Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra F CC ( GSI ) c20xe

Akso снимка Akso 14 февруари 2012 - 23:29

Здравейте!
От 2 години карам Мицубиши галант... истината е че съм доволен, но скъпата поддръжка ме отдалечава от марката, както и мераците ми за нещо по-леко и вървящо... разбира се както повечето са се досетили съм се спрял на Astra GSI c20xe... няма какво да говорим за качествата на автомобила, всички ги знаем :)
Интересува ме, ако можете да ми помогнете... кои са проблемите при тези коли, какво да гледам и от какво да се пазя... като изключим ръждицата и това, че мотора най-вероятно е юркан... какви главоболия може да имам с такава кола? Да ви кажа избрал съм си конкретна кола - 95-та е 2.8 мотроник.. стокова е.. и е от приятел, но има доста козметични забележки, които за момента не ме бъркат.. до колкото съм запознат ходовата част е много евтина... на база на сравнение с галанта, където шарнира си е с носача и цената му е 140 лв, а на кривия носач 240-260лв...
Ако можете да ме светнете какви скъпи ремонти може да ме очакват от такава кола ще съм ви много благодарен... та да си направя сметката.. иначе кутията му е сменена, съединителя е нов.. купувам я от приятел и смятам, че не ме лъже за нещата.. искам просто да знам. ако излезе нещо колко ще се наложи да се бръкна... основно по мотора ме интересува, ако е много мачкан за каква цифра долу/горе трябва да се подготвя... Благодаря ви предварително...
Мнението беше редактирано от Akso: 15 февруари 2012 - 18:32
Отговори

Akso снимка Akso 15 февруари 2012 - 20:41

Някой, нещо? Не са малко тези коли де... до тук хора, които познавам ми казаха да гледам основно за ръжда... другото се прави и не са някакви страшни цифри.. но все пак.. няма ли нещо от което да се притеснявам?
Отговори

Like снимка Like 15 февруари 2012 - 20:50

Взимай смело. Ако не е тайна за какви пари става въпрос?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 февруари 2012 - 20:51

Това е най-обсъжданият двигател в този форум и има страшно много информация особенно в този раздел.
Отговори

Akso снимка Akso 15 февруари 2012 - 21:09

2500 лв.. от приятел е :) сменена скоростна кутия, съединител закс.. предни дискове, не знам още какво.. има просто доста козметични забележки по предната и задна броня.. за ръжда не съм забелязал, разбира се ще я огледам :) иначе мога да планувам покупка до 3000лв.. смятам да слагам и газов инжекцион.. в момента съм доволен с такъв и разлика във вървенето не усещам.. така, че.. :) благодаря за отговора.. а относно мотора четох няколко теми, но така и не видях някъде да казва някой за нещо конкретно да е по-скъпо, да се прецаква нещо... до колкото съм информиран този мотор е страшно добър :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 февруари 2012 - 21:13

Най-скъпото е да направиш основен ремонт! И евентуално да я пребоядисаш цялата. Тва е!
Отговори

Akso снимка Akso 16 февруари 2012 - 00:17

 IvailoM, на 15 февруари 2012 - 21:13, каза:

Най-скъпото е да направиш основен ремонт! И евентуално да я пребоядисаш цялата. Тва е!


е то като при повечето, ама въпроса е на каква сума може да стъпи един основен ремонт :)) мен ми говорят за 300 кинта, ама то това сигменти, гарнитура глава, капак... не е само туй по принцип :) та долу-горе да знам колко лев ще трябва в случай, че излезе такава работа? благодаря много за вниманието!
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 18 февруари 2012 - 13:34

Да не те плаша,но 1000+ лв. може и отидат,ако искаш да става както трябва.Тук има доста хора правили ОС на С20ХЕ-то и те могат да ти цитират достоверно кое,как,защо и колко излиза.
Отговори

Akso снимка Akso 21 февруари 2012 - 21:17

Взех я :))
Отговори

filidor снимка filidor 21 февруари 2012 - 22:41

Честито ! И добре дошъл в отбора!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg