Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

Астра OPC

vasil16 снимка vasil16 05 март 2008 - 22:35

Вече е на пазара, Астра OPC Nurburgring edition. Предвидени са само 835бройки. Мотора остава "само" 240к.с. Разликата с "обикновенното" OPC e системата IDS-Plus 2-ро поколение вграждана засега само при Вектра, на облегалките на предните седалки е избродирано логото на Nurburgring edition, специалин цвят "бяла перла", малко карбон в интериора, карбонови капаци на огледалата и стандартното оборудване на колата включва всички екстри които се предлагат за модела. Направо кола мечта - :newsm05_41: Цената е около 33 000Евро

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

koki44a снимка koki44a 05 март 2008 - 22:48

кола мечта! :newsm05_41:
Отговори

yasmania снимка yasmania 05 март 2008 - 22:49

Ааааа аЪЪЪЪЪЪЪъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ РОДИХ !!!!! :newsm05_41:
Отговори

Emporio снимка Emporio 05 март 2008 - 22:52

направи място ,аз съм след теб :newsm05_41:
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 00:00

Не виждам нищо различно от НЕ-нюрбургринг OPC-то..., освен, разбира се, противния бял цвят, който сега е много на мода, но след 2-3 години ще си бъде отново просто евтиното бяло (ако ще не перла , ами мерла да е) <_< С тия тъмни огледала изглежда недовършена (хората доплащат за огледала в цвета на купето, ако щее карбон - да е карбоново цялото, а не 'капачка' :love_opel: )
"Обикновеното" синьо ОПЦ , без капачките, имена на писти по седалките и карирания флаг (!?!??!) е в пъти по-красиво. Изсмукали са си го от пръстите тва Hockenheim Alianz-Arena OPC :newsm05_41:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 06 март 2008 - 09:31

Каква би трябвало да е идеята на тази кола? Носейки името на тази велика писта, би следвало колата да е за тъй наречените "Track days" или иначе казано да е направена за феновете които искат да прекарват времето си като въртят обиколки на различни писти за автомобилни състезания. Което значи, че тази кола би следвало не само да е по-мощна но и с променено окачване, и много по-лека от стандартното ОПЦ. А тук май-няма нищо такова. Или получавате ОПЦ с надписи на седалките. :love_opel:

П.С. Трябва със закон да забранят на Опел да прави светло сивите си салони! Дори нова колата изглежда като минала 1 милион километра в ръцете на български таксиджия! :newsm05_41:
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 09:45

 Scorpion_BV, на Mar 6 2008, 08:31 AM, каза:



Точно това беше и мойта идея :newsm05_41:
Отговори

kirenski снимка kirenski 06 март 2008 - 10:13

Броните са готини .но разлика с някое :love_opel: -не видях особена ,и това име :newsm05_41:
Отговори

yasmania снимка yasmania 06 март 2008 - 10:14

Боянски прав си, но донякъде .... винаги го има и този момент, 4е ИМЕТО продава продукта.

Ако все още се 4удиш зашо така са направили и за пръв пут ли им е , погледни е близкото минало ..

Давам ти пример с Калибра Cliff или Calibra DTM edition.

Освен имената имат табелки и номер на бройката, по-големи джанти и гуми и още няколко много малки разлики във визията, които ако искаш, мога да ти ги кажа.
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 10:21

Това, че името продава е вярно, но примерно аз ако се продава в бяло никога няма да си я купя (каквото и име да и сложат свързано с motorsport) , стандартното ОПЦ е много по стилно. Размера на гумите и джантите си е същия, дори модела джанти пак е като на ОПЦ с 19" :love_opel:
Като искат да направят нещо ново и уникално в ограничени количества, мисля че можеха да се постараят поне за 1 нов модел джанти специално за тази кола, а не плагиатстват от SiGi с тоя кариран флаг <_<
На мен ми е интересно да узная другите разлики ?? :newsm05_41:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 06 март 2008 - 10:32

Абе... да й стъпя на врата пък нека да не е Убава.
Отговори

kaka снимка kaka 06 март 2008 - 10:37

Който не я харесва, може да се успокои със следното:

 vasil16, на Mar 5 2008, 09:35 PM, каза:

Предвидени са само 835 бройки.

.. от ужасното :love_opel: :newsm05_41:
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 10:40

 kaka, на Mar 6 2008, 09:37 AM, каза:

Който не я харесва, може да се успокои със следното:

 vasil16, на Mar 5 2008, 09:35 PM, каза:

Предвидени са само 835 бройки.

.. от ужасното :kuku: :love_opel:


Ама всичките ли са бели... ?
Да не си останат сираци :newsm05_41: <_<
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 06 март 2008 - 10:50

При англичаните поне е малко повече от описаното по-горе... Освен, че вътре не написано името на пистата, ами е направена самата писта отгоре видяна все едно, вътре има карбонови апликации тук там... Отделно излизат с Ремус генерация разработена с Vauxhall BTCC Race Team & 888 Racing Engeneering... Джантите на Nurburgring VXR са 18" бели Ultraleggera (магнезиеви - ultre light weight). Ааа и джамовете са затъмнени :newsm05_41:

Както и да е, гледам че много лесно се оплюва, та нека аз поне да препиша това, което са писали хора дето по-разбират... Тази Астра се казва точно така, защото самото OPC/VXR е тествано иманно на тази писта преди да бъде пуснато в производство, а и освен всичко друго - е най-бързият "hot hatch" на същата тази писта... Е това не ви ли стига да оправдае името?
Отговори

vasil16 снимка vasil16 06 март 2008 - 10:54

Главната идея на тази линитирана серия е да се популяризира рекорда на тестовия пилот на Опел - Мануел Ройтер поставен с Астра OPC на тази писта, а именно 8,35 сек, откъдето и 835бройки, разликите са:
карбонови огледала, карбонов лайсни в интериора, серийно разполага с всички екстри като безключов достъп и паплене на двигатела, DVD навигация, климатроник и мн. др. единствено май мое да се доплати за кожен салон, теглич и допълнителна печка. Лично и аз не съм фен на белия цвят, но с удоволствие (ако имах паричната възможност) бих си взел такова OPC лимитирана серия, пък лесно ще се пребоядиса примерно черно и тогава карбоновите огледалата няма да стоят странно. Лично на мен ми харесва оригиналния син цвят който се връзва даже със сините апарати на спирачките.
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 11:11

 vasil16, на Mar 6 2008, 09:54 AM, каза:

рекорда на тестовия пилот на Опел - Мануел Ройтер поставен с Астра OPC на тази писта, а именно 8,35 сек, откъдето и 835бройки


Брат, ще кажеш ли какво точно е направил за 8,35 сек. (8 мин, часове, дни???), защото ако е обиколил за толкова (8 мин. и 35 сек.) пистата, мисля да отида с мойта и да стане и тя Нюрбургринг <_< или просто да я обходя пеш и да стана Ickko Nuerburgring edition :love_opel:


 Moonlord, на Mar 6 2008, 09:50 AM, каза:

... е най-бързият "hot hatch" на същата тази писта... Е това не ви ли стига да оправдае името?


Никой не казва, че трябва да си заслужава името :newsm05_41: , въпроса е, че когато си купуваш нещо УЖ специално, очакваш и да получиш нещо специално, но ... НЕ ! :25:
А в какъв смисъл най бързия хот хеч ? Най-бързия на Опел ли? , или просто Golf GTi W12 не е стигнал до Нюрбургринг. Който може да е пълен боклук (поне според Кларксън, ти поне със сигурност го гледаш) , но поне е нещо СПЕЦИАЛНО, защотото сравнението Голф - Астра ще го има винаги, и живот и здраве си представи след години вземе та замогне тая държава и ти като един Опел фен на Бояна да спориш кое е по-добро Astra Nurburgrin или Golf W12 :kuku: :2bg:
Отговори

vasil16 снимка vasil16 06 март 2008 - 11:12

 ickko, на Mar 6 2008, 10:03 AM, каза:

 vasil16, на Mar 6 2008, 09:54 AM, каза:

рекорда на тестовия пилот на Опел - Мануел Ройтер поставен с Астра OPC на тази писта, а именно 8,35 сек, откъдето и 835бройки


Брат, ще кажеш ли какво точно е направил за 8,35 сек. (8 мин, часове, дни???), защото ако е обиколил за толкова (8 мин. и 35 сек.) пистата, мисля да отида с мойта и да стане и тя Нюрбургринг :love_opel: или просто да я обходя пеш и да стана Ickko Nuerburgring edition :newsm05_41:


за 8,35 сек (8сек и 35стотни ако така ще ме разбереш по ясно) е направил една обиколка отиди до пистата и се пробвай има курс на обучение за бъдещи OPC шофьори на който срещу скромните 500евро ще те научат на спортно каране и ще те хранят една седмица

Грешка: 8мин и 35сек
Отговори

ickko снимка ickko 06 март 2008 - 11:24

 vasil16, на Mar 6 2008, 10:12 AM, каза:

за 8,35 сек (8сек и 35стотни ако така ще ме разбереш по ясно) е направил една обиколка


:2bg: :25:

От догодина в F1 Опел влиза вместо с булид с Астра :love_opel: Прави 10 обиколко за времето, в което F1 прави 1 <_< Поздравления за този автомобил, вече се съгласих, че е номер 1

 vasil16, на Mar 6 2008, 10:12 AM, каза:

Грешка: 8мин и 35сек



Пич, моля те, съвсем сериозно, информирай ме най-накрая, защото ПАК ти казвам, че Нюрбургринг ще я ОБХОДЯ за 8 мин. и 35 сек. :kuku: . Сигурен ли си, че името не идва от някъде другате.

П.П: Дължината на Нюрбургринг е не повече от 4км. Извинявай, не се заяждам, ама 4км ще ги мина по Опълченска за по-малко от 8 мин :newsm05_41:
Отговори

vasil16 снимка vasil16 06 март 2008 - 11:26

Рекорда:

Объркал съм се в предния пост времето е 8мин и 35сек :newsm05_41:

За бройката, така казват в Опел, пистата не ми се струва да е 4км виж линка горе, като гледам не я жали
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 06 март 2008 - 11:26

 ickko, на Mar 6 2008, 10:11 AM, каза:

 vasil16, на Mar 6 2008, 09:54 AM, каза:

рекорда на тестовия пилот на Опел - Мануел Ройтер поставен с Астра OPC на тази писта, а именно 8,35 сек, откъдето и 835бройки


Брат, ще кажеш ли какво точно е направил за 8,35 сек. (8 мин, часове, дни???), защото ако е обиколил за толкова (8 мин. и 35 сек.) пистата, мисля да отида с мойта и да стане и тя Нюрбургринг :25: или просто да я обходя пеш и да стана Ickko Nuerburgring edition :love_opel:


 Moonlord, на Mar 6 2008, 09:50 AM, каза:

... е най-бързият "hot hatch" на същата тази писта... Е това не ви ли стига да оправдае името?


Никой не казва, че трябва да си заслужава името :newsm05_41: , въпроса е, че когато си купуваш нещо УЖ специално, очакваш и да получиш нещо специално, но ... НЕ ! :thu:
А в какъв смисъл най бързия хот хеч ? Най-бързия на Опел ли? , или просто Golf GTi W12 не е стигнал до Нюрбургринг. Който може да е пълен боклук (поне според Кларксън, ти поне със сигурност го гледаш) , но поне е нещо СПЕЦИАЛНО, защотото сравнението Голф - Астра ще го има винаги, и живот и здраве си представи след години вземе та замогне тая държава и ти като един Опел фен на Бояна да спориш кое е по-добро Astra Nurburgrin или Golf W12 :3: :25:


Ъъъ... по-добре според мен, отлколкото да се биеш в гърдите - напраихме Golf W12... aма няма да го пускаме в производство :kuku: А иначе - четох го тва, постоянно прегрявал, бил почти неуправляем и бла бла бла - нормално да го храни, все пак е шоу... ако само суперлативи има ще е тъпо! :) А за времето...

А иначе Ицко - дали според теб ще направиш такова време? Нордшлайфе е 21 км и се състои от общо 73 завоя...
Или нагледно:
Публикувано изображение

Ето ти малко времена близки до 8:35:

8:25 - Audi RS4 375 HP
8:28 - Porsche 993 C2
8:28 - BMW M5 400 HP
8:32 - Porsche Boxster S
8:35 - BMW M3 Coupe 321 HP
8:37 - Mercedes C32 AMG
8:38 - Honda NSX
8:39 - Honda S2000
8:40 - Chevrolet Corvette
8:42 - Audi S4 265 HP

Смятам, че е доста добро постижение! Рекордът е 6:55, ето го и филмчето:
Radical SR8

Ето и времена според AutoMotorSport от 2005та:
Rundenzeiten


 vasil16, на Mar 6 2008, 10:12 AM, каза:

 ickko, на Mar 6 2008, 10:03 AM, каза:

 vasil16, на Mar 6 2008, 09:54 AM, каза:

рекорда на тестовия пилот на Опел - Мануел Ройтер поставен с Астра OPC на тази писта, а именно 8,35 сек, откъдето и 835бройки


Брат, ще кажеш ли какво точно е направил за 8,35 сек. (8 мин, часове, дни???), защото ако е обиколил за толкова (8 мин. и 35 сек.) пистата, мисля да отида с мойта и да стане и тя Нюрбургринг :2bg: или просто да я обходя пеш и да стана Ickko Nuerburgring edition <_<


за 8,35 сек (8сек и 35стотни ако така ще ме разбереш по ясно) е направил една обиколка отиди до пистата и се пробвай има курс на обучение за бъдещи OPC шофьори на който срещу скромните 500евро ще те научат на спортно каране и ще те хранят една седмица

Грешка: 8мин и 35сек


Е, сега, никой не прелита 21 км за 8,35 секунди... все още :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg