Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Възтановяване на Astra G

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 02 февруари 2012 - 11:17

Ситуацията е следната - имам Astra G Station Wagon X18XE, която малко преди Коледа с предницата си обърса мантинелата на АМ Хемус. В резултат от предницата почти нищо не остана, трябва да се сменя всичко визуално по предницата + предна маска. Роговете не изглеждат изкривени, удара е понесла маската а роговете са се плъзнали под мантинелата, затова се надявам да няма проблеми с окачването.

Сега съм тръгнал да я събирам обратно, но имам проблеми с частите. Предна маска се намери и ще я инсталираме скоро, обаче перките и радиаторите са проблем. Воден ще се купува нов, намира се на прилична цена ( http://www.avto.bim....mer-600_375_24/ ), обаче климатичния и перките са скъпи нови. За части се намират най-вече дизелови коли. Въпроса ми е дали климатичния радиатор и перките за дизеловите двигатели са същите като за бензина и дали всички дизели ползват един и същ климатичен? В интернет пишеше, че за бензиновите, 2.0 и 2.2 дизел ползват един и същ климатичен, докато 1.7 имат по-малък. Въобще колкото повече търся толкова повече се обърквам, затова пиша тука ако може да помогнете.

Темата съм я озаглавил така, защото ще имам доста други въпроси.
Мнението беше редактирано от Gueswhoaz: 02 февруари 2012 - 11:35
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 02 февруари 2012 - 11:34

Климатичните мисля че бяха само 2 модела - къс и дълъг. Късият е на моделите с кулер, дългият е на всички останали. Тоест от дизелите май само X/Y20DTL бяха с такъв, какъвто ти трябва. Предните перки мисля че са еднакви на всичките :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 02 февруари 2012 - 11:34
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 02 февруари 2012 - 11:38

Ми доколкото гледах в нета интеркулера стои точно до предната перка. Иначе радиаторите за климатик са само два вида, така ли? Няма 4-5 вида?
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 февруари 2012 - 11:51

Здравей, колега! Съжалявам за случилото се с колата ти и се надявам, че няма пострадали. А сега на въпроса: сблъсквал съм с този проблем. Климатичните радиатори СА РАЗЛИЧНИ. Мога да ти дам гаранция, че при X20DTL и X20DTH разликата е сериозна. Радиатора при по-слабия мотор (първия) е 2 пъти по-голям, понеже той няма интеркуулер, докато при другия има. Виждал съм радиатор от 1,4 (или 1,6), като имаха малки разлики с този на DTL-а, но те са и значителни. Проблема е в това, че перките са на различни места (откъм бронята или откъм коша) и съответно разликата идва точно оттам. Може и да има други разлики, но знам за тези със сигурност. Видовете радиатори са много. Хубаво е да носиш твоя (или каквото е останало от него).
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 02 февруари 2012 - 12:58

Няма пострадали, освен колата де. :)
Радиатора е станал V-образен от удара, дори да се носи трудно може да се сравни.
Перките са две, мисля си, че тази на водния (перката вътре в коша демек) трябва да е еднаква за всички, предната е по-логично да е различна.
След още малко търсене се очертава наистина да има два вида само - къс и дълъг:
http://www.avto.bim....mer-380_362_18/
http://www.avto.bim....mer-530_380_16/
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 февруари 2012 - 13:21

Моя е като този, който има снимка. Разликата е беше в това, че на този, който гледах на бензиновата Астра е, че липсваха шпилките към които се захваща перката.
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 февруари 2012 - 13:55

Колега, защо не погледнеш тази тема: http://www.opelclub....showtopic=95375 . Там колега с Z18ХЕ е качил снимка на неговия радиатор и той изглежда същия като моя (има си и шпилки за вентилатор). Предлагам ти да отидеш в някоя морга и ад търсиш такъв, но задължително си стария v-образен радиатор. Иначе цените на радиаторите варират от 80 до 150лв в зависимост от настроението на продавача. Перките са по 50-ина лева.

И един съвет. Търси радиатор, които е бил на закрито и в никакъв случай не го мокри или оставяй на открито и влажно, освен ако всичко де що са дупки и клапани по него не са затворини. Ако попадна и 2 капки вода вътре става... не ти трябва да знаеш.
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 13 февруари 2012 - 19:21

Радиаторите ще са нови на BNR (дано са добра марка), с перките малко зор, че ми искат бая пари ама ще са втора ръка. Задната перка я свалих от дифузьора, ама дифузьора пък е 70 лева нов, а за 150 ми дават двете перки заедно. Ако някой знае къде мога да си намеря дифузьор до 40 лева ще съм благодарен.
Предницата с изключение на бронята я намерих. Ама за броня ми искат 200 лева, нова със фаровете за мъгла ми излиза 40-50 лева отгоре. Някой знае ли в София къде мога да намеря предна броня на прилична цена? При положение, че нова е 200-240 лева все си мисля, че втора ръка трябва да е 80-120 лева.
Отговори

Dimas снимка Dimas 14 февруари 2012 - 08:37

Колега, виж какво се предлага тук. Ако това, което търсиш не е тук можеш да погледнеш в cars.bg и mobile.bg. Там има доста коли за части, така че си мисля, че ще ти бъде лесно да намериш всичко необходимо.
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 14 февруари 2012 - 19:02

Отзвънях си на коли за части, бронята е първото нещо, което продават изглежда.
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 14 февруари 2012 - 19:14

В Плевен гледах една Астра г комби с десен волан, за части, но това беше преди месец-два. Вече може и да няма помен от нея.

П.П. Сега погледнах в Карс-а и има 179 Астри за части, така че все от някоя ще се намери броня. :mhihi:
Мнението беше редактирано от AirRaidSiren: 14 февруари 2012 - 19:39
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 16 февруари 2012 - 23:19

Бронята засега не е спешна, има още време да се търси.
Куппих радиаторите и двата нови за 250 лева, малко проблем има с монтажа, ама ще се оправи. Проблема е с перките - до колкото видях по интернет има няколко вида перки за водния радиатор. Може ли някой да каже кои модификации ползват същата перка за воден като 1.8 16V ръчни скорости? Също и за климатичната перка.
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 09 март 2012 - 06:41

Вчера опрявах повредените кабели от удара. Стигнах обаче до един, който беше екраниран. Погледнато отпред в лявата част снопа дето осигурява захранване на фаровете - в него върви един екраниран кабел - две изолирани жила, едно неизолирано, което контактува със екрана на целия кабел. Единствения екраниран кабел отляво при фаровете е. Някой има ли идея за какво е?
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 17 март 2012 - 18:51

Стигнах до монтажа на водния. Той се захваща с две куки за маската и с два щифта влиза във рамата. Има ли някакви гумени тампони долу при рамата?
http://store.emk-33....duct_179197.jpg
За тези двата издатъка отдолу става въпрос, където е сложен размера 707мм.
Мнението беше редактирано от Gueswhoaz: 17 март 2012 - 18:51
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 март 2012 - 20:51

Трябва да има тампони.
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 17 март 2012 - 21:56

 V. Petrov, на 17 март 2012 - 20:51, каза:

Трябва да има тампони.

Някаква идея какъв им е GM номера?
Отговори

Gueswhoaz снимка Gueswhoaz 03 април 2012 - 22:38

Проблема с тампоните се реши с малко вътрешна велосипедна гума.
Утре ще закачвам боядисаните вече ламарини. Ударих на камък със ключалката на капака. Нямам си и идея как се сглобява, а за съжаление не съм я свалял аз. Някой може ли да покаже снимка или някаква схема, за да се ориентирам? За пружината става въпрос и това как се закачва жилото за маската.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg