Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

За момент губи токовете по време на движение

Max Torque снимка Max Torque 19 август 2007 - 17:25

Имам опел астра 1.4 моно кара се на газ и от време на време на бензин.Проблема е че по време на движение от време на време когато си иска губи тока и гасне и даже пръсна средното гърне защото имаше неизгорели газове.Не святкат никви лампи и не показва грешки на компа.Пали си нормално
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 20 август 2007 - 11:05

Ами не е от ключа защото на него има само един ключодържател.Най-много се съмнявам за кабелите на свещите.Един комплект гое доло колко пари е.
Отговори

ГостFishbed_* 20 август 2007 - 17:12

Виж дали са ти затегнати добре клемите на акумулатора...
Отговори

fen0men снимка fen0men 20 август 2007 - 19:25

провери да не би да имаш хлабава маса някаде
Отговори

i_p снимка i_p 20 август 2007 - 19:46

Може и комутатор да е.
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 21 август 2007 - 17:44

i_p също и за комутатора се съмняваме,ама мисля най-напред да сменя кабелите за високото.И някой ако има информация горе-доло какви пари са :opel_forever:
Отговори

Andy снимка Andy 29 август 2007 - 12:14

Какво стана с колата, оправи ли я?
Обикновено с годинките кабелите за високото заминават. Но едва ли от тях ти е проблема. Колата щеше да прекъсва, а не да гасне. Така поне мисля. Виж, ако е от палеца на разпределителя, или графитената повърхност по капачката е износена, е друго. Говоря за С16NZ, но мисля че и при твоя модел така.
Прегледахте ли комутатора? Има много случаи, в които тези проблеми идват точно от него, а не от свещите и кабелите.
Отговори

blagom снимка blagom 29 август 2007 - 12:29

 Max Torque, на Aug 21 2007, 06:44 PM, каза:

i_p също и за комутатора се съмняваме,ама мисля най-напред да сменя кабелите за високото.И някой ако има информация горе-доло какви пари са :icon_biggrin:

преди време и аз имах подобен проблем с моята ладичка. както си работи и изгасва, губи ума и дума за 1-2 секунди и след това се оправя и работи нормално. лошото е че не може да предвидиш кога ще се прецака. според мен проблема ми беше от контактния ключ понеже като е шибнеш отдолу на волана и и идваше тока. след това я разглобих, стягах и почиствах клеми и конт. ключ и мисля че се оправиха нещата. след това не гаснеше. ако не е случайност значи това и е бил проблема. пиши като хванеш какво и е.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 29 август 2007 - 17:44

Колега,първо зачисти си всички клеми,които са маса по колата - отпред в двигателния отсек - тези които са над акумолатора и тези,които са хванати на корпуса на двигателя.За да ти гасне по тоя начин най-вече е от това.След това си погледни ниското напражение при комутатора(при твоя модел май не са с бобина).А щом казваш ,че колата се кара на газ,газовата взима ток от единия от тези кабели - виж и там какво е положението,защото не се знае "газ-аджийте" какви са я свършили.Поне за това се сещам засега,пиши като има някакво движение по въпроса.
Отговори

Andy снимка Andy 30 август 2007 - 23:16

Какво стана с колата колега? Къде беше проблема? (ако си я оправил) Моята също загуби токовете и сега няма искра на свещите. Хм, като въртях да я паля и свалих една свещ тя си беше суха. Каква ще да е тази повреда че да няма нито бензин, нито ток. Махнах маркуча от бензиновата помпа (който влиза в инжекциона) и помпи яко бензин. Мъчих се да си я оправя, ама нъц ... утре на доктор :icon_twisted: . Време беше и тази кола да откаже :love_opel: . Ще я оправим независимо какво е, ако ще да блокира пак ще се прави.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 август 2007 - 23:56

 Andy, на Aug 31 2007, 12:16 AM, каза:

Какво стана с колата колега? Къде беше проблема? (ако си я оправил) Моята също загуби токовете и сега няма искра на свещите. Хм, като въртях да я паля и свалих една свещ тя си беше суха. Каква ще да е тази повреда че да няма нито бензин, нито ток. Махнах маркуча от бензиновата помпа (който влиза в инжекциона) и помпи яко бензин. Мъчих се да си я оправя, ама нъц ... утре на доктор :love_opel: . Време беше и тази кола да откаже :icon_twisted: . Ще я оправим независимо какво е, ако ще да блокира пак ще се прави.


Здр
Отговорът е елементарен няма бензин защото няма искра :icon_twisted:
Когато компютъра не получава импулси от делкото не пуска бензин на дюзата за де не дави свещите
Не си написал какъв ти е мотора ако е 1.2 или 1.4 както на момчето направи следното свали централният кабел от капачката и го доближи на около 5 милиметра от корпуса на мотора където има маса - накарй някои да завърти на стартер и виж дали има искра ако няма виж от долната страна на делкото има букса с кабел - разклати я докато въртят на стартер и ако се появи искарата значи е лоша връзка разкачи буксата и я ремонтирай - ако не е от буксата заначи ти е от датчика на хол
За да си сигурен че не е от комутатора свали пластмасовият капак на корпуса на моноинжекцията и наблюдаваи дали при въртене на стартер дюзата пуска гориво ако не пуска значи датчика на хол не изпраща сигнал към компа \поради проблем в кабелите или самият датчик\ а ако пуска гориво значи датчика работи и проблема е или в компа или в комутатора

Успех
Отговори

Andy снимка Andy 31 август 2007 - 11:09

Ехеее, колега, чудесен си! Пробвах на централния кабел и нямаше ток. Прегледах и буксата и нищо нередно не видях. Двигателят е 1.6i и се оказа изгорял комутатор. 37 лв. и вече бръмча. Обаче явно катализатора е избушен при опитите да я палят. Бях дал колата на едни познати. Ха, а аз се чудех защо няма бензин и си помислих, че нарочно не се подава такъв. Сега няма проблем. Само да оправя гърмежите че пускам всички аларми :icon_twisted: Мноо ме кефи така да ручи и да пука в ауспуха като върна газта, но полицаите ще ми се сърдят :love_opel: Бръмча като турбо кола със 73 мм права генерация :icon_twisted:
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 02 септември 2007 - 17:13

И аз смених комутатора и сега карам два дни без проблем,а и мойта гасне и на гас и тогва като я карам майче датчикът на Хол не играе роля.Засега върви колата без проблем дано да е бил комутатора.Само че сега искам да питам едно нещо тея от сервиза ми сложиха комутатор от корса 1.2 а моята астра е 1.4 и има ли значение това.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 03 септември 2007 - 09:20

 Max Torque, на Sep 2 2007, 06:13 PM, каза:

И аз смених комутатора и сега карам два дни без проблем,а и мойта гасне и на гас и тогва като я карам майче датчикът на Хол не играе роля.Засега върви колата без проблем дано да е бил комутатора.Само че сега искам да питам едно нещо тея от сервиза ми сложиха комутатор от корса 1.2 а моята астра е 1.4 и има ли значение това.


Не няма значение защото и за двата модела е един и същ комутатор
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 03 септември 2007 - 11:19

Тогава ще им кажа да ми оставят този,щом е същия
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg