Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Скрити екстри и трикове.

BOz снимка BOz 22 март 2016 - 17:43

Нормална е тази температура на скоростите.
Ама ме заинтригува с показанието му. Спомняш ли си точно коя опция активира, за да я пусна и при мен? :icon_razz2:
Отговори

KODI80 снимка KODI80 23 март 2016 - 12:14

 KODI80, на 17 март 2016 - 10:33, каза:


Най-ценното, към което искам да Ви насоча вниманието, е че след като активирах и функция Компас, която реално не мога да подкарам ми се активира опция за Температура на маслото на автоматичната трансмисия, което лично за мен е много полезно надявам се и на Вас.



Това е - активирането на Компас-а ми излиза и темп. на автомата.
Отговори

BOz снимка BOz 24 март 2016 - 10:47

 KODI80, на 23 март 2016 - 12:14, каза:

Това е - активирането на Компас-а ми излиза и темп. на автомата.

Да, прочетох го, ама реших да питам, защото преди го бях активирал, а не видях тази температура.
В крайна сметка вчера го пуснах и при мен. Харесва ми. Даже е една от най-полезните екстри, заедно с тази на температурата на антифриза и зареждането на алтернатора.
Днес от 3 градуса външна температура, кутията достигна до 77 градуса. Когато антифриза показа точно 88 градуса, реално температурата на отваряне на термостата, тогава кутията беше загряла до 59 градуса. Това в градско висене в задръствания. Това с много спокойно каране без никакъв тормоз, за да загрее по-бързо.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 24 март 2016 - 20:08

Радвам се, че си успял.
Да, и според мен това е може би е най-полезната опция.
Понеже карам 95% извънградско съм забелязал, че след около 100 км при тези външни темп. кутията достига до 95 гр., което не ми се нрави много.
Какво ли ще бъде когато стане +40 гр. лятото, което пък си е нормално за моя регион :confused: .

По спомен миналото лято след доста "газ" по магистралата за Варна /ако може да се нарече магистрала/ за първи път усетих първоначалното включване на "D" да е със удар - това го тествах няколко пъти и бях доста притеснен, но в последствие разбрах, че е от високата температура понеже в последствие всичко бе ОК. Тогава все още нямаше как да видя реалната темп. на кутията. Ще видим това лято как ще е.

Още някоя друга глезотия не сте ли открили колеги?
Отговори

KEM снимка KEM 12 май 2016 - 10:02

Колеги, дайте идея от къде да купя читав ОП-КОМ и каква версия. И в България се продава и в Ибей го има и толкова варианти, че честно казано се обърках.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 12 май 2016 - 10:36

Попитай колегата,от тази ТЕМА
Отговори

KEM снимка KEM 09 юни 2016 - 07:28

Сдобих се с ОпКом и се порових даже из колата. Странното, е че успях и аз да си извадя менюто с навигацията на малкия дисплей, НО... винаги ми показва че не е зареден маршрут. Дали не трябва още нещо да сменя в настройките или нещо друго бъркам?
Отговори

BOz снимка BOz 09 юни 2016 - 21:41

При мен тръгна направо. Просто го пуснах и се появи. Друго не съм правил.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 13 октомври 2016 - 20:00

Здравейте, пробвах да си пусна някои неща като температура и акумулатор, но след като му дам "save" ми затваря програмата. Оп-кома го купих от форума с платените обяви. Дали в него е проблема или нещо друго?
Отговори

BOz снимка BOz 14 октомври 2016 - 22:48

Ней-вероятно. За потвърждение намери някой колега близо до теб, за да пробвате с друг оп-ком.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 22 октомври 2016 - 21:38

Прочетох "+" мнения, че са му читави Оп-комите на колегата от форума. Не познавам никой с подобно нещо за проба. Ако на някой му се занимава мога да му пратя моя за проба за моя сметка.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 16 ноември 2016 - 13:24

Коя версия е Firmware на кабела?
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 16 ноември 2016 - 20:54

V 1.45
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 19 ноември 2016 - 19:44

Трябва ти 1.59
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 ноември 2016 - 20:38

Има ли начин на дисплея на таблото да се показва на коя предавка е автоматичната скоростна кутия?
Отговори

devailo снимка devailo 21 ноември 2016 - 09:33

Май като пуснеш на полуавтоматично да е си ги показва :D аз понякога така само бутвам лоста на ляво за да видя коя скорост е и връщам пак на автомат
Отговори

Viktor_ снимка Viktor_ 28 февруари 2017 - 09:57

Знате ли как може като пръскам предното стъкло да не се пръскат и фаровете?

(вчера я бях мил и днес да махна малко скреж от предното стъкло и цялата коля я омазах)

Поздрави,
Виктор
Отговори

BOz снимка BOz 28 февруари 2017 - 11:29

Моята няма пръскалки, за да мога да дам конкретно мнение, но повечето нови автомобили пръскат на фаровете след да кажем 0.5-1 секунда задържане на ръчката за пръскане на стъклото.
В този ред на мисли пробвай само с много кратки интервали да дърпаш и пускаш пръскането.
Отговори

vankis снимка vankis 28 февруари 2017 - 14:18

Привет,

Система за измиване на
предното стъкло и фаровете

Дръпнете лоста. Върху предното
стъкло се напръсква измиваща
течност и чистачките правят
няколко маха.
Ако фаровете са включени,
течността за измиване също се
пръска и върху фаровете, при
условие, че лостчето е задържано
придърпано за достатъчно дълго
време. След това системата за
миене на фаровете не
функционира за 5 цикъла на измиване или докато двигателят
или фаровете не се изключат
и включат отново
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 08 март 2017 - 12:15

Пръскането на фаровете стартира след около секунда задържане при пръскане на стъклото, и след определен брой такива повторения (не съм сигурен колко, но да речем 5 пъти, както е писал колегата по-горе).
За да не стартира пръскане на фаровете, просто задържай лостчето за пръскалките за по-кратко от 1 секунда. Ако е нужно го дърпай "на пресекулки" - няколко кратки пръскания едно след друго, за да има достатъчно течност на стъклото.
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 08 март 2017 - 12:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg