Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra F C16NZ

cobalt снимка cobalt 26 май 2011 - 00:05

Здравейте колеги ..
проблема ми е следният.. когато оставя колата да се движи на обороти м/у 1500-2100 горе долу го прави се усеща на моменти едно придръпване ... номера го прави и на 2те горива ( газ / бензин )
сменил съм:
Свещи ( два пъти дори )
Кабели ( Валео )
Капачка
Палец
след всичко това ... разликата беше нищожна ... или бих казал никаква .. колата си го прави и това е
... другото което ми прави впечатление, е че след като колата е в нисък оборот около 1000-1200 и подам плавно гъста се получава едно приглъхване в началото и после започва да е подема.. :helpsmilie:
Отговори

vyper снимка vyper 29 май 2011 - 18:36

 cobalt, на 26 май 2011 - 00:05, каза:

Здравейте колеги ..
проблема ми е следният.. когато оставя колата да се движи на обороти м/у 1500-2100 горе долу го прави се усеща на моменти едно придръпване ... номера го прави и на 2те горива ( газ / бензин )
сменил съм:
Свещи ( два пъти дори )
Кабели ( Валео )
Капачка
Палец
след всичко това ... разликата беше нищожна ... или бих казал никаква .. колата си го прави и това е
... другото което ми прави впечатление, е че след като колата е в нисък оборот около 1000-1200 и подам плавно гъста се получава едно приглъхване в началото и после започва да е подема.. :helpsmilie:



и аз имам подобен проблем с двигател C 16?? (не знам дали е NZ или SZ)
сменял съм кабели и бобина (блок бобина) нямам делко
свещите са нови но мисля да ги сменя и тях
но не мога да намеря подходящ ключ
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2011 - 19:46

на бензин това се получава от бедна смес, обикновено с един ултрзвук на дюзата се решава проблема, а на газ също е възможно да е много обеднена, възможно е също и да смуче от някъде въздух, но тогава трябва да има нестабилни обороти на празен ход поне на бензин, на газ може да е докарана стабилна работа с настройка на изпарителя...
Отговори

filidor снимка filidor 29 май 2011 - 20:06

И аз имам подобен проблем - придърпва в ниските обороти. Свещи и кабели са ОК. Имам съмнения дали не е блокбобината , защото през зимата това придърпване беше изчезнало. Като се стопли и пак започна. Констатирах , че блокбобината се омаслява , а там няма от къде да дойде масло.Някъде във форума бях чел , че е пълна с масло за по-добро охлаждане на бубините вътре. Та си мисля , че щом има теч , то маслото намаля и охлаждането се влошава , може това да е причината за придърпването.
Придърпването в по-високите обороти вероятно е от пробити маркучи на вакумите. Провери си ги .
Отговори

cobalt снимка cobalt 29 май 2011 - 22:51

почти съм сигурен, че не е бедна смес понеже съм тествал да и подам повече гориво ... има като че ли малка разлика, но много малка а като и подам още повече вече почвам да е давя.. единствено бобината не съм сменял все още ... не смучи въздух ... работата на мотора е стабилна и разхода е нормален .. няма проблем с паленето .. нищо единствено това леко предръпване което много дразни ....
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 29 май 2011 - 23:02

Пробвайте с друг бензин!И аз го имах този проблем,какво ли не пробвах- да обогатявам сместа,после я обеднявах и нищо.Накрая смених бензиностанцията и понеже спряха на ЕКО нормалния 95 почнах да слагам 95+.Колата заспа,така около месец и нещо и сега пак почна,но в много малък диапазон от 1000-1200об/мин не като преди да сеца до 2000об.мин.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2011 - 23:28

 cobalt, на 29 май 2011 - 22:51, каза:

почти съм сигурен, че не е бедна смес понеже съм тествал да и подам повече гориво ... има като че ли малка разлика, но много малка а като и подам още повече вече почвам да е давя.. единствено бобината не съм сменял все още ... не смучи въздух ... работата на мотора е стабилна и разхода е нормален .. няма проблем с паленето .. нищо единствено това леко предръпване което много дразни ....


как си подавал повече гориво?
има вариант и комутатора да прави магарии, и такива проблеми се получават, отслабва искрата и стават всякакви магарии...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 30 май 2011 - 08:18

 Shmortz, на 29 май 2011 - 23:28, каза:

...има вариант и комутатора да прави магарии, и такива проблеми се получават, отслабва искрата и стават всякакви магарии...



Абе аз бях питал веднъж за тези комутатори ама колегите който отговориха казаха, че общо взето или работи или не :unsure:
Отговори

hristotr снимка hristotr 30 май 2011 - 09:29

Колега, опитай да завъртиш делкото обратно на часовниковата стрелка мъничко/ 2...3 / градуса.
Отговори

Гост*Red Bull*_* 30 май 2011 - 12:52

Попринцип като се монтират газовите уредби има някои работи които трябва да се спазват а на монтьорите не им дреме и я монтират както им падне. След това колата трудно запалва и започва да се дави и да придърпва както на вас, според мен газовата уредба е неправилно монтирана.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 май 2011 - 13:03

Само едно уточнение. В темата става въпрос за два вида двигатели: C16NZ с делко и X16SZ/X16SZR с блок бобина.

Аз бих поизолирал газовата уредба със спиране на кранчето от бутилката за да видя дали това няма да има ефект. Другото, което бих пробвал е пръскане с контактен спрей около местата на въздуховодите, където смятам, че може да са скъсани.

На колегата с С16NZ на студен мотор прави ли го ? С откачена ламбда сонда как се държи колата ?
Отговори

filidor снимка filidor 30 май 2011 - 21:39

 javor_bg, на 30 май 2011 - 13:03, каза:

На колегата с С16NZ на студен мотор прави ли го ? С откачена ламбда сонда как се държи колата ?


Предполагам за мен става въпрос.
Когато е студена колата няма придърпване и върви добре.От скоро почнаха да и падат оборотите на празен ход и по инерция до към 500 и да гасне.Това го прави след като поработи няколко минути докато загрее нормално. Наскоро смених таблото с такова с оборотомер и от тогава почна проблема с гасненето - може това да е причината.
За придърпването .Прави го само на загрял двигател в диапазона 1000-1500 об.на газ. При плавно подаване на газ придърпването почти изчезва , но подам ли рязко газ , чак пова да гърми в изпускателния колектор.На бензин, доколкото съм я карал , придърпване няма. Пробвах с откачена ламбда сонда - никаква разлика.
Мнението беше редактирано от filidor: 30 май 2011 - 21:43
Отговори

cobalt снимка cobalt 31 май 2011 - 00:34

При мен го прави при всякакви температури. С Ц16НЗ съм с делко. Делкото не е барано нито от мен нито от човека които монтира газовата преди време.. а и преди го нямаше този проблем и работеше на двете горива, аз мислех че е нещо по токовете понеже гаста е много капризна от тази гледна точка ... но и на бенз го прави, тествал съм от няколко места газ също така и изхарчих бензина които имах ( не държа по много за да може по често да е на свършване и да наливам нов за да не застоява много много) и налях нов .. но без промяна, ламба сонда не съм откачал .. но бях сложил ТАП .. тествах и без него е същата... съмнява ме бобината дали може нещо да прави тя, но пък нямаше ли на бенз да е по слабо придръпването тогава, понеже гаста е по чувствителна откъм токовете.. ?
А относно подаването на повече гориво ... направих го само на гас ( понеже на бенз незнам точно как ) ... от иглата на изпарителя му подадох малко и от тройника също само за проба... после подадох още и още и видях, че почва вече да се дави... и си го върнах в стандарна позиция.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 31 май 2011 - 09:34

Действително колегите са сменили доста неща, но не видях някой колега да е сменил температурен датчик. Я си вижте температурните датчици дали при нормална температура съпротивлението им е около 250-400 ома.
Отговори

Andy снимка Andy 01 юни 2011 - 08:04

Моята C16NZ прекъсваше между 1600 и 2200 оборота само като позагрее. Понякога дори падаха оборотите и не поемаше газ. Кара се на бензин, газ въобще не е слагана. След смяна на комутатор вече не прекъсва (69 лева, марката е нещо с "Л").
Отговори

dinio84 снимка dinio84 01 юни 2011 - 23:56

 *Red Bull*, на 30 май 2011 - 12:52, каза:

Попринцип като се монтират газовите уредби има някои работи които трябва да се спазват а на монтьорите не им дреме и я монтират както им падне. След това колата трудно запалва и започва да се дави и да придърпва както на вас, според мен газовата уредба е неправилно монтирана.



Привет градски, ако не е голяма тайна сподели с всички нас кои са тия работи които газаджиите не спазват. :confused: Все пак една от идеите на този форум е да си помагаме :drinks:
Отговори

cobalt снимка cobalt 02 юни 2011 - 16:20

А според мен всеки почва да отговаря според последното написано и не чете назад в темата... става въпрос че проблема го има и на двете горива какво означава "не спазват..." дори и в гаста да имаше проблем нямаше да го прави и на бенз при положение че клапаните съм ги проверявал и си работят...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 02 юни 2011 - 22:22

За да ти сложат плочка трябва разглобят моното. Ако не са го сглобили читаво почва да смуче въздух и от там ти се прецакват всички настройки. По същия ред на мисли може да си видиш и маркучлето което отива от смукателите до МАП сензора. Ако е напукано и смуче въздух от там МАп-а не отчита коректно и променя ъгъла на запалване.
Мнението беше редактирано от dinio84: 02 юни 2011 - 22:26
Отговори

cobalt снимка cobalt 02 юни 2011 - 22:44

Утре сутрин ще прегледам всички маркучи където може да има вакум или поток на гориво/въздух ....
другото което ми мина през ум, но не знам какви са симптомите когато комутарора полудява?
Отговори

cobalt снимка cobalt 03 юни 2011 - 22:38

Прегледах всичко и е наред. Не мога да си обясня какво кара колата да придръпва така.
Днес отидох и смених свещите отново ... старите ми бяха ДЕНСО а сега сложих ЛУКАС ... и никаква промяна отново .. проблема си остава и на студен и на топъл мотор независимо на какво гориво е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg