Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Zafira 2.2 бензин

c20neCaravan снимка c20neCaravan 08 април 2009 - 00:48

Здравейте колеги . Дойде време за смяна на доброто старо астра комби , но в никакъв случай не за пенсиониране , малко в бокса за кърпеж :) и леко постягане и отново на пангара :) Насочил съм се към следния модел за Зафира - 2.2 бензин нов на лизинг. Та питането е за мнения по въпроса , за колата ,за силни/слаби места , евентуално газов инжекцион след като му изтече гаранцията /на старото 17 годишното C20NE му се каня за газ от 9 години и сърце не ми дава още :)/ . Ще Ви бъда благодарен за съвети от всякакъв род за бензиновата Зафира ,евентуално и за по малките двигатели. Колата ще бъде за служебно/лично ползване.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 08 април 2009 - 15:48

Искам да допълня питането малко , говорят за DIRECT ECOTEC 2.2 . С по-нисък разход уж , с подобрена система за впръскване. Хммм , някакво инфо?
Отговори

grishata снимка grishata 08 април 2009 - 17:43

Здравей колега,аз лично имам Зафира 1.9 ДТ(120 к.с)взех си я миналата година и съм изключително доволен от автомобила като цяло като се има предвид ,че имам и стария модел 2.0 ДТХ от които също съм супер доволен.Та зафирата като цяло си е здрава кола на която можеш да разчиташ но за този двигадет 2.2 Директ да ти кажа честно нямам някакви преки впечатлнеия.Той е 155 коня и незнам какъв ще този нисък раход като на 1.8 с 140 коня разхода в София под 12-13 ,че понякога и на горе не му пада.Аз понеже съм фен на дизеловите агрегати и бих те посаветвал да си вземеш 1.9 ДТХ които е 150 коня.Този мотор няма да върви по малко от 2.2 но според мен това е само и изцяло мое мнение,че ще харчи по малко при всички положения.
Поздрваи успех с новия автомобил,а и най-доброто решение което си направил ,че ще взимаш нов автомобил.Тъи че каквото и да избереш няма да сбъркаш.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 14 април 2009 - 11:31

Мдаааа , то малко ще излезе че сам си питам и сам си отговарям но ще се опитам да споделя аз каква информация събрах дотук за 2.2 Direct Ecotec . Нещата стоят така , трудно засега се слага газ , /ползва се схема с 9 такта газ 1 такт бензин /която ми звучи достатъчно сложно и скъпо - но след 2 години нещата разбира се ще са напреднали. Рядък двигател , който е доста различен от 2.2 Ecotec обикновенния не с директно впръскване :( . Впръскването на горивото става директно в цилиндрите под налягане , а не в колктора както е обикновенно /оттук проблема с газта/ . Общо взето сякаш бензинов двигател с елементи на дизел . И вече вече се чувствам разколебан . Не го видях да го слагат в бъдещите модели на OPEL , което ме наведе на някои мисли. Говорих с познати със сервизи , мнението е че е двигателите с директно впъскване на бензин са редки и със скъпи части :( . Тук слагам уточнението, което е доста важно , става въпрос за коли от този клас , демек по обикновенни :). И нещата съвсем логично идват на 1.8 бензин , по-слабия агрегат 140 к.с . :) . Има и един друг тънък момент за който се сетих: след време на втори4ния пазар Zafira с 2.2 ID по трудно ще се продаде ........ ? Ще се радвам на коментар на горните ми писания :icon_wink2:
Отговори

kopirn снимка kopirn 08 ноември 2012 - 14:50

Здравейте Колеги,

Аз също съм пред покупка на 2.2 Direct 155 к.с. Опитах се да изчета всички откъсачни и разпилени на всевъзможни места из форума теми и темички за този двигател с директно впръскване. При мен няма да се монтира нито газ, нито метан. Също така няма и да е автоматик. Имам две предложения. Едното е за 5 МТ, а другото за опционалната 6 МТ.
След прочетеното къде ли не ще се опитам леко да обобщя. Почукването при работа е нормално и е в следствие на директното впръскване. За веригата е ясно че при студен старт не трябва да звучи като нафтова печка. Ще вметна един горчив личен опит при оглед на такъв двигател. Беше още зимата и имаше сняг, отивам на оглед сутринта. Продавача кога я отключи кога се качи в колата, запали от раз "като пушка работи" ми вика. Казвам му отвори капака. Бил замръзнал. Дай аз ще пробвам да го отвора. Ааа отвори се. Пипам двигателя той не се бара. Врял яко. Той почна да ми обяснява колко революционен бил този двигател и достигал оптимална работна температура за секунда за максимална икономия на гориво. Разбрах ме се че утре ще дойда пак сутринта, ще пипна двигатела първо и тогава ще палиме. Сещате се какво се случи. Ако се съмнявате дали ще чуете тракане на веригата, ще я чуете. Гаранция. Така че като гледате този двигател се уверете че старта е наистина студен и пипнете двигателя дали е студен. Но не само да се подпрете отгоре. От всякъде го пипнете дали е студен. Отпред, отзад, отдолу. Стана ви ясно.
Също така прочетох за проблеми с помпата за високо налягане. Обаче за нея, за разлика от веригата не знам как да я проверя дали си е добре или е към края на своя живот. Ако може някой да обясни дали на полеви условия може да се провери и как.
Другото нещо, за което не съм видял нищо в нашия форум е следното. Цилиндровият блок е изцяло алуминиев. Знам за случаи на изкривени глави и заминали гарнитури в следствие на прегряване. Има ли в действителност предпоставки за това свързани например с термостат или има друго научно обяснение.
Въпросният двигател ще се намира в моторния отсег на Zafira B facelift, ако това има някакво значение.

Виждам че този двигател става все по-популярен и трябва информацията да бъде обобщена.

Лека и безаварийна ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg