Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешки P0170 и P0325 след смяна на водно съединение. Има ли връзка?

NiXoN снимка NiXoN 17 септември 2014 - 00:04

Здравейте, колеги! Имах проблем със загубата на антифриз, който се оказа пукното водно съединение. Проблема съм го описал в тази тема. Вчера, когато взех колата от сервиза, след смяната на съединението видях, че ми светна тази лампа на таблото - Публикувано изображение.

Проверих колата за грешки през мобилното приложение "Тorque" за андроид и ми изписа следното:

Р0170 Неправилно балансиран състав на горивната смес (банка 1) (смятам, че това е бял кахър, колата се кара на газ).
Р0325 Неизправност във веригата на 1-ви датчик за детонация (банка 1 или датчик) (knock sensor) (което нищо не ми говори).

Изчистих грешките, но след няма и 200 метра каране, същата лампа пак светна и показа отново същите кодове. Целеустремено пак ги изтрих :icon_razz2:
По-нататък, след около 2-3 километра въпросната лампа, разбира се, пак светна (о, чудо),а след още 5 километра колата взе да придърпва, лампата със гаечния ключ изгасна (о, да!), но чека се включи (о, не!). След последвалата проверка с "Torque", освен вече дежурните две грешки ми изкара и нещо ново P0304 - проблем в запалването на четвърти цилиндър
Понеже съм тъп и упорит отново нулирах грешките, лампата за чека си изгасна и разбира се, се включи другата, с гаечния ключ.
Изминах 10-на километра, колата спря да придърпва, вървеше си нормално. Преди малко пак пуснах приложението и ми изкара само P0325 като грешка...

Та, какъв може да бъде проблема, възможно ли е майсторите в сервиза като са точили антифриза и са сменяли водното съединение да са направили някаква беля или да са откачили някой датчик? Преди да влезе в сервиза ги нямаше тези мъки, може ли проблемите да са свързани, макар че на пръв поглед нямат нищо общо? :25: Помагайте, колеги, благодаря ви предварително :helpsmilie:
Поздрави!
Мнението беше редактирано от NiXoN: 17 септември 2014 - 15:53
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 септември 2014 - 18:11

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 август 2017 - 19:28
Отговори

NiXoN снимка NiXoN 17 септември 2014 - 20:11

Днес я закарах на сервиза пак, погледахме я отдолу, всичко си е на мястото както си му е реда. Усъмних се в свещите, защото не съм ги сменял откакто имам колата, попитах предишния собственик, който също каза, че не ги е сменял. Взех NGK еднополюсни за 6 кинта парчето, сложих ги и колата започна да се държи по-добре, спря да придърпва. Изгасна лампата на чека, изчезнаха и грешките за бедна смес и проблема в четвърти цилиндър.
Но лампата с гаечния ключ продължава да си свети и грешка Р0325 Неизправност във веригата на 1-ви датчик за детонация (банка 1 или датчик).
Възможно ли е този проблем да се дължи на това, че колата се кара на газ?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 септември 2014 - 20:20

Даже и на газ като е колата,не е нормално да дава грешки.Изчисти пак грешките,карай само на бензин и гледай какво се случва!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 септември 2014 - 21:03

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 август 2017 - 19:28
Отговори

NiXoN снимка NiXoN 17 септември 2014 - 21:32

 kalin09, на 17 септември 2014 - 21:03, каза:

Няма как от газовата да вади такава грешка. Това си е чисто електрически проблем с веригата на датчика. Или самия микрофон. Нали си в час кое е кнок-а?

Да, колега, знам какво е нок сензора. Идеята ми е дали шумовете и детонациите в двигателя не са по-различни, като се кара на газ и това да бърка сензора. Някакви такива странни размишления ми идват на акъла :huh:
А къде да го търся, че да го проверя и зачистя? На достъпно място ли е?
Отговори

elozew снимка elozew 17 септември 2014 - 22:12

Виж дали ще се ориентираш:
http://www.partsbase...el-l97-engines/
Отговори

NiXoN снимка NiXoN 17 септември 2014 - 22:31

Мисля, че се ориентирах. Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg