Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Astrea J блокира спирачния апарат

ceko снимка ceko 21 юли 2018 - 17:40

В много случай да,при мен нищо не беше влизало,просто леглата се износиха и се появи голям луфт,оттук и другите премеждая за част от които съм си виновен сам.Но проблема ми беше от неподходящата грес която раздуваше гумичката,и оттам всичко останало.Аз мажа с една на текстар пастичка и съм доволен,жълта опаковка.Дано пребори проблема колегата.
Отговори

danel снимка danel 22 юли 2018 - 20:35

 kevin, на 21 юли 2018 - 13:51, каза:

Пусни една стружка на диска, качи го и виж как се държи колата,грее ли еднакво и дали бие по малко.Ако се изравнят температурите на двете колела значи можеш да си направиш изводите, а и това е най безболезнено.И ако е от това ,два нови диска щото с тия скорости да не се въртиш като пумпал.Такава е колега,долна работа но се случва,имай едно наум че жегата която е изкривила диска се е предала и на лагера.


За лагер главината и аз си го мисля още от първото прегряване, ама не се чува виене на скорост, или румолене при рязко завъртане на ръка.
Отговори

danel снимка danel 22 юли 2018 - 21:09

Два дни отново разходка край морето. Нищо не съм правил, карам без вътрешните маншони на водачите и при всяло спиране отпущам педала и колата движи без задържане, но отново от дясно греенето е повече. Ако е зациклил лагера може ли той да грее. Този водач с маншона не мога ли да го заменя с обикновен като другия под него. Пробвах и другия влиза. При J-ката супортите също тракат /моите още не/ и руснаците слагат пружини с които захващат спирачния апарат с държача на апарата /чейнето/ и така спират тракането. А, благодаря на колегите за съветите. Всяка идея е ценна. Остане ли време че, утре съм на работа, продължавам със спирачките, там шега не бива.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 юли 2018 - 21:29

Щом колегата е с нагласата за "там шега не бива", значи ще го пребори проблема. Защото ако досега не беше с тая нагласа , щеше да има от сорта " А бе ай ся , греело повече, б@л съм го".

Но браво колега - накрая последния се смее най-добре. Засега то нещо ти се подсмива, ама.....

И едно предположение от мен: При всичките тия чистения и смени на комплекти, сигурен ли си че си проверил и ръчната, предполагам и при теб е на самия апарат.
При мен задържаше колелото точно от нея. Съветвам те хубаво да си провериш жилото, защото и при мен беше отдясно. Лявата страна се движеше сякаш е ново, обаче дясно............ Смених жилото и всичко е пушка! Аверчето, с което вадихме жилото, направо не можа да повярва. Не можа да движи жилото дори в ръцете си - държи го и опъва и не мърда това нещо.


Влез опъни ръчната, пусни я и иди отзад отдолу да гледаш двете страни дали "рамената" , за които е закачено жилото ,са се върнали до края до ограничителя горе.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 юли 2018 - 21:45
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 21:30

 danel, на 22 юли 2018 - 21:09, каза:

... но отново от дясно греенето е повече. Ако е зациклил лагера може ли той да грее...

Категорично може. А и това, че ти ромоли като въртиш колелото допълнително го прави още по- вероятно.
Отговори

danel снимка danel 23 юли 2018 - 05:34

 Д-и-м-о-в, на 22 юли 2018 - 21:29, каза:

Щом колегата е с нагласата за "там шега не бива", значи ще го пребори проблема. Защото ако досега не беше с тая нагласа , щеше да има от сорта " А бе ай ся , греело повече, б@л съм го".

Но браво колега - накрая последния се смее най-добре. Засега то нещо ти се подсмива, ама.....

И едно предположение от мен: При всичките тия чистения и смени на комплекти, сигурен ли си че си проверил и ръчната, предполагам и при теб е на самия апарат.
При мен задържаше колелото точно от нея. Съветвам те хубаво да си провериш жилото, защото и при мен беше отдясно. Лявата страна се движеше сякаш е ново, обаче дясно............ Смених жилото и всичко е пушка! Аверчето, с което вадихме жилото, направо не можа да повярва. Не можа да движи жилото дори в ръцете си - държи го и опъва и не мърда това нещо.


Влез опъни ръчната, пусни я и иди отзад отдолу да гледаш двете страни дали "рамената" , за които е закачено жилото ,са се върнали до края до ограничителя горе.

Колеги, четете по внимателно. Проблема е на предно колело от дясно и там няма ръчна спирачка. На всичкото от горе моята е бутон и там няма средно положение или включена или не.


 tisho.74, на 22 юли 2018 - 21:30, каза:

Категорично може. А и това, че ти ромоли като въртиш колелото допълнително го прави още по- вероятно.




Колега писал съм че колелото не ромоли.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 юли 2018 - 05:49

 danel, на 22 юли 2018 - 20:35, каза:

За лагер главината и аз си го мисля още от първото прегряване, ама не се чува виене на скорост, или румолене при рязко завъртане на ръка.

Абе какво съм чел, вярно си писал НЕ. Извинявай.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 юли 2018 - 08:50

Да, сигурно и на мен ми се е искало да е на задно колело :)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 юли 2018 - 13:41

При натискане и отпускане на педала на спирачката, без да се върти колелото, виждаш ли как се мърдат накладките?
Отговори

danel снимка danel 23 юли 2018 - 21:16

 Стаевски, на 23 юли 2018 - 13:41, каза:

При натискане и отпускане на педала на спирачката, без да се върти колелото, виждаш ли как се мърдат накладките?


Честно казано това не съм го пробвал защото не знам какво ще установя от това. Би ли помогнал с тоя опит. Колата в момента както писах не задържа, но ДЯСНОТО ПРЕДНО КОЛЕЛО ПАК ГРЕЕ ЯКО, в следствие на което явно малко по малко тормози спирачния апарат, водачите,тъпите измислени вътрешни маншони които спичат от това греене и блокирват апарата. В момента апарата не е блокирал, работи нормално спира много добре, пущам по инерция и върви та чак при голям наклон ускорява и трябва да намалям. От там стигам до извода, че не задържане а някакво постоянно дори малко триене по време на дълъг преход, особено с големи спускания /както в двата случея описани по горе/ и комбинация от нови накладки и грешна смазка ми блокира апарата. Започвам да сменям едно по едно и ще информирам.
Смазката е избрана-перфектна на ATE. До дни ще сменя двата предни диска, че там мисля е болката. Имам оферта за Bosch, Brembo или TRW. Цената е сходна и ако може помощ за избора от патил /пробвал/ колега. Спра ли греенето при движение по инерция без спирачки, а и колата не задържа, след това пълен ремонт на апаратите. Трябва ли да купувам нови накладки, че тези ТРЕТИЯ комплект са на около 700-800км и още не са изпечени :bbq:.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 юли 2018 - 07:31

Без да влизам в спор с някого, ето и моето мнение:
Буталото при дисковите спирачки има ход назад при отпускане на педала. Този ход не се получава в следствие на въртене на диска, а е от формата на уплътнението между буталото и тялото на апарата. Казваш, че си сменял уплътнения по апарата... Ако го нямаш този ход назад, няма начин да не трие дори минимално. От друга страна щом не задържа колелото, ако триенето е минимално, би трябвало да се охлажда от въздуха при движение. Ако при въртене на ръка не чуваш накладките да трият, остава да е лагера.
С дистанционния термометър не можеш ли да хванеш източника на топлина?
Като караш по инерция и спреш с ръчната-примерно....накладките парят ли?

Още нещо:
При махнати накладки - за да си сигурен, че не опират, чуй лагера.
Аз го правя с антифони и дълга отверка или арматура. Опирам я на желязото-главината и на антифона. Чува се и най-малкото ромолене или тупане.
Може някой да ми се смее, но това е според мен.
Отговори

danel снимка danel 24 юли 2018 - 09:52

Като завъртя диска накладките трият на пресекулки, все едно диска замята. Това е и на двете предни колела, но проблемното грее повече. Аз смених буталото, гумения уплътнителен пръстен между буталото и апарата, праховите маншони на буталото и водачите. Спиране с ръчна не става щото е електрическа, а това с металната пръчка съм го правил да хвана проблемни ролки и мисля че и тук ще стане.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 юли 2018 - 10:46

При сходна цена на дисковете избери брембо. Боша не е лош, но ако е по-евтин само.

Е щом са ти криви дисковете ги смени просто. Ако са криви при спиране от 60 до нула с не докрай натисната спирачка ще усещаш претрисане
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 24 юли 2018 - 10:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg