Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра 2.0 DTI проблем след смяна на горивен филтър

kubratskiq снимка kubratskiq 10 октомври 2012 - 23:32

Здравеите на всички отскоро имам вектра 2.0 дти 101 коня 98г. Сменихме горижен филтър но засмука жъздъх и неискаше да пали след сякакви опити за запалване я драпнахме и залапи сега колата си пали както преди отпарвия пат даржи си ниските обороти нормално но като трагнеш набира до 1 място и спира и светва лампа наи просто казано двигател сас светкавица може да се кара супер бавно колата не набира изобшто някои пат я паля и си варви немога да разбера какво е станало преди това колата си варвеше без никакви проблеми. ако някои може да ми помогне. мерси предварително
Отговори

niki82 снимка niki82 11 октомври 2012 - 00:43

Закарваш я на диагностика колега, да покаже кодовете на грешките и след това пиши и някой ще помогне.

http://www.opelclub....?showtopic=1436 погледни и тук има вариант да си направиш сам диагностиката и да запишеш кодовете ако не ти се дават пари за диагностика.
Отговори

piri piri снимка piri piri 14 октомври 2012 - 10:57

 kubratskiq, на 10 октомври 2012 - 23:32, каза:

Здравеите на всички отскоро имам вектра 2.0 дти 101 коня 98г. Сменихме горижен филтър но засмука жъздъх и неискаше да пали след сякакви опити за запалване я драпнахме и залапи сега колата си пали както преди отпарвия пат даржи си ниските обороти нормално но като трагнеш набира до 1 място и спира и светва лампа наи просто казано двигател сас светкавица може да се кара супер бавно колата не набира изобшто някои пат я паля и си варви немога да разбера какво е станало преди това колата си варвеше без никакви проблеми. ако някои може да ми помогне. мерси предварително

При смяна на горивен филтър се се сменят и едни пръстенчета които играят ролята на възвратен клапан (те трябва да са в комплект с новия филтър )които не позволяват да влиза въздух в системата!!!Ако не са сменени или сложени неправилно......проблем!!!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 октомври 2012 - 18:13

 piri piri, на 14 октомври 2012 - 10:57, каза:

При смяна на горивен филтър се се сменят и едни пръстенчета които играят ролята на възвратен клапан (те трябва да са в комплект с новия филтър )които не позволяват да влиза въздух в системата!!!Ако не са сменени или сложени неправилно......проблем!!!


Интересно мнение за пръстенчета?! Ти виждал ли си ги? Или говориш по спомени от някой ,,майстор". Защото аз не съм!Не съм ги виждал защото няма такива!
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 14 октомври 2012 - 18:40

 bojo06, на 14 октомври 2012 - 18:13, каза:

Интересно мнение за пръстенчета?! Ти виждал ли си ги? Или говориш по спомени от някой ,,майстор". Защото аз не съм!Не съм ги виждал защото няма такива!


По скоро колегата има впредвид двете гумени гарнитури голяма и малка приличащи на О-пръстени с квадратно сечение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от mavro1978: 14 октомври 2012 - 18:42
Отговори

piri piri снимка piri piri 14 октомври 2012 - 21:27

 bojo06, на 14 октомври 2012 - 18:13, каза:

Интересно мнение за пръстенчета?! Ти виждал ли си ги? Или говориш по спомени от някой ,,майстор". Защото аз не съм!Не съм ги виждал защото няма такива!

При моя "майстор"- waldemar-съм много доволен човека обяснява подробно!Когато са износени тези пръстенчета или не пасвани както трябва автомобила ако е с муцуната нагоре по наклон дизела се отича по тръбичките и влиза въздух и пали трудно. Аз имах същия проблем но "майстора" го оправи !!!!Това е като някакъв недостатък при филтъра за гориво при опелите!!!
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 15 октомври 2012 - 08:57

Къде точно се слагат тези пръстени и при мен ги има в кутийката с филтъра.Мисля да го сменям преди зимата.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 октомври 2012 - 11:18

Винаги взимам филтри на MANN, но на горивния точно (не знам само да ли са еднакви, моята е X20DTL), но пръстените дето са в комплекта с филтъра - пасна само тоя големия. Малкия не пасва и вече 2-ра смяна ползвам тоя, дето е на пластмасовия 'клин'. За щастие проблеми нямам. Но при всяка смяна съм ПЛЪТНО до "майсторите", за да няма изненади и работа "през ръка". :bishop:
Отговори

asensio снимка asensio 15 октомври 2012 - 13:44

Тоя филтър е толкова калпав, че не е истина. Аз ги сменях на всеки филтър, и се изкриви капачката и няма палене после. Сега не го сменям, 3-ти филтър карам така и проблеми нямам. Иначе ако има съмнения че пуска от там, един обезмаслител и след 1 минута се вижда дали омазнява с нафта. Ако не омазнява няма проблем във филтъра.
Мнението беше редактирано от asensio: 15 октомври 2012 - 13:46
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 15 октомври 2012 - 17:01

 DALGONSKi, на 15 октомври 2012 - 11:18, каза:

Винаги взимам филтри на MANN, но на горивния точно (не знам само да ли са еднакви, моята е X20DTL), но пръстените дето са в комплекта с филтъра - пасна само тоя големия. Малкия не пасва и вече 2-ра смяна ползвам тоя, дето е на пластмасовия 'клин'. За щастие проблеми нямам. Но при всяка смяна съм ПЛЪТНО до "майсторите", за да няма изненади и работа "през ръка". :bishop:

Не заставаи плътно до него ,че да не се притесни човека откъм отзад :biggrin:
какво толкова се акълува по тоя филтър.Взема се качествен и толкова ,при евтините варианти произведени в провинция КО-ПИ-Е ,област КРА-Д-НАХ-ГОУ ,на милата Чаина ,проблема с разхерметизиране е задължителен.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 октомври 2012 - 17:14

Мисълта ми беше, че вземайки филтри на MANN.. не би трябвало да има "размнавания" и т.н., но нещеш ли, точно с тях и има забележки. А какво остава за другите, които се броят по-долен клас (ако има такъв термин, в случая..).. :surrender:
Отговори

милен златев снимка милен златев 15 октомври 2012 - 18:34

 DALGONSKi, на 15 октомври 2012 - 17:14, каза:

Мисълта ми беше, че вземайки филтри на MANN.. не би трябвало да има "размнавания" и т.н., но нещеш ли, точно с тях и има забележки. А какво остава за другите, които се броят по-долен клас (ако има такъв термин, в случая..).. :surrender:

колега аз ползвам филтри на ман от много време с горивния не съм имал никога проблем даже на колеги от форума съм сменял само незнам дтл да не са с друга кутия
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 16 октомври 2012 - 07:43

 DALGONSKi, на 15 октомври 2012 - 17:14, каза:

Мисълта ми беше, че вземайки филтри на MANN.. не би трябвало да има "размнавания" и т.н., но нещеш ли, точно с тях и има забележки. А какво остава за другите, които се броят по-долен клас (ако има такъв термин, в случая..).. :surrender:

Тея филтри (МАН) колега се правят в Китай.
Отговори

asensio снимка asensio 16 октомври 2012 - 08:34

То остана ли нещо да се прави в белия свят.. Всичко е там за евтината работна ръка. Пък дано имат хубаво ОТК.
Отговори

Жорко снимка Жорко 16 октомври 2012 - 08:46

И моята астра като я паркирам под наклон с муцуната нагоре пали малко трудно. Също така при мнооого голяма жега, ако е стояла цял ден на слънце и се е нагрявала, малко капризничи при палене. Течове на нафта от маркуите нямам. Разходът ми е нормален на гориво. Така вече си я карам 107 000 км, откакто съм я купил! Моторът мина 300 000 км! На стара кола знам правилото, че не трябва да се пипа нещо , което все още работи, че ще стане по голяма беля.
Аз винаги слагам полските филтри "Филтрон". Поне знам, че са правени в бяла държава от бели хора. Чуствам се прекаран като потребител, когато си купя стока от реномирана марка за много пари и тя да е произведена в третия свят. Да не би дневната надница на тези работници да е еднаква с тези от разглезената Западна Европа?
Поради тези съображения слагам на колата румънското масло Елф Турбодизел 10 в 40. Поне си пише, че е правено в Румъния по лиценз.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 октомври 2012 - 18:35

За филтрите КОНКРЕТНО, да кажем на MANN и FILTRON съответно може много са се спори! Самата технология на производство на първите е много по-напреднала от тази на хубавите полски филтри, например.. Дори гледах по някой от научнопопулярните канали как се прави един филтър на MANN, независимо в държава от 3-тия или 5-тия свят.

п.п. И не че е много уместно, ама в последните няколко години някой да е намерил стока на adidas, която да НЕ Е от оная страна.. на изпънатите очички ? Да не би да е загубила реномето си марката, или качеството !?

А както каза колегата, за ELF-а.. не виждам какъв е проблема да разчиташ на реномето на доказала се марка, която има производство в друга/и държави !?

Последно отклонение.. Не знам да ли някой е обръщал внимание преди време, автомобилите ЛАДA, които бяха БЕЛГИЙСКА сглобка, колко по-сполучливи и като цяло по-добри бяха от Руските ??? Не че се надявам днес някой филиал на фирма масла или филтри да се престарае, но смятам, че не бива да съдим за нещо.. което има "изтеглено" производство някъде си..
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 16 октомври 2012 - 19:38

DALGONSKi Така де ,в извсетен смисъл си прав.Виждам ,че повечето ти постове са ти градивни ,и за това те уважавам като колега с известен опит и познатия в областа на автомобилизма.
Но какво що си гледал е едно на ръка и е хубаво ,че си доволен от МАН.Обаче забелязвам в моята практика ,че филтрите Хенгст ,Кнехт,са по качествено изработени и навред си пише Доич.Докато на МАН пише ,че са немски само на опаковката.На самите елементи вътре в кутията пише Чаина.Това мен не ме радва.
Затова подобре Филтрон,или Клиин отколкото МАН.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg