Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Мнение за двигател 1.7 dti и 1.7 cdti?

ГостStreet_King_* 18 ноември 2013 - 14:52

Здравейте, харесал съм си Opel Meriva, задължително искам да е дизел, но се чудя кой от двата двигателя е по-добър 1.7dti или 1.7 cdti. Моля, който знае нещо повече за тези двигатели да го сподели, говоря за разход, кой е по-издръжлив, колко пари г/д да приготвя за обслужване и т.н.,който с каквото може да помога. Извинявам се, ако има такава тема във форума, но неможах да намеря. :)
Отговори

Vladko снимка Vladko 18 ноември 2013 - 16:23

От мен един глас за 1,7 CDTI. Много по-модерен, много по тих, като разходи горе долу сходни. Освен това липсва досадния момент със самоубиващия се ECU блок за управление на двигателя.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 18 ноември 2013 - 20:12

Здравей колега, да 1,7 цдти е по-модерния ,по-икономичния и по-капризния откъм качеството на горивото двигател.А както всички знаем качеството на нафтата в Бг е...Оттам и евентуалните проблеми по турбо,егр дюзи и все неща от този род са си по-скъпички за смяна.А предполагам няма да я вземеш нова от магазина ,а на ''реални'' 130 000км.Иначе ,да, подръжката откъм обслужване на двигателите е еднаква.Но при колите втора употреба си е до късмет цдти мотора бяга повече има по-голям въртящ момент ,а това също е от значение за това купе на Меривата.
Отговори

divia снимка divia 18 ноември 2013 - 21:07

Аз карам Мерива CDTI и от към вървеж и разход оплаквания нямам. Последното засичане за 300км градско и 470км извънградско с 3-ма в колата - разход 5,6. Но има сериозен проблем с дюзите породен от "качествената" ни нафта. Аз лично веднъж вече ремонтирах и 4-те, колко ще изкарат не се знае. Нова дюза е 900 лв бройката, сам можеш да си направиш сметката.
Отговори

ГостStreet_King_* 19 ноември 2013 - 14:40

И мен най-вече това ме притеснява, защото също някъде четох, че някой се оплакваше от дюзите, а аз не мога да заделя толкова средства. Доволни ли сте 1,7dti що годе пъргав ли е или е доста муден?
Отговори

divia снимка divia 19 ноември 2013 - 17:58

Мое мнение е, че DTI-то е доста слаб мотор, особено за това купе. Ако трябваше сега да купувам, бих си взел 1.8 бензин и евентуално газ. Да не говорим, че няма да имаш проблем с маховика, който е неизбежен при дизелите
Отговори

ГостStreet_King_* 19 ноември 2013 - 19:34

По принцип съм се спрял на дизел и затова се чудя кой от двата мотора е по - надежден :)
Отговори

divia снимка divia 19 ноември 2013 - 22:15

За 5 години съм навъртял почти 100 000 км на CDTI-то и най-големия проблем си остават дюзите. И двата мотора имат проблем с бренерите, които пропускат антифриз и съответно го губиш. Както казах проблема с маховика е "стандартен" за дизелите. Аз лично обичам да имам сигурност при изпреварвания и ускорение и поради тази причина бих избрал пак CDTI-то, въпреки не много евтините за отсраняване проблеми
Отговори

ГостStreet_King_* 21 ноември 2013 - 17:34

Колега, благодаря за споделеното мнение по въпроса :)
Отговори

astragm0684m снимка astragm0684m 22 ноември 2013 - 13:08

Здравей колега та значи относно моторите и двата си имат недостатаци моето мнение е НЕ СИ ВЗИМАЙ DTI,в момента имам Опел Астра 1,7DTI и първия проблем е масло в казанчето след това целия мотор е облят в нафта благодарение на датчика за високо налягане на ГНП то ипоредния проблем е дебитомера, та тези проблеми за да ги отстраниш ти трябват бая парици и ти казвам бая прочетох в форумите това са му основните проблеми на този мотор
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 22 ноември 2013 - 15:53

И значи щом твоя мотор има такива проблеми ,значи за всички важи така ли?Знаеш ли че една дюза ба цдти-то струва колкото всички твои проблеми наведнъж? Мисля че на колегата му се изясниха нещата кое как стои ,а вие като си купувате коли без оглед и диагностика не абсолютизирайте за всички модели нещата.
Отговори

ГостStreet_King_* 22 ноември 2013 - 17:43

Колеги по принцип не разбирам много много от коли, но това не е ли малко преувеличена цена за дюзите как едната само ще струва 900лв., а пък те са четири, то ако трябва да ги смениш и четирите по-хубаво си купи друга кола. Тези дюзи не могат ли да се оправят, като впръскватели и т.н. или просто вие не сте случили на такива монтьори? :)
Отговори

astragm0684m снимка astragm0684m 22 ноември 2013 - 20:08

Колега моля да четеш по внимателно отговора които сам написал аз сам споменал че и двата мотора си имат недостатъци и ти давам гаранция че не само моята кола е с тези проблеми
Отговори

divia снимка divia 22 ноември 2013 - 21:25

 Street_King, на 22 ноември 2013 - 17:43, каза:

Колеги по принцип не разбирам много много от коли, но това не е ли малко преувеличена цена за дюзите как едната само ще струва 900лв., а пък те са четири, то ако трябва да ги смениш и четирите по-хубаво си купи друга кола. Тези дюзи не могат ли да се оправят, като впръскватели и т.н. или просто вие не сте случили на такива монтьори? :)


Цените за дюзите са такива и то за почти всички автомобили(има и по-скъпи). Аз моите съм ги ремонтирал за 300 лв бройката, но колко ще изкарат никой не знае и не дава гаранция. Това беше единствения сервиз, който се нае да ги ремонтира, всички останали казват - смяна с нови. Говорил съм с хора от представителство на Опел и те потвърдиха, че тези мотори са доста капризни на гориво
Отговори

ГостStreet_King_* 23 ноември 2013 - 17:53

Колебая се още кой от двата двигателя да избера :)
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 23 ноември 2013 - 20:02

 astragm0684m, на 22 ноември 2013 - 20:08, каза:

Колега моля да четеш по внимателно отговора които сам написал аз сам споменал че и двата мотора си имат недостатъци и ти давам гаранция че не само моята кола е с тези проблеми

А ти наясно ли си при дефектиране на еднакви възли при DTI и CDTI разликата в цената е в пъти по-голяма в ''полза'' на цдти-то! Човекът е задал конкретен въпрос нека да бъдем обективни.На стария мотор дори да смениш проблемните възли ,които ти посочваш пак не можеш да стигнеш ,цената за рециклиране на дюзите на новия.Ами ако дойде на ред смяна на съединителя в комплект с демпферния маховик .Ако се обади егр-а ,който е електрически и не е сигурно дали може успешно да се емулира.Да не споменавам филтъра за твърди частици...Да стария дизел е слаб 75 коня но подръжката на мотора ще ти се стори песен пред тази на новия.Хубаво е човек да ги знае всичките тези работи ,преди да си купи даден модел кола и дали подръжката е по джоба му.Особено когато покупката е на кола втора употреба на незнайно колко километра.
Отговори

ГостStreet_King_* 24 ноември 2013 - 14:08

Някой, ако може да изкаже мнение нека го направи :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg