Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помогнете грешка 4051

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 10 януари 2010 - 17:00

при самодиагностика ми дава дава грешка 4051 проблема е че никъде не мога да намеря какво значи този код,колата е астра г х14хе2, 1999г ако има знаение.Благодаря предварително!
Отговори

vdwind снимка vdwind 10 януари 2010 - 17:08

това е 1.4 66kW нали??? Тоя двигател няма такъв код за грешка, нещо грешно си го намерил, между другото кажи на Астра Г как се прави самодиагностика????
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 10 януари 2010 - 17:24

Ами както прочетох във форума пин 5 и 6 на късо,давам контакт след,което гледам лампата и броя,почва да мига,4 пъти,пауза,10 пъти пауза,5 пъти пауза,1 път пауза и след това се повтаря същото до безкрай(ее поне 15-20мин до толкоз имах нерви да го гледам) иначе и аз никъде не мога да го намеря този код
Отговори

vdwind снимка vdwind 10 януари 2010 - 17:56

Гледах в аутодата, няма въобще код започващ с 4. Я кажи някакви проблеми има ли с колата или ти просто така от спортен интерес реши да провериш??? Освен това бях чел че всеки код за грешка се повтаря по 3 пъти и чак тогава излиза следващия.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 10 януари 2010 - 19:23

Еми просто по време на движение светва checkengine лампата иначе относно вървеж и палене колата няма видим проблем,преди време като я взехме веднъж я поизцедих до 3-та скорост и след около 5мин светна лампата,загасих я запалих наново и всичко си беше ОК.Тази сутрин пали тръгва,светва check,гася я паля тръгвам след 3-4мин пак и така 5-6 пъти,след което прибегнах до самодиагностика,както е описано в една от темите във форума,според описанието в която се повтарят следните: 4-0-5-1 4-0-5-1 4-0-5-1 и т.н.
P.S. Бях забравил да изчистя INSP(напомнянето за смяна на масло),дали е възможно да е от него?Изчистих го и сега като се прибирах не светна лампата,ръгнах пак кламера и пак 4-0-5-1
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 10 януари 2010 - 19:33

и аз като гледам няма такава грешка 4051 по-добре върви на диагностика с компютър там най-точно ще ти кажат какъв е проблем.
Отговори

vdwind снимка vdwind 11 януари 2010 - 08:09

INSP не би трябвало да има общо с грешките, то само по себе си не е грешка. Според мен нещо грешно засичаш кода на грешката, вероятно първата цифра не е 4, виж да не е 1405 - това май е за рециркулация на отработените газове, нормално е като си я издухвал нещо да му е станало и сега да се е*ава от време на време.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 11 януари 2010 - 16:55

Лампата не поиска да светне и днес. Значи да обясня по-подробно:при изключен каонтакт давам на късо 5 и 6 пин от буксата,която се намира по лоста за ръчната спирачка,давам на контакт и всичко светва,след около 5 сек започва да мига checkengine kaкто следва
1. 4 мигания пауза
2. 10 мигания пауза
3. 5 мигания пауза

4.1
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 11 януари 2010 - 17:09

 vdwind, на 11 Jan 2010, 8:09, каза:

INSP не би трябвало да има общо с грешките, то само по себе си не е грешка. Според мен нещо грешно засичаш кода на грешката, вероятно първата цифра не е 4, виж да не е 1405 - това май е за рециркулация на отработените газове, нормално е като си я издухвал нещо да му е станало и сега да се е*ава от време на време.



Днес не поиска да светне,колата работи и върви нормално.
Да дам по-подробно инфо за това как отчитам грешката(може би проблема да е в задкормилното устройство).Значи правя следното: Давам на късо(с кламер) пин 5 и 6 от буксата,която е под лоста за ръчната спирачка при изключен контакт,след което давам на контакт,съответно светват лампите,които светват при контакт,след което гаснат (ABS) (AIRBAG) и (бензин) и лампата checkengine започва да мига в следната последователност:
1. 4 мигания пауза
2. 10 мигания пауза
3. 5 мигания пауза
4. 1 мигане пауза(малко по-дълга от предишните)
5. започват да се повтарят стъпки от 1 до 4

Не знам дали има някакво значение че номера на двигателя е Х14ХЕ2 ,това "2" някъде четох че е "второ поколение мотор" има ли въобще разлика някаква?Иначе си е 66KW мотора по талон поне
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 януари 2010 - 17:28

Относно тъй наречената самодиагностика, метода при който се прави мост с кламер на 5-ти и 6-ти пин мисля, че бях срещал колега във форума да казва че за най-достоверни показания всичко това да се прави при работещ двигател. :icon_wink2:
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 11 януари 2010 - 20:59

 DALGONSKi, на 11 Jan 2010, 17:28, каза:

Относно тъй наречената самодиагностика, метода при който се прави мост с кламер на 5-ти и 6-ти пин мисля, че бях срещал колега във форума да казва че за най-достоверни показания всичко това да се прави при работещ двигател. :icon_wink2:



ами колега аз пробвах и на запален двигател и checkengine-а мига постоянно,няма паузи няма нищо просто си мига и това е,не знам защо така да не би да е прецакан нещо тоя опел знам ли?
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 11 януари 2010 - 21:29

колега като гледам твоята букса е 10 пинова и самото четене на грешките е по-рзлично от при 16 пиновите букси. Правилно свързваш 5 и 6 пин. При 10 пиновата диагностична букса всеки пин е означен с буква, а 16 пиновата е с цифри и може само двигателя да тества. При нея можеш следните диагностики: A и B - самодиагностика на двигателя
A и К - самодиагностика на ABS
А и J - самодиагностика на системата 4х4 при Vectra A/Calibra или traction control при Astra F
А и C - самодиагностика на автоматична скоростна кутия
При тази букса кодовете на грешки са двуцифрени, а началото на диагностиката винаги започва и завършва с код 12. За по-сигурно разчитане на кодовете те се повтарят по три пъти.

Моят съвет е върви да ти диагностицират колата с компютър за да не излезне нещо по сериозно и следователно по-скъп ремонт.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 11 януари 2010 - 21:32

По всяка вероятност,грешката е както е писал колегата по- горе "Отработените газове рециркулация (EGR) клапан".Като дадеш контакт ти светва чека,изгасва и започва четири мигания.Първото светване е единица,после четворка и т.н.Паузите са еднакви между грешките.Така,че със сигурност си се заблудил.

Публикувано изображение

при 16 пин куплунг и ECU Simtec 56.5 кодовете за грешки са четирицифрени
при това ECU няма код за начало и край на инициализация

Погледни за всеки случай и тук

http://www.topbuzz.c...lt_codes.htm#gm
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 11 януари 2010 - 22:36

Благодаря на колегата Тото2 то акъл се иска да се сети човек .Иначе буксата е същата като от картинката.Видях че има доста теми за тоя клапан и сега ще взема да се образовам малко по въпроса.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg