Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Светещи мигачи

Vas снимка Vas 14 ноември 2009 - 02:24

Днес си сложих бели мигачи и ми хрумна дали е възможно да се направи така, че мигачите да светят като габаритни светлини и когато си дадеш мигач да си цъкат. 

Интересно ми е дали някой е правил този номер на опела си, ако ли не давайте идеи, мнения защото мисля до няколко дена да се заема  :3:

И една снимка от гугъла просто за да видите какво съм намислил

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vas: 14 ноември 2009 - 02:25
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 14 ноември 2009 - 07:40

 Vas, на 14 Nov 2009, 2:24, каза:



На снимката която си сложил свети отделна крушка за габарит а не самия мигач/при някой по-стари свети и самия мигач/. Това е типично за американските автомобили. Но примерно Волво също имат светлина в мигача. Пежо Партнер също му свети мигача като габарит но на отделна крушка. Мисля, че ако си направиш мигача да свети постоянно, няма да е добре защото ще свети по-силно отколкото габарит... лично мнение.
За белите крушки, мицифайките могат да те клатят...
Отговори

Vas снимка Vas 14 ноември 2009 - 07:48

Те крушките на мигачите ще си светят оранжево,а ако се сложи само по едно диодче не мисля, че ще свети по-силно от габаритите.

По-късно ще погледна дали може до крушката на мигача да се прекара от някъде диоде и мисля да го вържа директно към габаритите-фаровете..

Давайте мнения  :3: Ще са ми от полза
Отговори

Maiky снимка Maiky 14 ноември 2009 - 12:23

Правено е от двама колеги във форума, единия е Bugatti!
Сменява се крушката в самия мигач и се слага такава с 2 светлини - 21в за мигач, 5в за габарит.
Пуска се долупнителен кабел към второто краче на крушката и нещата заспиват! Няма смисъл да си играеп да го правиш с диоди, много по гаден ще е крайния ефект.
Така е много по-хубаво, за съжаление а САЩ всички коли са така и е много готино как свети, в БГ обаче трябва да си оставиш и белите габарити, защото те са за дължителни!
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 19 декември 2009 - 00:01

Ето виж аз какво си бях правил преди :)
http://www.youtube.c...h?v=CHNsW8wO1jo
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 20 декември 2009 - 20:19

Аз също си мислех да правя подобно нещо, но не се бях сетил за двойната круша. Мислех да изкарам по един плюс от габаритите и да сложа по един резистор да намаля тока и така крушката на мигача ще свети много по-слабо, а като си включа мигаща ще си свети с нормалната сила.
Така, че и това е не лош вариант. Въпроса е естетическата гледна точка- все още не знам дали ми харесва или не.
Отговори

INTRUDER снимка INTRUDER 05 януари 2010 - 22:12

здравеите колеги ....... от горе прочетеното видиах че има хора с богато ваображение ....... никви кабели и никви диоди кам крушките само се прекасва масата на мигача и се вразва кам + са на габарита и ефекта е постигнат .... без товар и без проблеми . УСПЕХ!!!
Отговори

Vas снимка Vas 05 януари 2010 - 22:18

 INTRUDER, на 05 Jan 2010, 22:12, каза:

здравеите колеги ....... от горе прочетеното видиах че има хора с богато ваображение ....... никви кабели и никви диоди кам крушките само се прекасва масата на мигача и се вразва кам + са на габарита и ефекта е постигнат .... без товар и без проблеми . УСПЕХ!!!


Много не разбирам от кабели, за това ще напиша това което разбрах
След като се свърже масата на мичача с + на габарита, но тогава няма ли да свети крушката на мигача, която е оранжева?
Отговори

Maiky снимка Maiky 06 януари 2010 - 01:23

Гледайте сега, който не може да си го направи сам да заповяда да му го направим!
Слага се крушка с две светлини! На едната 21в си остава мигача, на другата, която е 5в се пуска плюс от габарита на фара! Масата е постоянна на мигача и не е необходима друга (в 99% от случаите)!.
Като светнете габарит свети 5в светлина, като пуснете мигач 5в си остава светеща, а 21в започа да мига! Но окото го възприема като светлина с отслабващо и засилващо действие!
Отнема много малко време, само е играчка да си направите крушката с инсталация към габарита!
Отговори

INTRUDER снимка INTRUDER 06 януари 2010 - 02:59

Естевствено нали това се иска ...... тогава ще светят и двете крушки и бялата на габарита и оранйевата на мигача но когато си в полойение ляв или десен мигач габарита продължава да свети а мигача си мига

а ве браточки абе не е по темата ама да не правя друга искам да питам само инфо ...... от каде мога да си намеря здрав дисплей на моита VEHTA :icon_wink2: ?Че на моиа нешо кристалите са му се растекли а до кокото знам това е всеобщ проблем . Благодариа предварително
Отговори

Maiky снимка Maiky 06 януари 2010 - 03:31

 INTRUDER, на 06 Jan 2010, 2:59, каза:



Дисплея се оправя, може и да се вземе от морга! Пиши ми на лично с каква буса ти е!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 06 януари 2010 - 09:57

Ние го направихме колегата ми от сервиза на ауди купе и стана готино, има си мигач и габарит и седи фенско :icon_wink2: куките не са му правили проблем до сега
Отговори

Petio снимка Petio 06 януари 2010 - 11:22

Поправете ме ако греша но в закона не пише ли че габаритите са разрешени само с бяла или чълта светлина, никаде не е описано дали са в мигача или във фара,
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 06 януари 2010 - 11:34

Не е точно така. Конструктивно автомобила има точно определено място на което се намират габаритните светлини - вслучая на моята кола те се намират във фара и те трябва да светят именно там. Когато преместваш габаритната светлина от фара в мигача ти реално променяш осветителната система на автомобила. Защото когато обикновенно мигача ти свети постоянно то това е индикатор за повреда по системата, така че тука малко въпроса е според и именно органите на реда са компетентни да решат въпроса дали е нарушение или не е. Така че е чист късмет дали ще те глобят или не.
Отговори

Petio снимка Petio 06 януари 2010 - 11:58

Абе и ти си прав няма да превръщаме темата в спам ама искам да кажа че имах фиат мареа с фарове с лупи мигача и габарита светеха на едно место - мигача със силна габарита със слаба светлина същата кола фиат мареа с фарове без лупи габарита свети в рефлектора на късите светлини,така че както каза ти въпроса е спорен но все пак мисля си не е ли по добре да свети мигача макар слабо в жълтата си светлина или да свети ярко син диод или червен което е напълно противозаконно,ако става за вапрос и ксеноните са забранени за рефлекторен фар незнам в бг но за други страни съм чувал ходил съм да регулирам рефлекторни фарове с ксенон система и мога да ти кажа че според машинката си заслепяваш хората наред, няма никакви ъгли а разсейването е ужасно но все пак ние се радваме че пред коата е светло, а какво ще кажеш за колите с десен волан надали някой ще си смени фаровете за да не заслепява другите и така нататък
Отговори

JOGI  снимка JOGI 17 май 2010 - 15:29

малко изравям темата, ама да ви питам от къде намирате ЖЪЛТИ крушки с две жички, че къде ли не търся и няма и няма..?
Отговори

ASK снимка ASK 01 юни 2010 - 14:53

не съм го пробвал на практика но какво би се получило ако на плюса на мигача се върже реле (бубината) а габарита който искаме да мига се прекара през нормално затворения контакт на релето
в тази ситуация габарита би трябвало да мига когато пуснем съответния мигач само че когато мигача свети габарита ще е загаснал и обратното
не знам само как товара на бубината ще се отрази на релето на мигачите т.е. дали няма да мигат по бавно или по-бързо
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 01 юни 2010 - 15:08

За мен това да ти светят мигачите е много тъпо. Дори може да те объркат като се движиш срещо такъв който го е направил това .
Отговори

ASK снимка ASK 01 юни 2010 - 15:13

моята идея беше допълнителните мигачи на калниците да се вържат като габарити и когато се пусне мигач да мигат
Отговори

Vas снимка Vas 19 декември 2010 - 18:51

Взех си кабели и букси за габарити от Ford Sierra същите са като на Опел
И скоро съм намислил да ги свържа към габаритите, да пробия мигача и да вкарам вътре.
Така като карам на габарити/фарове и мигачите ще ми светят в бяло. Ще сложа бели диодни крушки
Ако някой има други идеи да пише... :first:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vas: 19 декември 2010 - 18:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg