Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

Гостjapetoo_* 14 септември 2016 - 17:55

Май, май към турбото отиват работите ... смених го това буферче с ново и пак нищо.
Да ми препоръчате някой добър майстор в София, който си разбира от работата. Покрай Дженералс Ауто купих нова инсигния на части и съм си със същия проблем.

Благодаря :)
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 15 септември 2016 - 12:52

Еййй как пък един човек не похвали официалните сервизи................. Нз къв е подбора там, но явно трябва коренна промяна. Иначе колега за сервизи виж някой от форумните ето тук: http://www.opelclub....hp?showforum=55
Отговори

Гостбайкала_* 17 ноември 2016 - 18:48

ОПЕЛ ИНСИГНИЯ ДИЗЕЛ 2.0 160КС.ГУБИ МОЩНОСТ ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ ПРИ 130КМ.ИЗЛИЗА ЖЪЛТО АВТОМОБИЛЧЕ/УГОВОРЕТЕ СКОРОШНО СЕРВИЗНО ОБСЛУЖВАНЕ.ПРИ ДИАГНОСТИРАНЕ ИЗЛЕЗЕ Р0299/НЕДОСТАТЪЧНО УСКОРИТЕЛНО НАЛЯГАНЕ НА ДВИГАТЕЛЯ.ПРЕДИ ГОДИНА ИМАХ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ.НО ТОГАВА ИЗЛИЗАШЕ Р0234/ПРЕНАДУВАНЕ НА ТУРБИНАТА/СМЕНИХА Е ДЖИ ЕР КЛАПАНА С НОВ .НЕ БЕШЕ И ОТ КЛАПАНА ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ТУРБИНАТА.СТИГНА СЕ ДО ПЪЛНА ЗАГУБА НА МОЩ.НАПРАВИХА РЕМОНТ НА ТУРБИНАТА В СЕРВИЗ.СЛЕД ГОДИНА ПАК ЗАПОЧНА ДА СЕ ПОЯВЯВА ЖЪЛТОТО АВТОМОБИЛЧЕ НО СЕГА Е С РО299.РАЗБРАХ ЧЕ И ДРУГИ ИМАТ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Мнението беше редактирано от Жоро: 21 ноември 2016 - 10:58
Причина за редактиране:: Писането само с ГОЛЕМИ букви в темите или заглавията им се приема като ВИКАНЕ, и не се толерира.
Отговори

BOz снимка BOz 23 ноември 2016 - 17:00

Да споделя първият реален проблем при мен.
Спука се тръбата на хидравликата между помпата и рейката. Тя слиза надолу и върху магарето има един тампон. Та точно при тампона се спука и направи всичко мазало в двигателя с масло.
Сменена с друга и колата е отново на пътя.
Отговори

devailo снимка devailo 05 декември 2016 - 08:53

Парктроника ми спря да работи - service park assist. Като ги огледах сензорите единия преден е пукнат, дали заради това не работи?
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 декември 2016 - 09:41

devailo,

направи си диагнстика. Тя ще ти каже точно в кой е проблема!
Отговори

devailo снимка devailo 20 април 2017 - 14:03

Значи година и половина по късно и сменен акумулатор по едно време продължава да ми прави впечатлението че на празен ход оборотите поиграйват малко. Ако вкарам на драйв или на задна не играят. Но на паркинг и неутрална има леко движение. По назад в темата се каза че може да е от зареждането на акумулатора но като го сменях ми казаха че виско си е наред там. Какво друго може да е? Самото моторче за празен ход да му има нещо?
Отговори

BOz снимка BOz 20 април 2017 - 14:28

Какви са корекциите на цилиндрите и налягането в самия цилиндър по време на играене на оборотите?
Отговори

devailo снимка devailo 20 април 2017 - 14:41

Това как се проверява? :D
Отговори

BOz снимка BOz 20 април 2017 - 15:16

С диагностика.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 15 май 2017 - 21:18

Първи проблем от както е моя за 6000км.спукан маркуч от кулера към колектора сменен с заместител на оригиналния.Моя ще го рециклирам с помоща на ал.тръбичка.
Отговори

BOz снимка BOz 16 май 2017 - 09:41

Предполагам, че говориш за този маркуч, който е често срещан проблем на тези двигатели:
https://www.youtube....h?v=a1ZdJwZD3yI
Само един въпрос - как се откопчава отгоре, от към "колектора"? Просто информативно питам, за да не го гледам толкова в бъдещето, когато и на нас се случи.
Мнението беше редактирано от BOz: 16 май 2017 - 09:43
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 16 май 2017 - 11:58

Има някакво телче като контра.Мога да го снимам отблизо.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 18 май 2017 - 19:57

Днес ориг.акомулатор се предаде на 6г.и 9мес.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 май 2017 - 14:16

 devailo, на 20 април 2017 - 14:03, каза:

Значи година и половина по късно и сменен акумулатор по едно време продължава да ми прави впечатлението че на празен ход оборотите поиграйват малко. Ако вкарам на драйв или на задна не играят. Но на паркинг и неутрална има леко движение. По назад в темата се каза че може да е от зареждането на акумулатора но като го сменях ми казаха че виско си е наред там. Какво друго може да е? Самото моторче за празен ход да му има нещо?

Същия проблем (след около минута работа на празен ход, при положение Р или N - започваше да "клати" оборотите) - изчезна след ресетване на адаптацията на скоростната кутия.
Отговори

devailo снимка devailo 13 юни 2017 - 14:21

След като адаптацията на скоростите не свърши работа(относно лекото играене на обороти) се стигна до извода че EGR клапана може би е задръстен и не работи като хората посред комп диагностиката. Днес оставих колата да го свалят и чистят и сега ми звъннаха и ми казаха че този клапан бил заварен в колектора и нямал сваляне. Можело сериозни проблеми да имам и най добре да се свалял колектора заедно с ЕГР и да се мисли тогава. Някой да се е сблъскал с подобен проблем и да даде съвет някакъв? Сега ще ходя да си вземам колата и да ми казват варианти и ще мислим.

edit: страх ги е да напънат повече да не се счупи, искат да ги свалят заедно и за това да се направи трябва да се разглабя половината мотор. ОБАЧЕ има и вариант понеже смятах да я ремапвам скоро а и при ремап често хората си изключват ЕГР клапана и се чудя дали направо да не подходя така.

edit2: видях за карбоново почистване на много неща в колата включително и ЕГР клапана.. около 50 лв. Струва ли си? Някой правил ли го е ?
Мнението беше редактирано от devailo: 13 юни 2017 - 21:15
Отговори

nikal снимка nikal 13 юни 2017 - 21:20

Наистина ЕГР-ра,трудно излиза,но можеш да си го свалиш и ти,просно трябват силни ръце.Силно дърпане с леко поклащане,няма какво да се счупи. Хубаво е да си го изчистиш,за да си сигурен,че нагара не пречи той да затвори добре,след това си прави софтуерното изключване.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 юни 2017 - 22:27

Карбоновото почистване е "мижи да те лАжим", тоест - няма да ти свърши работа.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 15 юни 2017 - 08:42

Идва време за летните отпуски, което означава по-дълго пътуване извън БГ и много се чудя относно моя ангренаж.
Сменяна е в официален сервиз на 118 к км - и сега вече е на 85 к км и изглежда в много добро състояние.
Нашите официални сервизи препоръчват смяна на 90 к км, А до колкото си спомням официалният пробег, който осигурява производителя е 120 к км.

Какво ще ме посъветвате - да го сменям ли при тези км спазвайки БГ препоръките на официалните сервизи или тези на производителя, което ми дава още 30 к км???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg