Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Метан на Вектра В 2.0 16V

shrike снимка shrike 26 октомври 2007 - 08:21

Здравейте колеги. Скоро станах собственик на Вектра В 2.0 16V-комби. Решил съм да сложа от алтернативните горивни системи на газ или метан. Все още се колебая, но лека по лека се спирам на метана. Главната причина е 2 пъти по -евтиния разход и горе долу еднаквата инвестиция спрямо газта. Доста се рових но така и не намерих достатъчно изчерпателна тема за метановите системи на екотек-двигателите. Молбата ми е ако има колеги каращи на метан да споделят впечатленията си за тази нова алтернатива относно работата на двигателя, тежеста на бутилката и тн.
Предварително благодаря.
Отговори

niki 16v снимка niki 16v 02 ноември 2007 - 23:33

здрасти колега аз поставям метанови уредби в враца.и карам калибра 16в на метан и съм много доволен,градско 6.50лв на 100 км. извън града 4 -4.50 на 100км.вяно не върви като на бензин, ама пък е евтино.на векрта съм слагал като твойта и разхода е горе доло същия.успех :bravoo:
Мнението беше редактирано от niki 16v: 04 ноември 2007 - 20:31
Отговори

Zender снимка Zender 03 ноември 2007 - 09:15

:mhihi: :bravoo:
Отговори

shrike снимка shrike 06 ноември 2007 - 08:49

 niki 16v, на Nov 2 2007, 11:33 PM, каза:

здрасти колега аз поставям метанови уредби в враца.и карам калибра 16в на метан и съм много доволен,градско 6.50лв на 100 км. извън града 4 -4.50 на 100км.вяно не върви като на бензин, ама пък е евтино.на векрта съм слагал като твойта и разхода е горе доло същия.успех :opel_forever:


Колега да те питам инжекцион ли си монтирал на Вектрата или с плочка нормална?
В четвъртък е монтажа...с плочка не инжекция, 2 бутилки по 40 л. с общо тегло 72 кг. празни. След монтажа ще ви информирам как се е отразило на колата.
Отговори

niki 16v снимка niki 16v 06 ноември 2007 - 18:58

 shrike, на Nov 6 2007, 08:49 AM, каза:

 niki 16v, на Nov 2 2007, 11:33 PM, каза:

здрасти колега аз поставям метанови уредби в враца.и карам калибра 16в на метан и съм много доволен,градско 6.50лв на 100 км. извън града 4 -4.50 на 100км.вяно не върви като на бензин, ама пък е евтино.на векрта съм слагал като твойта и разхода е горе доло същия.успех :opel_forever:


Колега да те питам инжекцион ли си монтирал на Вектрата или с плочка нормална?
В четвъртък е монтажа...с плочка не инжекция, 2 бутилки по 40 л. с общо тегло 72 кг. празни. След монтажа ще ви информирам как се е отразило на колата.

колега с плочка съм слагал на такава вектра,и да ти сложат и 2 та симулатори и да ти прекъснат бензиновата помпа с реле,и кихалка на дебитомера задължително,и пиши.
Отговори

pelinkov снимка pelinkov 11 ноември 2007 - 12:21

Аз карам Омега на метан с обикновенна метанова уредба.На извън градско ми гори 5лв. на градско 6.50лв.Двигателя ми е 2.0 16v 136кн.Но хубаво е да си сложиш пълен газов метанов инжекцион.
Отговори

shrike снимка shrike 12 ноември 2007 - 11:42

Здравейте. Аз, до метанова уредба не стигнах. Монтираха ми газов инжекцион на би-газ. Оказа се че дебитомера ми бил много чувствителен и скъп. Момчетата от METAN-BG ми препоръчаха да не слагам обикновенна метанова а инжекционна но щеше да ми доиде по скъпо и само с една 40 лит. бутилка. Така се реших за газов инж.
Колата за сега работи много добре,ходих до Монтана и ми даде разх. 10/100 като я юрках яко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg