Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с нов акумулатор

ГостPetro_* 19 януари 2011 - 20:18

Добър вечер на всички.Имам Опел Корса 1994 г. ,бензинов двигател.Акумулатора с който я взех е варта ,но след година каране започна да пада и аз го зареждах и след като не я карах цяло лято въобще не искаше да пали.Поради финансови проблеми си взех акумулатор втора употреба който след 2 месеца ,като започна да се застудява и той падна ... започнаха пак мъките зареждам и той на сутринта пада.Събрах си парички и си купих чисто нов акумулатор Berga преди 1 месец .И тази вечер за мое най-голямо разочарование качвам се и едвам въртеше и акумулатора падна.Акумулатора е в гаранция , но когато го взех трябваше до 5 дневен срок да миня да го премерят дали зарежда правилно, но аз не успях и сега доколкото чета в книжката , гаранцията ми вече не е валидна.Какво да правя?Акумулаторите ли са ми такива или причината е в нещо друго.Благодаря ви предварително.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 януари 2011 - 20:28

Колега в багажника имаш ли крушка?Питам,защото не съм сигурен,ако имаш виж дали след като затвориш капака да не продължава да свети.
Отговори

ГостPetro_* 19 януари 2011 - 20:35

Имам.Когато си взех колата ,крушката в багажника не светеше и един приятел ми я направи да свети.Трябва да проверя дали след като е затворен продължава да свети.При всички ли е така ... ако не минеш до 5 или 7 дневен срок за премерване на акумулатора и гаранцията не важи?
Отговори

titan22 снимка titan22 19 януари 2011 - 20:38

Колега,да си слагал СД в близко време?Прегледай си плафоните не само в багажника а и в жабката,ако имаш някой познат който разбира от тоци,помоли го да премери за утечка по инсталацията.
Отговори

ГостPetro_* 19 януари 2011 - 20:40

Имам и CD.Да ще потърся майстор по тази област.Дали гаранцията наистина ми е невалидна ?
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 19 януари 2011 - 20:45

Преди време имахме проблем с нов акумулатор само ,че падаше за 1нощ .Оказа се проблем в диодната плочка.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 януари 2011 - 20:48

Ако не отидеш да го заверят и замерят нямаш гаранция :newsm05_41: Пише си го на книжката, с която ти дават новия акумулатор. Премери си зарядното напрежение при включени консуматори - фарове, парно и тн.

И малко извън темата. Добре дошъл сред нас! Дано си бъдем полезни взаимно. Препоръчвам ти да прочетеш правилата на този Форум и също така да си попълниш кода на двигателчето в профила :mhihi:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 19 януари 2011 - 20:49
Отговори

Nikkar снимка Nikkar 19 януари 2011 - 20:49

 Petro, на 19 Jan 2011, 20:18, каза:

Добър вечер на всички.Имам Опел Корса 1994 г. ,бензинов двигател.Акумулатора с който я взех е варта ,но след година каране започна да пада и аз го зареждах и след като не я карах цяло лято въобще не искаше да пали.Поради финансови проблеми си взех акумулатор втора употреба който след 2 месеца ,като започна да се застудява и той падна ... започнаха пак мъките зареждам и той на сутринта пада.Събрах си парички и си купих чисто нов акумулатор Berga преди 1 месец .И тази вечер за мое най-голямо разочарование качвам се и едвам въртеше и акумулатора падна.Акумулатора е в гаранция , но когато го взех трябваше до 5 дневен срок да миня да го премерят дали зарежда правилно, но аз не успях и сега доколкото чета в книжката , гаранцията ми вече не е валидна.Какво да правя?Акумулаторите ли са ми такива или причината е в нещо друго.Благодаря ви предварително.


Колега,ако причината не е от акумолатора и си зарежда значи имаш утечка.Ако те интересува ми пиши или тука или Л.С. и ще ти обесня подробно как да одстраниш утечката
Отговори

reload снимка reload 19 януари 2011 - 20:55

Така и така всичко е приключило с гаранцията и затова по-добре не прави други грешки. Препоръчвам ти да отидеш, където го тестват за гаранция и там да проверят колко ти зарежда динамото и колко пада напрежението при въртене на стартера. От тези две неща може да стане ясно каква е причината така често да сменяш акумулатори. Тези параметри ги изискват да са попълнени в гаранцията.
Ако го зареждаш сам, пораженията от презаряд са най-лоши. Остави го да го обслужат там от къдедето си го купил.
Успех !
Отговори

titan22 снимка titan22 20 януари 2011 - 14:45

Колега,ако си свързал двете кабелчета на СД-то на едно място(захранване+памет) може оттам да ти пада акумулатора.
Отговори

Гено снимка Гено 20 януари 2011 - 15:39

гаранцията най-вероятно не важи вече, ама сигурен ли си че акумулатора е скапан. Може само да е за зареждане, а вече защо се изтощава, трябва да потърсиш причина, като най-напред виж, дали алтернатора зарежда, разбира се.
Отговори

ГостPetro_* 22 януари 2011 - 16:47

Благодаря на всички които писаха по темата и се опитаха да ми помогнат.Заредих акумулатора и закарах колата на майстор.Оказа се че акумулатора си е наред и си зарежда ,но както казаха някои колеги СД-то беше вързано не както трябва и от там идваше проблема.Вече всичко е наред.Благодаря отново на всички и поздрави от мен :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 януари 2011 - 16:05

Не беше ли две седмици прегледа за гаранцията ? Колега, съветвам те все пак да пробваш да минеш прегледа защото може и да е 2 седмици!
Отговори

Гостvaskog_* 23 август 2015 - 16:26

Здравейте колеги!

От известно време и аз карам Корса 1,2i 45к.с. 1994г, която не беше карана цяла зима, акумулатора беше свършил, след като взех нов направих стандартните замервания: динамото зарежда добре (14,3V с пуснати фарове), но хванах утечка от 1,8А. Премахнах предпазител N1 и утечката изчезна, после видях че този предпазител захранва дисплея с дата/час/температура, плеъра на колата, аварийните и мисля че плафона. Откачих плеъра но утечката остана. Прикачил съм снимки за да добиете представа кой предпазител съм премахнал:

снимка 1
снимка 2

Може ли да ме насочите какво друго може да е? Някой имал ли е подобен проблем?
Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от vaskog: 23 август 2015 - 16:28
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 август 2015 - 19:51

Ако захранва плафона, то провери този в багажника.
Отговори

emokz снимка emokz 24 август 2015 - 18:09

 vaskog, на 23 август 2015 - 16:26, каза:

Здравейте колеги!

От известно време и аз карам Корса 1,2i 45к.с. 1994г, която не беше карана цяла зима, акумулатора беше свършил, след като взех нов направих стандартните замервания: динамото зарежда добре (14,3V с пуснати фарове), но хванах утечка от 1,8А. Премахнах предпазител N1 и утечката изчезна, после видях че този предпазител захранва дисплея с дата/час/температура, плеъра на колата, аварийните и мисля че плафона. Откачих плеъра но утечката остана. Прикачил съм снимки за да добиете представа кой предпазител съм премахнал:

снимка 1
снимка 2

Може ли да ме насочите какво друго може да е? Някой имал ли е подобен проблем?
Благодаря предварително!

Привет, колега.
Като мериш утечка мига ли дисплея за дата и час? Ако да - въведи някакъв час, за да спре да мига или дай на контакт и пак върни ключа и виж показанието на мултимера. Или откачи часовника. Някъде беше писано по този въпрос за измерванто на утечка при Опел Астра F.
Ама тези 1,8 А като умножа по 12 волта дават 21 вата демек някоя крушка дърпа този ток. По автомобила имаш крушки 21 ватови, както и 5 ватови.
Отговори

Гостvaskog_* 24 август 2015 - 22:19

 emokz, на 24 август 2015 - 18:09, каза:

Привет, колега.
Като мериш утечка мига ли дисплея за дата и час? Ако да - въведи някакъв час, за да спре да мига или дай на контакт и пак върни ключа и виж показанието на мултимера. Или откачи часовника. Някъде беше писано по този въпрос за измерванто на утечка при Опел Астра F.
Ама тези 1,8 А като умножа по 12 волта дават 21 вата демек някоя крушка дърпа този ток. По автомобила имаш крушки 21 ватови, както и 5 ватови.



Благодаря колега, ще пробвам този вариант да видим какво ще стане и ще пиша!
Отговори

Гостvaskog_* 26 август 2015 - 20:40

 emokz, на 24 август 2015 - 18:09, каза:

Привет, колега.
Като мериш утечка мига ли дисплея за дата и час? Ако да - въведи някакъв час, за да спре да мига или дай на контакт и пак върни ключа и виж показанието на мултимера. Или откачи часовника. Някъде беше писано по този въпрос за измерванто на утечка при Опел Астра F.
Ама тези 1,8 А като умножа по 12 волта дават 21 вата демек някоя крушка дърпа този ток. По автомобила имаш крушки 21 ватови, както и 5 ватови.



Колеги проблема беше в плафона в багажника, крушката светеше постоянно, явно има проблем с прекъсвача, за сега съм я махнал и няма проблем. Благодаря ви за помощта!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg