Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Акумулатор

Мишо снимка Мишо 22 ноември 2010 - 10:12

Колата ми е Астра Г с X16XEL. Взех я от Германия с 44Ah BERGA акумулатор, който е на по-малко от две години. Колата беше за рутинни ремонти при майсторчетата които я поддържат и ме вкараха в голям филм. Според тях този акумулатор е прекалено слаб за този двигател и всички комсуматори по колата. И понеже помпата на хидравликата е електрическа, мощността му щяла да идва малка и зимата като пусна всички консуматори помпата да се мъчи и един вид се прецаквала с времето... а всички знаем каква и е цената.
Доста се учудих на това изказване, но с тая цена на помпата сега се чудя дали да взема нов акумулатор 54-60Аh и да ми е мирна главата.
Как мислите има ли някаква логика в това за помпата?
Отговори

Racingbooy снимка Racingbooy 22 ноември 2010 - 10:27

Според мен е малък този акумулатор.Идва зима и трябва да сме подготвени :icon_wink2:
Аз съм с 60Аh и като е по студено на малки разтояния с пуснати консумативи малко трудно зарежда.Така че моя съвет е да си вземеш един по голям акумулатор,хем гаранция дават хората :icon_wink2: пък твоя да си седи резерва (позареждай го от време на време)
:unsure:
Мнението беше редактирано от Racingbooy: 22 ноември 2010 - 10:28
Отговори

kabby снимка kabby 22 ноември 2010 - 10:39

В книжката какво пише ?
Има каталог на Bosch, в който можеш да провериш за твоята кола (по модел, година и кубатура са описани), кой точно акумулатор се препоръчва.
Ето каталога на български.
Отговори

Гено снимка Гено 22 ноември 2010 - 10:54

не се вкарвай в някакви филми, добър си е акумулатора (даже и според каталога на Бош ), а помпата си има "защита", ако не и стига напрежението, просто се изключва и по това най-лесно се разбира, впрочем, ако има някакъв проблем с акумулатор или алтернатор
Отговори

Мишо снимка Мишо 22 ноември 2010 - 11:05

Ами в книжката е доста смешно написано... от 36 до 70Ah според модела... това е.
В сайтовете на няколко производители на акумулатори препоръчваните мощности за този двигател ми излизат в порядъка 41-61Ah.
Просто ми е супер тъпо почти нов акумулатор да го изхвърля в мазата, не че ми се свидят пари за нов.
Вариантите за нов които гледах са иначе, 54Ah S5, 63Ah S5 и 60Аh S4 на бош. Колата зимата се кара предимно на къси разстояние и предполагам не успява да зареди добре, та това ме притеснява най-вече.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 ноември 2010 - 11:10

Карай си с този акумулатор и не се занимавай с глупости - ресурсът му е достатъчен.

Колегата ти каза за помпата - има си защита и няма какво да и се случи.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 ноември 2010 - 11:26

Хората 1,8 и 2,0 карат с 44Ah Вие го съветвате нов да си купува :icon_wink2:

1.4/1.6/1.8/2.0 , i [F]; 09.91-08.98

Айде и сега по модели акумулатори на Бош:

S5 004 - 61Ah; 600A (EN)

S4 001; - 44Ah; 440A (EN)

S3 001 - 41Ah; 360A (EN)
Отговори

Гено снимка Гено 22 ноември 2010 - 11:27

 Мишо, на 22 Nov 2010, 11:05, каза:

Ами в книжката е доста смешно написано... от 36 до 70Ah според модела... това е.

точно затова колегата ти даде каталога на Бош и там за твоя двигател си е дадено точно 44 Ач, а 70 Ач са големите дизелови двигатели
Отговори

Punisher снимка Punisher 22 ноември 2010 - 13:08

За 1.6 няма нужда от по голям акумулатор. Баща ми от 6 години кара неговата 1.9 с 44 Ah и не е имал проблеми. В България много майстори казват работи само да се направят на майстори. Достатъчен ти е тоя акумулатор.
Отговори

Мишо снимка Мишо 22 ноември 2010 - 14:52

Благодаря ви за мненията колеги.
Аз минах преди малко да го проверят. С някакъв тестер Бош изкараха, че е на 87% капацитета му, което предполагам е добре.
При запален двигател и пуснати дълги светлини, подгрев на задното стъкло и огледалата и парно напрежението беше 14,05V...
Май ще го карам докато умре.. то ще се види зимата. Единствено се притеснявах за помпата, че там работата е :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Мишо: 22 ноември 2010 - 14:55
Отговори

mely снимка mely 22 ноември 2010 - 15:05

Колега ,не се притеснявай.Току що го погледнах в аутодатата.Дават го точно 44Ач .Няма от -до
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 23 ноември 2010 - 14:11

Няма смисъл от по голям акомулатор по големия акомулатор ще се зарежда по бавно от колата и така ще му скасиш живота. А относно помпата динамото си произвежда достатъчно ток за да я захранва. Пробвай на запален двигател да изваадиш едната клема и да видиш дали имаш серво. Щом си пали лесно колата сутрин не го пипай.
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 ноември 2010 - 17:40

Тия 'майстори' май са искали да ти продадът акомулатор сефте чувам подобна глупост ,че бил слаб акомулатора и ще изгори помпата :icon_razz2: нали затова е алтернатора ,а бергата е супер акомулатор .Карай си и не слушай глупави мнения ,че зимата по-големия е по добър.
П.С. Шефа ми кара с 45 ампера дизелов еспейс цяла зима никав проблем и още е с него.
Отговори

Оги снимка Оги 23 ноември 2010 - 18:24

 vladkata, на 23 Nov 2010, 17:40, каза:

...



.. и това, че не си чувал ти дава право да определяш компетентноста на хората, които са го посъветвали? Да те питам ти знаеш ли въобще, че на Астра Г помпата на хидравликата е електрическа? Дано не ти се налага никога да я сменяш, че като види цената на човек му става лошо!
Сега като се върна назад във времето се сещам, че моята помпа когато изпищя акумулатора ми беше на издихания .. в никакъв случай не твърдя, че има връзка, може да е било просто съвпадение.
Иначе по каталога на акумулаторите, които продаваме излиза 62 Ah! с тази подробност, че е един и същ за Astra F, G, H 1,6-2,0 (09.91-)
Конкретно на въпроса не мога да отговоря - и според ФИАТ 44Аh e достатъчен за дизелово Добло въпреки, че по всички възможни каталози излиза минимум 62Аh. съответно на 70000 км или година и 9 месеца след като е излязло от завода акумулатора умря!

Поздрави
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 23 ноември 2010 - 20:17

 Petar Staykov, на 23 Nov 2010, 14:11, каза:

Няма смисъл от по голям акомулатор по големия акомулатор ще се зарежда по бавно от колата и така ще му скасиш живота. А относно помпата динамото си произвежда достатъчно ток за да я захранва. Пробвай на запален двигател да изваадиш едната клема и да видиш дали имаш серво. Щом си пали лесно колата сутрин не го пипай.

+1
Генератора си проивежда ток за консуматорите, той и това му е работата де. :icon_razz2:
Дори и да е слаб акумулатора(става въпрос изтощен) като запалиш , генератора подържа тока.Не си барай хубавия акумулатор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg