Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Нормално ли е?

BatSlav снимка BatSlav 03 януари 2010 - 20:57

Здравейте на всички ако има подобна тема нека някой да ме насочи.Въпроса ми е нормално ли е когато се зарежда резервоар догоре да протича отзад и след малко спира,но под колата се образува локва.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 03 януари 2010 - 21:18

по принцип единия от преливните маркучи е отведен навън.При мене краят му е от лявата страна на резервоара.......

Обаче ако бензинджията е некой шушляк като тоя дето днеска ми налива бензина.........щот пистолета му изключи ама той реши да долее и поне 200 грама заминаха зян по задния калник и в локвата под колата...... :drinks:

иначе на тръбата към резервоара горе има една кутийка така ако мога да я нарека с 2 маркуча.Единия е за въздух ако не се лъжа а другия е отведен извън резервоара в лявата му част.Поне при мене е така
Отговори

hudson снимка hudson 03 януари 2010 - 21:26

 slav9081, на 03 Jan 2010, 20:57, каза:

нормално ли е когато се зарежда резервоар догоре да протича отзад

Нормално е когато имаш спукан маркуч. От гърловината до резервоара имаш един дебел и два тънки маркуча. Обикновенно се пукат малко преди съединенията. Гадното е че да го смениш трябва да свалиш целия резервоар. И ако не се прави на подемник в сервиз, а в къщи с крик, ще де наложи да откачиш и задния мост. Разбрах го когато сменях моя.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 03 януари 2010 - 21:43

 sashonikolov, на 03 Jan 2010, 21:18, каза:

Обаче ако бензинджията е некой шушляк като тоя дето днеска ми налива бензина.........щот пистолета му изключи ама той реши да долее и поне 200 грама заминаха зян по задния калник и в локвата под колата...... :drinks:


След изключването на пистолета може да се налеят и 5 литра отгоре, но полека.. за това винаги си наливам сам и слагам около 2-3 литра след акто изключи за първи път пистолета.

Иначе що за въпрос - разбира се че не е нормално да заредиш догоре и да ти изтича бензина освен ако не е преляло през гърловината! Имаш спукан маркуч някъде и има 2 варианта - 1. разглобяваш и оправяш 2. караш си така без да наливаш догоре
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 януари 2010 - 09:25

Мерси за отговорите.Явни има някъде теч защото кото я напълня до горе отдолу под колата е локва , премествам я на сухо място и спира(не съм я чакал де ,гледам че прокапва ама кой ще чака).Паля и газ.Може ли да стане голям проблем ако се кара така?На мен не мие проблем че изтича.
Отговори

hudson снимка hudson 04 януари 2010 - 09:38

Ако имаш клауза пожар в каското няма да ти е проблем :drinks:
Иначе парите са си твои - щом те кефи да сипваш бензин по земята, сипвай.
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 04 януари 2010 - 09:53

Със сигурност имаш проблем и те съветвам да го оправиш, това с течовете на гориво не е шега работа.
Отговори

emergence снимка emergence 04 януари 2010 - 22:47

Я провери дали имаш гарнитура на сондата в резервоара намира се точно под задната седалка . Ако си купил колата си скоро " нов внос" може да са крали нафта от резевоара и да не са монтирали гарнитурата правилно .
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 януари 2010 - 22:51

За гарнитура имам проверил съм.От както съм я взел колата се кара пълно празно и сега по празниците се прибирах и ми го направи последните две зареждания.Колата е бензин.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 04 януари 2010 - 22:53

Това не е шега работа....провери си маркучите .....да не станеш заря за идващите празници......Миналата година гасихме на връщане от едно Рали кола на магистралата....точно заради това малко проблемче....колата не става и за Надин.... :icon1_mrgreen: Поздрави :icon_smile:
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 януари 2010 - 23:37

Извън гърловината има нещо като утайник, в най-ниската му точка с маркуч се отвежда попадналия там бензин или вода...
Да не би да си сипал там, т.е. да ти е преляло?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 05 януари 2010 - 10:38

Да не спамиме повече.Ще пиша другия път когато го напълня догоре но тогава ще си сипвам сам.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 януари 2010 - 20:59

Вече установих къде е теча.От резервоара излизат два маркуча едният предполагам е за вход на бензин другият предполагам е за удушник или нещо такова но и двата са нацепени.Ще пробвам да им подложа някаква гумена подложка но най вероятно ще трябва да се сменят.
Някой свалял ли е резервоар и могат ли да се подменят маркучите или вървят с резервоара??? :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 12 януари 2010 - 21:38

Така като гледам, от всички писали в темата, само аз съм го имал този проблем. Написал съм ти още в първото си мнение какъв ти е проблема и какво да правиш.
Дано сега поста ми не се изгуби из различни догатки и расъждения.
Имаш два варианта - нови маркучи или втора употреба. По магазините за авточасти търсих, но не намерих такива маркучи. При дилъра на опел в Пловдив ги намерих. Дебелият маркуч го имаше в два варианта - производство на GM и на друга фирма. Неоргиналният беше в границите на 5-10 лв. Тънкият обаче го имаше само оригинален и цената беше около 40 лв. За късмет обаче си намерих комплект маркучи втора употреба в перфектно състояние - меки и без микропукнатини по тях, за 10 лв.
Как става смяната съм ти описал по-нагоре.
Успех
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 януари 2010 - 21:43

Мерси колега. :icon_wink2:


Темата е за заключване.////////////
Отговори

Владко снимка Владко 12 януари 2010 - 21:47

На вектра А обикновено сдава багажа маркуча, който отива от резервоара до бензиновата помпа (когато колата е с външна бензинова помпа де) .. на една вектра го сменахме два пъти, на друга просто констатирах, че тече, мойта също беше прокапал- една вечер наливам около половин резервоар, на следващата сутрин отивам до колата- мирише яко на бензин, завъртях се до нея и гледам на земята локва, и си капе.. и така си изтекли 5-6 литра за една вечер ;D
На Вектра с цял мост може да се смени без да се сваля резервоара, на вектра 2000 и калибра резервоара трябва да се свали.. първия път е трудничко, но не невъзможно, втория път го свалихме за 5 мин ;D
Пиша го, в случай че някой колега с вектра а има подобен проблем и може да му е от полза :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg