Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Койловъри

tigar4o снимка tigar4o 30 август 2012 - 17:54

Колеги отдавна съм се наканил да си купя койловъри за Калинката.Спрял съм се на няколко модела и ако можете да помогнете в избора,естествено койловъра е от "евтините" и искам да избера от всички възможно по-добрите.Спрял съм се на Койловъри на JOM,GMAX,FK или PRO Sport, всички се въртят около 200 паунда,всички знаем,че не са кой знае каква стока но мисля да опитам.Отговори като не си взимай койловър,няма да ме откажат искам някой да изкаже мнение, ще се купуват от Ebay от Англия.
Всеки отговор би ми помогнал много.
Благодаря на отзовалите се! :love_opel:
Отговори

_shady снимка _shady 30 август 2012 - 22:56

На едната кола съм с Кони и за мен няма нищо по-хубаво от това...недостатък са цените!
Относно избраните марки вдигам ръка за JOM... причини- джи макс и про спорт не съм ги и чувал и нямам никаква идея за тях. Ползвал съм пружини и амортисьори на ЕфКей-мизерна работа-боята им се обели още при слагането,самата пружина беше с 2 мм по-тънка от оригиналната,изглеждаха си лимбизиести. В сравнение с тях Джом-а поне вдъхва малко повече надежди поне по отношение на изработката. Съдя го по кола върху,която работя към момента. 200 паунда идват към колко 500лв? с доставката на колко ти стъпват?? Потърси си човек да ти направи отстъпка и да си вземеш нещо по-качествено...колко върви конито в Ибея?
Отговори

tigar4o снимка tigar4o 30 август 2012 - 23:52

Цял кит за 350 паунда а това е много пари 800-900 без доставката..това говорим за амортисьори и пружини а Койловърите на Кони са 1,0780 ПАУНДА!!!!Все още не мога да се реша на кое да скоча..Все пак искам тая 17ка да си я направя както си искам аз на височина, нерегулируемо и сега имам и пак е щъркел отзад особено.. незнам какво да правя..
Мнението беше редактирано от tigar4o: 30 август 2012 - 23:55
Отговори

_shady снимка _shady 31 август 2012 - 00:00

Е чакай де нали бяха 250 паунда,сега как така 350... тая цена за конито е нереално висока... търси джома и провери кое къде е произведено. Туй колко пък да е вирнато отзад...на тая 17ка тя почти уплътнява в подкалника...мен ми е чудно как не си проревал,че ти стърже
Отговори

tigar4o снимка tigar4o 31 август 2012 - 00:03

Jom и всичките от тея марки са около 200 паунда, Кони нерегулируемо е 350 паунда а койловър на Кони е 1000 паунда.Щъркел е повярвай от Джом-а има един само недоволен,защото намотките на пружината упират една в друга и се чувало ужасно Фк-то ме блазни ама е Чайнийз Джом-а е Германски ама колко е никой незнае докато не дойде..
Отговори

_shady снимка _shady 31 август 2012 - 00:10

Почти съм убеден,че няма да е произведен там... хм, я си мерни разстоянието между подкалника отзад и гумата,направи и същото упражнение отпред и виж какви стойности ти идват...60/40 със сигурност не е за теб,че даже и 50/50. Коилоувърът ти върши единствено работа поради причина,че най-вероятно това,което на теб ще ти трябва няма да се продава...друг е въпроса дали заради джанти за 300лв си заслужава аморт+пружина за 600лв... и таз кола ако ще отзад да я свалиш,багажника да го напълниш с пясък,да сложиш мост от омега и да се обуе в галоши 20 цола на 300мм широчина пак на завойте с голяма скорост ще стискаш волана и ще се молиш да не тръгне...такава си е.
http://www.europerfo...;sub_category=1

За това хич не бих се замислил...
http://www.europerfo...;sub_category=1

Къде отиваш ти,може би...на грешното място едвали не...
http://www.europerfo...r=vauxhalltigra opeltigra;manufacturer=apex;sub_category=1

http://www.europerfo...r=vauxhalltigra opeltigra;manufacturer=v-maxx;sub_category=1

Айде избирай и другия път като си готов да дадеш 500лв за нищо,по-добре дай 700лв за нещо,иначе после се поражда едно такова чуство,че си изхвърлил ония първите пари нахалост.
Мнението беше редактирано от _shady: 31 август 2012 - 00:32
Отговори

tigar4o снимка tigar4o 31 август 2012 - 16:20

Приятелю,съгласен съм с тези китове които ми показваш,НО 400 паунда са то4но 1000 лева!!! за 1000 лева ще си купя D2 втора ръка..... :love_opel:
Отговори

_shady снимка _shady 01 септември 2012 - 00:27

Да,съгласен съм, но новото си е ново! Аз ти давам съвет, поне ти за това помоли, аз ако съм и нямам паричките няма да дам 200паунда,а ще си събера и останалите 200 да нещо,стойностно...споменах ти,че от нискоценовия клас бих залажил на Джом. От там насетне каквото си избереш,за мен е все тая,знам че за себе си ще направиш най-правилния и хубав избор и ще си доволен,което е и целта на цялата полемика. За мен няма никакво значение дали на оцветеното ти в зелено,жълто или червено кръгло етикетче под амортисьора ти ще пише Кони или ФК....важно е да си се изкефиш на колата!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 септември 2012 - 15:12

Кони се предлагат от фирма Руди 96. Само в София имат офис, но Еконт стиг адо Бургас и не струва колкото от Англия. Звънни им, поне да имаш база за сравнение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg