Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зафира - задна лява врата не се отваря от централното заключване

madmak снимка madmak 22 август 2012 - 10:10

Привет колеги,

Имам един много стар проблем със централното заключване. Тия дни си намерих нова машинка за задна лява врата и реших да я сменя с надеждата да оправя досадния проблем с отключването и заключването. За мое огромно съжаление установих, че по един от кабелите, който е за отключване на вратата не се подава напрежение и съответно машинката не сработва. Изключвам проблем с ключето, което управлява моторчето на машинката, т.к. го замервах и всичко с него си е наред.

Някакви съвети?
Отговори

UYKU снимка UYKU 22 август 2012 - 10:57

В МАРКУЧА ОТ ВРАТАТА КЪМ КАСАТА ИМА СНОП КАБЕЛИ В СГЪВКАТА СЕ КЪСАТ ВИЖ ЧЕРВЕНИЯ КАБЕЛ .ТОИ ЗАКЛЮЧВА-ОТКЛЮЧВА
Отговори

madmak снимка madmak 22 август 2012 - 12:46

 UYKU, на 22 август 2012 - 10:57, каза:

В МАРКУЧА ОТ ВРАТАТА КЪМ КАСАТА ИМА СНОП КАБЕЛИ В СГЪВКАТА СЕ КЪСАТ ВИЖ ЧЕРВЕНИЯ КАБЕЛ .ТОИ ЗАКЛЮЧВА-ОТКЛЮЧВА


Можеш ли да ме посъветваш как се маха тази букса?
Публикувано изображение
Отговори

hudson снимка hudson 22 август 2012 - 12:56

Натискаш синята пластмаса към вратата и дърпаш за кабела назад.
Отговори

madmak снимка madmak 22 август 2012 - 14:48

 hudson, на 22 август 2012 - 12:56, каза:

Натискаш синята пластмаса към вратата и дърпаш за кабела назад.


Благодаря за бързия отговор, а ето и какво открих:
Публикувано изображение

Вече няма да се пресягам да отварям задната врата и съм много щастлив :-)
Поздрави.
Отговори

hudson снимка hudson 22 август 2012 - 17:02

А как отстрани проблема? Защото ако само си възстановил проводниците на мястото на прекъсване, много скоро ще имаш пак проблеми с тази врата.
Отговори

UYKU снимка UYKU 22 август 2012 - 19:45

СЪС ЗАПОЯВАНЕ И УДЪЛЖАВАНЕ Е НАЙ ДОБРЕ .НО ВЕЧЕ ЗНАЕ КАК СЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМА
Отговори

hudson снимка hudson 22 август 2012 - 20:14

То е ясно че трябва да е със запояване, идеята е спойките и изолацията да са извън зоната на сгъване. Издърпва се колкото може кабела от прага на колата и там се правят връзките, а другите възможно най-близо до буксата.
Отговори

jeff снимка jeff 22 август 2012 - 21:57

И аз имам същия проблем самоче с дясна врата, и се надявам проблема да е сходен, а ел.стъклото работеше ли ти, че мойто не работи, мерихме и не стига ток до него ?
Мнението беше редактирано от jeff: 22 август 2012 - 21:58
Отговори

hudson снимка hudson 23 август 2012 - 17:14

Проблема ти е същия - първо се късат двата най-дебели кабела. При мен даже бях окъсили и ми гърмеше бушона.
Отговори

madmak снимка madmak 23 август 2012 - 20:12

Проблема според мен е, че с течение на времето изолацията на кабелите се пуква. Започва да влиза влага и кабелите се окисляват. Забелязах няколко кабела на които изолацията им все едно беше отрязана с бръснарско ножче. Бяха станали много твърди около това място и нямаха никаква еластичност.
Аз си реших проблема, като зпоих проблемните кабели (вкл. и тези със спукана изолация). Намотах ги здраво с изолационна лента и след това малко трудно ги натиках обратно в гуменото съединение. Наистина, трудно се работи, т.к. колкото и да дърпам кабелите те все се връщат обратно в гумената връзка. Съгласен съм, че най-добре е да се отрежат всички и да се удължат, но аз лично оставих това за друг път. :-)
Отговори

jeff снимка jeff 23 август 2012 - 23:53

 hudson, на 23 август 2012 - 17:14, каза:

Проблема ти е същия - първо се късат двата най-дебели кабела. При мен даже бях окъсили и ми гърмеше бушона.


И при мен гърмеше бушон най-редовно, този който е за централното, не виждах от къде е проблема, свалях кората на врата но там всичко си беше на 6, и се бях отказъл да търся проблема, но накрая го открих :surrender:
Публикувано изображение

Кабелите бяха буквално закашмер, сега са удалжени,споени, изолирани с шлаух, доста трудно се набутаха обратно но се получи и всичко отново заработи, ел.стъклото и централното :)

Също така погледнах и от другата страна как са, макар че всичко си работеше, но някой се е бил намесил преди мен и всички кабели бяха правени :)
Мнението беше редактирано от jeff: 23 август 2012 - 23:57
Отговори

jeff снимка jeff 22 септември 2013 - 18:34

Отново имам проблем, цялото централно не работи освен това на багажника и капачката на резервоара, да са изгорели машинките не вярвам, къде да търся проблема?
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 02 юли 2019 - 13:24

Здравейте. Да разбудя старата тема. Сорса ц 2003г Централното не работи.А при отключване и задържане на ключа стъклата не се свалят. При закл. се вдигат. Кой е бушонът за централното.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 юли 2019 - 14:49

 Viktor11, на 02 юли 2019 - 13:24, каза:

Кой е бушонът за централното.

F1,F11 и F17
Публикувано изображение
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 03 юли 2019 - 15:18

Благодаря колега.
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 12 юли 2019 - 04:24

 Viktor11, на 03 юли 2019 - 15:18, каза:

Благодаря колега.


Здравейте. Горе посочените бушони са здрави. При чистачките има още едно табло там има ли бушони и за кои вериги са. Благодаря.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 юли 2019 - 10:01

Не знам за кои вериги са, но темата е за Зафира
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 юли 2019 - 18:26

 Viktor11, на 12 юли 2019 - 04:24, каза:

Здравейте. Горе посочените бушони са здрави. При чистачките има още едно табло там има ли бушони и за кои вериги са. Благодаря.

Публикувано изображение

1

2

3 Central locking relay- locking (driver’s door)

4 Central locking relay- deadlocking

5 Central locking relay-unlocking

6 Central locking relay-locking

7 Alarm system horn relay

8 Licence plate lamps relay

9 Rear screen washer pumprelay

10 Wind screen wiper motor relay-fast

11 Horn relay

12 Windscreen washer pump relay

13 Windscreen wiper motor relay-slow/intermittent

14 Rear screen wiper motor relay

15 Indicator relay – LH
Отговори

Тино снимка Тино 10 август 2019 - 22:03

Здравейте, не открих точно тема по моя проблем, затова пиша тук с надежда да успея да накарам централното да заработи. Първо да се представя, Константин, от Пловдив, но живея в чужбина, Опел Зафира В 2006 година 1.9 дизел 150cv.
Та, и двата ключа не работят, и двата палят, бутони проверени, ключове пре кодирани с ОП Ком, имобилайзер синхронизиран, и проблема е налице. Без централно вече месец почти. Моля за идеи и насоки къде да търся проблема. CIM модула също е проведен. Благодаря.
Мнението беше редактирано от Тино: 10 август 2019 - 22:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg