Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не ще да пали ! помощ

Ohrid снимка Ohrid 02 септември 2008 - 13:06

преди 5 дни смених бензиновата помпа и имаше проблем с маркучите който го оправиха (поне така казаха). Oттогава минах 500 км и днес пак не ще да запали. Дайте съвет какво да направя или предложете майстор. Koфти е че не мога да я запала. Ако някой може да помогне да се обади 0889844693. Koлaтa e в дpyжбa - софия. Благодаря. Колата е Вектра Б 1.6 16V 96 год.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 02 септември 2008 - 17:38

 Ohrid, на Sep 2 2008, 02:06 PM, каза:

преди 5 дни смених бензиновата помпа и имаше проблем с маркучите който го оправиха (поне така казаха). Oттогава минах 500 км и днес пак не ще да запали. Дайте съвет какво да направя или предложете майстор. Koфти е че не мога да я запала. Ако някой може да помогне да се обади 0889844693. Koлaтa e в дpyжбa - софия. Благодаря. Колата е Вектра Б 1.6 16V 96 год.

Дай повече инфо !!
Отговори

Ohrid снимка Ohrid 13 септември 2008 - 09:39

Проблема беше в маркучите на бензиновата помпа. След като ги смениха всичко беше на ред, обаче вчера пак почна да свири нещо под задната седалка. Явно и новата помпа почна да издава багажа. Странното е че издаржа само 600 км, което е много малко. Най вероятно са сложили някакъв китайски боклук. В понеделник ще карам колата на "доктор" и ако проблема е в помпата мисля да му я завра на майстора от зад.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 септември 2008 - 16:22

Колега, да няма някакви брутални боклуци в резервоара? Бензиновия филтър сменен ли е ?
Отговори

Ohrid снимка Ohrid 14 септември 2008 - 18:53

 javor_bg, на Sep 13 2008, 05:22 PM, каза:

Колега, да няма някакви брутални боклуци в резервоара? Бензиновия филтър сменен ли е ?

Сменена е преди 600 км , май няма и 2 седмици. Явно е някакъв боклук щото ми я смениха за 140 лева. 3 дни след смяната имаше проблем с единия маркуч който е на помпата. И това мина. Вътре беше чисто в резервара и мисля че не е от това. Но сега почна да вие, абе направо като пералня се чува от задната седалка. Утре ще ходя при чичко доктор, в дружба до оранжерията е сервиза. За маркуча ходих във VIP сервиза в младост, но нещо ме кара да не стъпвам повече там. Една от причините е смяна на маркуч = 36 лева !!! Много е даже и за мен :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg