да се изравнят килограмите задни седалки резервна гума пожарогасители крикове всичко което тежи махни музиката (ако имаш)

След тези интервенции би трябвало ГТИ-то да си замине разплакано.


Това е от мен и моя скромен опит по "ДРАГ РАЦИНГ"
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 01 януари 2008 - 16:06

Благодаря Ви за изчерпателните отговори колеги! :beer: Днеска ще си оправя гражданската отговорнос на трети минавам колата на преглед и 3ти вечерта или 4ти ще се пуснеме и ще има клипчета и коментари... опасявам се, че ще ме бие гоя голф защото не съм от най - печените рацери... на някоя среща на форума ще дойда да погледам малко дръпки пък дано прихвана това онова. :beer: Колега FBI-Rumen за колицата тя ми е средство за предвижване от точка А до точка Б, но нищо не ми преди да се пускам от време на време за удоволствие... колкото до съединителя бащата ще оправи дреболийките. :D
Отговори

_shady снимка _shady 01 януари 2008 - 17:00

 Spaidy, на Jan 1 2008, 04:06 PM, каза:

... колкото до съединителя бащата ще оправи дреболийките. :D

хвала на такивЪ родителе :beer: хубаво е да има някой,който да оправя след нас ,а :bou:
айде чакаме разултати....
Отговори

S.Iliev снимка S.Iliev 01 януари 2008 - 17:06

Успех!!!
И да я смачкаш тази бебешка количка!!!!!! :beer:
Отговори

vektra1 снимка vektra1 02 януари 2008 - 22:29

:beer: Успех колега според мен на 100% ще го дръпнеш . :beer:
Отговори

sisickfuck снимка sisickfuck 03 януари 2008 - 03:59

Голфа GT ли е или GTi
Щото ако е GT както си написал в заглавието, не е 115к.с. а 100к.с.
И в двата случая го продвай този дръгел


Мда GT е 1.6 101 коня производство от 95 нагоре,а GTI са два вида единия е 2.0 GTI с 115 коня , а другия е 2.0 GTI 16v и е 150 коня.
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 03 януари 2008 - 08:29

Времето изигра лоша шега! Тъкмо вчера си направих гражданската и си минах колата на преглед сега тоя сняг отложи битката :beer: за незнам колко време! Със сигурност обаче ще се дръпнем! :beer:
Отговори

anselmo снимка anselmo 03 януари 2008 - 12:23

Това с прекъсвача е много погрешно!!! Само е*аваш майката на мотора. Както ти писа един колега по-нагоре, от един момент нататък и да дигаш обороти колата не набира повече и е време за смяна. Така че няма смисъл да я пържиш само. Потеглянето трябва да стане бързо но плавно за да не приплъзва много. Тука няма твърди уравнения, на колко оборота и т.н., просто потренирай. Успех! :clap:
Отговори

stoio снимка stoio 03 януари 2008 - 13:42

Айде като дойде времето на гонката да пуснеш 1 лично да дойда, че ми е много интересно. а може и да се пусна с голфа въпреки че карам комби. :clap:
тамън ще споделиме опит на живо.
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 03 януари 2008 - 14:54

Vectra C20XE е по бърза от Golf 3 GTI 16v .. мисля че ще го дръпнеш! Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg