Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ниво на двигателно масло над максимума

georgi4at снимка georgi4at 12 ноември 2013 - 14:26

За да не се получават дразги да уточня:
Сутринта си експериментирах и замерих маслото и по двата метода- показват еднакво ниво и при мен е по високо.(Първият път се обърках, че при загрят е по ниско нивото)
Аз лично приемам , че и двата метода са верни.
Книжката съм я изтеглил от форума, благодарение на колегата "Зенит-е" и е "Астра Г на БГ" http://dox.abv.bg/fi...dw?a=2f9b976713 стр.206
asensio, аз казвам как е при мен и още няколко познати- маслото по книжка е точно на средата м/у макс. и мин.
Как е при теб и защо е така не мога да кажа, иначе схванах подигравателният ти намек.
И за да приключа темата- за мое спокойствие, намерих сервиз с вакуум за масло и дръпнахме малко до като застане на средата.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 12 ноември 2013 - 14:32
Отговори

asensio снимка asensio 12 ноември 2013 - 14:44

 georgi4at, на 12 ноември 2013 - 14:26, каза:

За да не се получават дразги да уточня:
Сутринта си експериментирах и замерих маслото и по двата метода- показват еднакво ниво и при мен е по високо.(Първият път се обърках, че при загрят е по ниско нивото)
Аз лично приемам , че и двата метода са верни.
Книжката съм я изтеглил от форума, благодарение на колегата "Зенит-е" и е "Астра Г на БГ" http://dox.abv.bg/fi...dw?a=2f9b976713 стр.206
asensio, аз казвам как е при мен и още няколко познати- маслото по книжка е точно на средата м/у макс. и мин.
Как е при теб и защо е така не мога да кажа, иначе схванах подигравателният ти намек.
И за да приключа темата- за мое спокойствие, намерих сервиз с вакуум за масло и дръпнахме малко до като застане на средата.



Подигравателен намек няма. Първо питаш, щото не знаеш а после почваш да казваш как никой нищо не разбира. Ако смяташ че не разбираме не пускай тема изобщо. Именно за това трябва има уважение между хората които пишат тук. Което в последно време наблюдавам че изчезва осезателно. Ако си обърнал внимание на първия ми пост в темата съм написал какво съм чел и за какъв автомобил, но мисля че го пропусна това а успя да прочетеш че си меря маслото на сруден мотор. Реши че не разбирам, а сега реши че се и подигравам. И за да е все пак отговора и по темата ти - лично аз сипвам каквото пише в книжката. Реално винаги остава малко от старото. Така че при сипване на количеството по книжка в моя мотор има някакво количество в повече. Не съм има никога проблеми с това количество което е в плюс.
Отговори

илчо снимка илчо 12 ноември 2013 - 14:55

Намерих въпросната книжка и действително така пише.....
Не знам за другите, но аз за толкова години, за първи път го чувам това,но щом така са го писали...така проверявайте, няма проблем..
А иначе по темата... както искаш така го мери това ниво, но ако не искаш да си имаш проблем, гледай да е между двете мерки....
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 12 ноември 2013 - 15:04

 asensio, на 12 ноември 2013 - 14:44, каза:

Ако смяташ че не разбираме не пускай тема изобщо. Именно за това трябва има уважение между хората които пишат тук. Което в последно време наблюдавам че изчезва осезателно. Ако си обърнал внимание на първия ми пост в темата съм написал какво съм чел и за какъв автомобил, но мисля че го пропусна това а успя да прочетеш че си меря маслото на сруден мотор. Реши че не разбирам, .


Напротив, имам те за един от колегите, които разбират и помагат!
Прегледах отново първият пост- наистина бях останал с впечатление, че говориш за собственият.
Мисля, че се разбрахме и изяснихме. :)
Отново благодаря на всички за отделеното внимание и дано информацията е полезна и на други.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 12 ноември 2013 - 15:06
Отговори

espero2000 снимка espero2000 12 ноември 2013 - 15:17

За да стане милион на милион различни мнения, масло се сипва по това колко ти е показал производителя. Има си програма на която ти пише че събира еди колко си. Пръчката е един ориентир който не е база за да вярваш на 100%. 1-2 мм не е кой знае колко масло, ще избие от някъде и това е. Няма кола почти на тия години която да не и тече от някъде масло.

И аджеба айде ми обяснете как сипвате това масло да му е.... майката та винаги отгоре. Ако ви пише 5.5 сипете 5.3 или 5.4, защо сипвате точно до горе. И друго масло се мери на студен мотор и на равно. А забелязвам че масово народа мери къде му падне и после си пишем в теми имам високо ниво на маслото. И да почнете спора на топъл или студен мотор, на студен , тогава маслото е било в покой достатъчно време и всичко е слязло долу в картера. Има едно определено количество което седи по магистралите и на клапана и това е. Не караме нито с грес нито със свинска за да го загряваме и да се топи. Маслото си е масло.

Пръчката пичове не е ориентир защото незнаеш дали е от твоя мотор или не. 90% от хората не са купували пръчки нови за да сигурни че е от техния мотор, така че това не е довод мойта е оригиналната. Да ама може и да не е.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 17 ноември 2013 - 21:24

Е сега съм в шах.
След като оня ден видях, че маслото беше м/у макс и мин.(източваха малко, че беше над максимума) и минах около 80-на километра, днес сутринта гледам, че е на максимума. В момента нямам промяна нивото на антифриза и след помирисване на щеката, не усетих мирис на дизел(...питам се-възможно ли е да вкарва от някъде по малко дизел в маслото?). Днес след 3-4 часа(минах малко км, около 10-на) покой пак го погледнах и пак си е към максимума.
Друго , което ми прави впечатление е че маслото не ми почерня след изминатите 80- на километра- седи си светличко, като разтрия м/у пръстите си маже.
Чудя се какво става? Някой с идея?
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 14 март 2018 - 22:23

1
Мнението беше редактирано от Деян Боянов: 25 март 2018 - 16:21
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 март 2018 - 07:21

Ако наистина е толкова не е проблем.
Отговори

elozew снимка elozew 15 март 2018 - 12:33

Я виж за такава табелка под капака и измери както пише там.
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg