Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпроси при избор на Инсигния

petrishki снимка petrishki 16 декември 2018 - 00:36

Привет момчета и момичета,

Търся си нова возило и Инсигния (втора ръка) ми се струва много добър вариант. При разглеждане на обявите, няколко въпроса изникват. Надявах се да мога да получа отговори и насоки от вас.
Малко предистория, до момента съм карал само ВАГ. Първата кола ми беше А4 Б6 1.8T, сега съм с по-големия брат 2.0TFSI в Октавия II vRS. Излишно е да казвам, че съм фен на бензина. Сменям Октавията само поради липсвата на 4х4, като това ще бъде задължителна екстра в колата, която търся. Другите две задължителни екстри са - комби и автомат.

1. Окачване:
  • Виждам, че на някои обяви има бутон управляващ режима на шофиране (FlexRide?) - комфорт, туър, спорт. Какво контролира този режим - твърдост на окачването, рейката на волана, поведението на автоматичната кутия, спирачки?
  • Има ли разлика в задното окачване между седан/хечбек и комби?
  • Независимо ли е окачването отзад?
  • Има ли разлика в окачването на OPC и останалите модели с 4х4?

2. Разход:
  • При бензиновите мотори е ясно, че разхода е голям. При 2.0т и 2.8т има ли възможност за поставяне на газ. С директно впръскване ли са моторите?
  • Каква е моментната скорост на 2.0CDTI при 2500 оборота.
  • Каква е моментната скорост на 2.0T при 3000 оборота.
  • Каква е моментната скорост на 2.8T при 3000 оборота.

3. Автоматични кутия:
  • Коя е фирмата производител на вгражданите автоматични кутии?
  • Има ли разлика в кутиите при бензин/дизел, или специфики при 4х4?
  • Колко модела кутии се вграждат в Инсигния?

4. Цени за ремонти:
  • Дайте примерни цени на извършени от вас ремонти:
  • Ангренаж при 2.0CDTI - верига или ремък, цена за комплект?
  • Ангренаж при 2.0T - верига или ремък, цена за комплект?
  • Ангренаж при 2.8T - верига или ремък, цена за комплект?

5. Екстри:
  • Дайте препоръки за задължителни екстри.
  • Виждам, че има доста опции за фарове и наsтройка, има ли нещо открояващо се там?

6. OPC - същественни разлики и препоръки при избор на мотор (генерация).

Пак уточнявам, че всичките ми въпроси са относно коли с 4х4 и автомат. Да се ограничим до двигатели 2.0CDTI bi-turbo 192hp, 2.0Т и 2.8Т във всичките им варианти. Търся кола около 20-24к лв, като за ОПС мога да дам и малко повече.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 декември 2018 - 07:22

1.
Flex-ride контролира твърдостта на окачването
Принципни разлики в окачването на различните купета няма
Да, независимо е.
Честно казано - не знам. Със сигурност обаче спирачните дискове на OPC са други.
2. 2.0Т е с директно впръскване, но има успешно газифициране. 2.8 не е с директно, газифцира се, но при OPC има проблеми с газта, нека който се е сблъсквал да каже точно какви са
2.0Cdti при 2500 оборота е на 160 км/ч, предполагам че и 2.0T/220 коня също ще е на толкова, тъй като кутията е същата. При 2.0турбо 250коня и V6 моторите кутията е друга.

3. Кутията за 4 цилиндровите е Aisin-Warner TF-80sc, слага се и на много други коли, кутията "носи" до 400 Nm до 6000 оборота, и до 350 Nm при 7000,
4. Дизляка е с ремък, в официален сервиз, заедно с водната помпа е под 600 лв, интервала на смяна е 80или90 000км. Другите и те са с ремък, но цени - нека който е имал да каже.
5. Задължителни екстри - AFL автоматичните фарове, и Flex-ride. Ако колата е с тях, то ще има и всичко останало.
6. ОPC си е OPC, един мотор, преди и след фейслифта разликите са козметични.
Като цяло - за това купе минимума като мотор, е 2.0турбо,
2.8T 260 коня се среща до 2011, след това го замества 2.0Т 250 коня.
Като цяло трудно се намират свестни коли - хем да не са убити от каране, хем да са на поносима цена. Търси си кола купувана от България, или иди до чужбина и си я докарай сам. Възможна опция - поне кола от собственик в България, с регистрация и застраховки д можеш да я тестваш спокойно и закараш в сервиз.
Отговори

petrishki снимка petrishki 16 декември 2018 - 15:03

Благодаря за подробния отговор.

В обобщение, търсим 2.8т ако искаме да газифициране или 2.0т 250кс (с директно впръскване) ако искаме по-нова кола. Като това ще донесе и по-"здрава" кутия.
За този Айсин, освен че е по-бавен от ДСГ-то, други негативи не съм чувал. По-ремонтопригоден бил, за по-малки суми...

OPC-то най-вероятно ще го пропусна на този етап, колкото повече чета, усещам, че там разходите не са приятни.

Кола ще търся от частно лице. Ако няма, тогава може и от чужбина :)

Как е колата от към шумоизолация? Надявам се по-добре от Шкодата. Виждам, че има доста хора добавяли афтър маркет изолация по врати и багажник, дори и по пода.
Отговори

vekarata снимка vekarata 16 декември 2018 - 15:37

 petrishki, на 16 декември 2018 - 15:03, каза:

Благодаря за подробния отговор.

В обобщение, търсим 2.8т ако искаме да газифициране или 2.0т 250кс (с директно впръскване) ако искаме по-нова кола. Като това ще донесе и по-"здрава" кутия.
За този Айсин, освен че е по-бавен от ДСГ-то, други негативи не съм чувал. По-ремонтопригоден бил, за по-малки суми...

OPC-то най-вероятно ще го пропусна на този етап, колкото повече чета, усещам, че там разходите не са приятни.

Кола ще търся от частно лице. Ако няма, тогава може и от чужбина :)

Как е колата от към шумоизолация? Надявам се по-добре от Шкодата. Виждам, че има доста хора добавяли афтър маркет изолация по врати и багажник, дори и по пода.

https://www.auto-lok...uster/insignia/ Колега,тук има информация.
Отговори

petrishki снимка petrishki 16 декември 2018 - 16:17

Има от вчера много приятна обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi Щ
е ходя да я гледам тая седмица, но предполагам, че бързо ще изчезне.

P.S. четири свещи за тоя мотор били 1000лв :D
Мнението беше редактирано от petrishki: 16 декември 2018 - 16:48
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 декември 2018 - 22:58

Като шумоизолация спрямо Октавия (с уговорката че съм карал дизелови октавии - 1.9SDi, 1.6tdi CR, 2.0 TDi/140 и 150) мисля че Инсигния е малко по добре.
На OPC разходите по подръжка не са по различни от на 250 и 260 к.с, но държат цена. Особено след като новата Инсигния остана без "изтребителна" версия.
Свещи от 1000лв - предполагам имаш предвид подгревните свещи на дизляка. По 200лв са, за съжаление, имат и датчик за налягане в цилиндъра.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 16 декември 2018 - 23:06
Отговори

petrishki снимка petrishki 16 декември 2018 - 23:40

Мхм, точно тях имам предвид. Не е чак такава драма, все пак няма да се сменят всяка седмица.
Нещо не откривам в секция "продава" форумни Инсигнии за продан :Topic-is-closed-bg:
Като изключим показаната вече обява, нещо няма много коли с 4х4 и мотори над 160 коня... Повечето са дръгели. Има две хубави OPC-та по 30к.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg