Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проверка на бобина

Вожда снимка Вожда 13 май 2009 - 10:53

Здравейте, въпросът ми е как да проверя дали бобината ми е читава? Напрежение ли трябва да меря и къде?
И още едно нещо....ако се наложи смяна има ли някаква тънкост, за да го направя сам или да ходя на майстор?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 13 май 2009 - 11:16

Идваш, сменям ти я, палиш- плащаш и си заминаваш :knee:
Отговори

Вожда снимка Вожда 13 май 2009 - 11:59

ОК. Звъня ти... :knee:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 май 2009 - 13:06

 Вожда, на 13 May 2009, 11:53 AM, каза:

Здравейте, въпросът ми е как да проверя дали бобината ми е читава? Напрежение ли трябва да меря и къде?
И още едно нещо....ако се наложи смяна има ли някаква тънкост, за да го направя сам или да ходя на майстор?


Абе някой път тя се прецаква само при влажно време или рано сутрин и айде иди я хвани.
Отговори

Вожда снимка Вожда 14 май 2009 - 18:45

Колегата ми я смени, за което съм му много благодарен, но явно проблемът не е бил в нея. :knee:
Не знам тези хора в сервиза като правят диагностика накъде гледат....специално им казах "Погледнете бензиновата помпа и сензора за коляновия вал, защото ми дава грешка 19"...не ги знам какво са гледали...направиха ми други ремонтиобщо за 500лв. но проблема със запалването според мен изобщо не са го гледали...ама то и аз :doh:

п.п.Проблемите верно ги прави сутрин и когато е студена.
Отговори

Вожда снимка Вожда 14 май 2009 - 18:55

Сега се сетих и още нещо...вчера докато работеше колата един човек минавайк ми каза, че прекалено много мирише на бензин...възможна ли е някаква връзка между двата проблема?
Отговори

doolettle снимка doolettle 14 май 2009 - 21:32

ами кой е първия проблем?
:knee:
Отговори

Вожда снимка Вожда 14 май 2009 - 22:14

Проблемът е, че колата не ще да запали на бензин....съжалявам, в друга тема го бях описал, а си мислех, че е тук.
Колата, когато е студена пали на бензин само с бутане. След като поработи малко почва да си пали нормално. Сложих кламера и ми даде грешка 19. Четох тук другите теми по въпроса и видях, че проблемът най-често е в бензиновата помпа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg