Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос към знаещите

tisho.74 снимка tisho.74 01 юни 2017 - 20:57

Понеже боря един проблем и искам да го преборя преди да сложа новата турбина и дюзи след около месец, ще изложа същината му:
Колата си работи много добре, ускорява добре до 3000 оборота на всички предавки. Като че ли е малко мудна в диапазона от 1300 до 1800 оборота, ама не съм сигурен. Обаче от трета предавка нагоре след като мине 3000 оборота ускорението намалява, като в същото време се появяват сравнително леки тласъци- ускорява, намалява ускорението, пак ускорява, пак намалява ускорението.
Вакуумите са наред- на празен ход имам -0.95 bar, което според мен е повече от отлично. Соленоидите са отлични, актуатора на турбото също е добре. Гейта се затваря плътно.
Смукателния колектор е изчистен преди няколко дни, с нови гарнитури и силикон. ЕГР-а също е добре, засега.
МАП-а е изчистен, гледан е и той като данни.
Помпата работи отлично, нямам забележки към нея.
Дебитомера е сменен с друг проверен и почистен, който се оказа, че дава същите показания като моя стария.
Та на фона на това всичкото почвам да си мисля, че катализатора е запушен до известна степен и затова се създава повишено налягане на изхода на турбото към катализатора и затова не може да се развърти повече. Дайте идеи как мога да проверя доколко е запушена изпускателната система- катализатор и гърнета, защото не останаха други идеи за този проблем.
И, само да отбележа: изчел съм какво намерих по форума, но всичко това, което открих като инфо при мен е отстранено. Може би остава само да пробвам с друг МАП, ама и това ще стане скоро.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 юни 2017 - 17:58
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 юни 2017 - 08:52

Аз залагам на липсващото уточнение, че нямаш вихрови клапи :)

В твоя ред на мисли, тъй като скоро ще забранят в София коли без катализатори, някой има ли представа дали някъде могат да измият ДПФ и катализатор с препарати без да ги режат? Става въпрос дали става със сваляне само на тръбите от колектора на цяло, защото не искам да режа и да тръгва ръжда после. Предполагам ако има може да го пробваме и двамата :)

(аз за дпф знам че се мие, но за катализатора нямам представа какво става. Сигурно ще стане на бетонова плочка вътре)
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 02 юни 2017 - 08:53
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2017 - 09:47

 Ne6to Smisleno, на 02 юни 2017 - 08:52, каза:

Аз залагам на липсващото уточнение, че нямаш вихрови клапи :)

Само че и с вихровите си беше така. Освен това те при над 3000 оборота са напълно отворени;-) А пък мойте си работеха отлично и нямаха пропуски навън.
И още едно уточнение: след като вече не пропуска от гарнитурите на смукателния колектор тласъците осезаемо намаляха, но все още ги има, а и след 3000 не дърпа както трябва. Ще взема скоро и МАП за проба за всеки случай.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 юни 2017 - 10:11

 tisho.74, на 02 юни 2017 - 09:47, каза:

Само че и с вихровите си беше така. Освен това те при над 3000 оборота са напълно отворени;-) А пък мойте си работеха отлично и нямаха пропуски навън.
И още едно уточнение: след като вече не пропуска от гарнитурите на смукателния колектор тласъците осезаемо намаляха, но все още ги има, а и след 3000 не дърпа както трябва. Ще взема скоро и МАП за проба за всеки случай.


А гледа ли маркуча на кулера. Един приятел имаше такъв проблем и само като надуе се разширяваше като балон маркуча и изпускаше. Видимо нямаше щети и изглеждаше здрав. Ако не си го пробвал, някой да дава газ, а ти стистни маркуча да видиш коло твърд става. Ще усетиш ако изпуска от някъде.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 02 юни 2017 - 10:11
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2017 - 13:19

 Ne6to Smisleno, на 02 юни 2017 - 10:11, каза:

А гледа ли маркуча на кулера. Един приятел имаше такъв проблем и само като надуе се разширяваше като балон маркуча и изпускаше. Видимо нямаше щети и изглеждаше здрав. Ако не си го пробвал, някой да дава газ, а ти стистни маркуча да видиш коло твърд става. Ще усетиш ако изпуска от някъде.

И това е пробвано, няма грижи. Всички скоби са добре стегнати... А, имам и друг кулер, мога и това да пробвам, ама засега няма да го правя.
И друго, до 3000 оборота си прави налягането до 2.1 бара според опкома. Обаче нагоре като че ли пада с много малко. Или, поне доколкото си го обяснявам, над 3000 оборота се увеличава дебита, и тогава нещата не се случват. С други думи не е пропуск по маркучите или кулера, защото си държи налягане 2.1, но при по- ниски обороти, респ. по- малък дебит.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 юни 2017 - 21:15
Отговори

ceko снимка ceko 05 юни 2017 - 19:04

Ако имаш теч от турбо пътищата неминуемо ще си личи,винаги се омаслява и се забелязва.При мен беше съшото когато егр не работеше коректно,възможно е и соленоида му да не работи коректноИзолирай егр по схемичката и ще го елиминираш като вариянт,не изисква много.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 19:20

 ceko, на 05 юни 2017 - 19:04, каза:

Ако имаш теч от турбо пътищата неминуемо ще си личи,винаги се омаслява и се забелязва.При мен беше съшото когато егр не работеше коректно,възможно е и соленоида му да не работи коректноИзолирай егр по схемичката и ще го елиминираш като вариянт,не изисква много.

Всички клапанчета са измити и проверени, работят коректно. Всъщност по тая кола няма нещо, което да не е поне проверено от мен през вече четирите години, откакто е при мен, и да не е отлично. Та, ЕГР-а работи добре, но пуска по малко, но е така откакто съм я взел без да се влошава повече. Клапаните на турбото, както и останалите два са повече от добре, вакуума на празен ход е -0.95 бара. Цялата вакуумна система е реновирана и е перфектна, очевидно (-0.95 не се постигат току-тъй). Като затвори гейта на турбото ми е много трудно да мръдна лостчето в посока отваряне, вакуума е толкова сериозен. А, и като няма вакуум лостчето се движи лесно, усеща се само съпротивлението на пружината.
Вихровите са махнати тия дни, клапанчето им стои за резерва на мястото си, щото ако товара от бобината го няма ще пише грешки. Но проблема е от доста време преди това, само че сега искам да го реша. То след като се върна от морето така или иначе ще го реша радикално и ще пиша от какво е било, щото като сложа новото турбо от 2.2-то с дюзите и новия софтуер без ЕГР и вихрови всичко ще се изясни, ама до тогава ми се иска да го реша.
П.С. В сряда и четвъртък пак съм в Монтана, та може да се видим на по нещо. Само да намеря време, че ще ми е доста натоварено. И ще взема добре работещ МАП за проба, за всеки случай.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 юни 2017 - 19:23
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 19:32

Един малко глупав въпрос. Ако откача само вакуума на ЕГР-а ще успея ли да пробвам бързо как ускорява до трета и над 4000 оборота преди да влезе в авариен режим?
Отговори

ceko снимка ceko 05 юни 2017 - 20:00

Мисля че веднага дебитомера хваща липсата на порцията въздух от егра и влиза в авариен.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 21:50

Утре май ще го пробвам. Идеята е гася на магистралата, затапвам вакуума, паля, веднага 2500 оборота, първа газ до 3500, втора пак до там, и на трета ще си покаже. Все си мисля, че при тия режими ЕГР-а е напълно затворен и при такава проба няма да има авариен режим, поне докато видя какво става, а после да прави каквото иска...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 юни 2017 - 21:23
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юни 2017 - 21:26

Така, това не работи, пак си лашка леко и пада ускорението. И не записа грешка при тази проба, но и аз бях изключително бърз във всяко отношение :icon_wink2:
Утре ще дойде часът на истината- разкарвам катализатора. Ще пиша какъв е резултата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 юни 2017 - 19:46

Вече съм Де-кат... и е осезаемо по- добре. Утре слагам О- пръстен на връзката на турбото към металната тръба след него както си го е имало фабрично, че и оттам пуска по малко, и сменям ЕГР-а с въобще непропускащ. За проба ще сложа и друг МАП, от 2.2. И ще видим какво ще постигна в крайна сметка. Щото и ако това всичкото не реши окончателно въпроса остава самото турбо да не надува достатъчно в сериозните режими, както се оказа при един колега преди време.
Всъщност, ако се окаже така, просто ще ускоря процеса по трансплантиране на новото турбо.

П.С. Днес си сложих О-пръстена на изхода от турбото към металната тръба, както го е имало ОрГиналдЪ. За тези, които ги интересува, размера на пръстена е точно 40х2.5. Мисля, че може да се пробва и с 40х2.75, но не повече, защото няма да влезе в канала. И резултата не закъсня- тласъците изчезнаха почти напълно. Може би остава още малко, но ЕГР-а ще го сменя като се прибера от пътуването, засега толкова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 юни 2017 - 17:55
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 юли 2017 - 11:12

Така, след снощната смяна на егр-а и мап-а всичките малко повече от 115 кончета се върнаха под капака на dth-а. Добре нахранени и там, където винаги им е било мястото. Ускорението е отлично до 4500 оборота на всички предавки до четвърта, няма тласъци и т.н.
Иииии готови сме за манипулацията, която чакам с нетърпение.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 юли 2017 - 11:14
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 юли 2017 - 12:17

 tisho.74, на 14 юли 2017 - 11:12, каза:

Така, след снощната смяна на егр-а и мап-а всичките малко повече от 115 кончета се върнаха под капака на dth-а. Добре нахранени и там, където винаги им е било мястото. Ускорението е отлично до 4500 оборота на всички предавки до четвърта, няма тласъци и т.н.
Иииии готови сме за манипулацията, която чакам с нетърпение.


Мятай дебелия охлюв и да видим какво ще стане :idiot:
Отговори

Жорко снимка Жорко 12 март 2018 - 10:13

Май от каталиатора ти е бил проблемът. Какво стана след галимацията?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 март 2018 - 17:30

Ми не, категорично не беше от катализатора проблема. Прочети нагоре...

Колата е продадена преди половин година в отлично състояние. След това създаде два- три проблема, но ще ги оправим.
Карантията също е продадена, вече е монтирана на една астра и си чака софтуера. Подготвил съм тема по случая, остава снимките от процеса да стигнат до мен и да стане софта и ще се появи въпросната тема...
А тя астрата и без нов софт лети (стария е пипан също), но ще излети истински след софта;-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 март 2018 - 18:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg