Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с парно и климатроник

Georgy снимка Georgy 01 март 2018 - 13:03

Здравейте колеги и Честита Баба Марта ;)
Имам странен проблем.Сутрин когато запаля и е било много студено парното не тръгва веднага.Трябва да покарам 5-6мин. и започва да духа.Ккато и да го пускам и да го нагласям като градуси и други парното не работи преди това.На какво ви прилича ?Някакви предположения?
Отговори

Dimov снимка Dimov 01 март 2018 - 15:45

Да не е бутнато на Auto? Тогава няма да тръгне веднага, щото като си задал 20 градуса а антифриза е -10, няма да почне да духа, докато не загрее поне до към 30-40 градуса.
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 март 2018 - 00:50

 Georgy, на 01 март 2018 - 13:03, каза:

Здравейте колеги и Честита Баба Марта ;)
Имам странен проблем.Сутрин когато запаля и е било много студено парното не тръгва веднага.Трябва да покарам 5-6мин. и започва да духа.Ккато и да го пускам и да го нагласям като градуси и други парното не работи преди това.На какво ви прилича ?Някакви предположения?

Аз ли нещо не схващам или ти неправилно си задал въпроса!!! искаш като запалиш сутрин студения двигател и веднага да започне да духа топло?? интересно как ще стане докато не е загрял мотора.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 март 2018 - 10:20

 Коцето, на 02 март 2018 - 00:50, каза:

Аз ли нещо не схващам или ти неправилно си задал въпроса!!! искаш като запалиш сутрин студения двигател и веднага да започне да духа топло?? интересно как ще стане докато не е загрял мотора.


Че не го е задал правилно е ясно. Даже не мога да разбера кой от 3-те варианта на управление има. Климатик, климатроники или SAC, което е средно :) при последния има позиция ауто и там докато не загрее колата няма да почне да духа. Намира се на врътката за силата на вентилатора. В тоя случай трябва да работят степени 1,1 и половина 2, 2 и половина и т.н. общо са 9 позиции мисля.

Ако е климатроник, ауто се управлява от борд компа мисля, акто е казал колегата, може би и AC-то, което се пуска от там да го прави тоя номер, нямам голям опит с това управление. Да спре и него. През зимата не му трябва.

Та колегата е казал, че акто го управлява ръчно, т.е. пуска на степен 1/2/3/4... не тръгва докато не стопли колата. Ако не е софтуерен проблема, да търси лоша връзка някъде. Или на управлението на буксата, или на бушон или на буксата на вентилатора.
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 март 2018 - 13:07

Той и на автоматичен режим да е пак трябва да стопли мотора и тогава започва топлото, и аз го ползвам на автомат климатроника но топло няма, от къде другаде да дойде освен от антифриза. Дори и печка да има пак му трябват 4-5 минути.
Мнението беше редактирано от Коцето: 02 март 2018 - 13:07
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 март 2018 - 15:40

 Коцето, на 02 март 2018 - 13:07, каза:

Той и на автоматичен режим да е пак трябва да стопли мотора и тогава започва топлото, и аз го ползвам на автомат климатроника но топло няма, от къде другаде да дойде освен от антифриза. Дори и печка да има пак му трябват 4-5 минути.


Аз мога да бъркам в тълкуванията си, но май става дума за вентилатора.
Отговори

Georgy снимка Georgy 08 март 2018 - 12:52

Да за вентилатора става въпрос.Не тръгва веднага , а колата трябва да поработи
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 март 2018 - 15:54

Ако не тръгва веднага на макс когато го пуснеш да обдухва предното стъкло е притеснително.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2018 - 16:20

 tisho.74, на 08 март 2018 - 15:54, каза:

Ако не тръгва веднага на макс когато го пуснеш да обдухва предното стъкло е притеснително.


Да, тогава ще ти препоръчам да му намериш клемата, която захранва вентилатора и да видиш като я размърдаш дали има промяна. Ако тръгне от копчето е някоя настройка.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 март 2018 - 20:07
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 март 2018 - 19:48

 Ne6to Smisleno, на 08 март 2018 - 16:20, каза:

Да, тогава ще ти препоръчам да му намериш клемата, която захранва вентилатора и да видиш като я размърдаш дали има промяна. Ако тръгне е някоя настройка.

Мите, ама ти сериозно ли написа това? Или искаше да кажеш нещо друго май...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 март 2018 - 19:48
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2018 - 20:07

 tisho.74, на 08 март 2018 - 19:48, каза:

Мите, ама ти сериозно ли написа това? Или искаше да кажеш нещо друго май...


Ако имаш предвид за "ако тръгне е настройка", имал съм предвид ако тръгне с копчето за предното стъкло, както ти каза. Ако съм казал нещо глупаво за буксата не се сещам какво е. При мойта вектра ми правеше подобен проблем от буксата, а в последствие и при клиото се получи същото. Като загрее и поизсъхне си тръгва перката. Извадих буксите, разпънах им крачетата и ги напръсках с контакен спрей и си работят от тогава. При вектрата беше приде 4/5 години вече.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 март 2018 - 08:18

Глупаво- не, но нещо не намерих връзката. Сега вече стана ясно;-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg