Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на Y20DTL

NickX снимка NickX 28 януари 2017 - 23:54

Колеги имам въпрос , имам астра Г у20дтл и искам да изкарам още малко кончета. За сега съм намислиш турбо от у20дтх с кулер и чип , та да питам има ли смисъл от тая операция или да се отказвам ? От Пловдивския съм регион и гледам ,че в маднес могат да я чипосат , ама със заводското малко турбо не виждам файда. Споделете вашите мнения , ако сте минали по този път.Щото мисля и вариант да я махам и да си зема омега или с250
Мнението беше редактирано от NickX: 29 януари 2017 - 00:10
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 януари 2017 - 08:49

Първо дай код на мотор, този е невалиден. Второ има толкова много написано по темата, че ще те заринат темите, ако използваш търсачката :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 януари 2017 - 09:02

Адаша Марков ме е изпреварил.. щях да ти кажа същото - тая тема като че точно сега се ВЪЗРОДИ, и отново стана актуална.. :doh:

В раздела за силов тунинг на дизелите има наистина МНОГО изписано, в общи линии и ти си се ориентирал - добави към кулера и турбото от DTH и едно дюзи от 2.2 и ходи при тия пичове дето казваш. Мисля безпроблемно ще достигнете резултати около тези на dimas (отварям скоба за незнаещите - точно с тези промени, в Годеч успяха да го "префасонират" от 82.. до 140 кончета). Ти сам прецени да ли си струва и кое колко ще ти струва, в крайна сметка..
Отговори

NickX снимка NickX 29 януари 2017 - 13:24

A да кажете колко горе-долу излиза цялата процедурата(без чипа)?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 януари 2017 - 14:13

Една хилядарка като остане нещо ще сипеш нафта.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 януари 2017 - 21:36

Абе в части 2-ра ръка я има 500 лв., я няма.. Въпроса е колко от тях би могъл да монтираш сам и колко ще ти вземат майстори. Но ако някой каже, че за смяна на турбото и дюзите ше иска 500 лв. - утре си сменявам професията!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 януари 2017 - 21:49

Дюзи от 100 до 150, гумички за дюзите 80-100 лв, турбо от 150-300. Работа минимум 150 за смяната на тези неща. Чиптунинга е друга работа, едва ли със валовете ще е по малко от 400. Със сигурност няма да има за нафта :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 януари 2017 - 07:31

Сложи към сметката кулер с турбо пътя че ДТЛ-а ги няма + чистенето на колектора майстора да не се цапа за без пари изолирането на ЕГР-а и сметката расте.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 януари 2017 - 08:34

Чета какво съм написал и колегите какво и си мисля, баси колко тънко съм минал аз :) . Дюзи на бартер, моите за такива от 2.2 , турбо пак бартер, моето от ДТХ за такова от ДТР. Помпата я купих на супер цена барабар със имобилайзер и чип за ключа. Резултата е супер :) . Колега, изтеглил съ късата клечка, според мен големи филми не ти трябват, сложи и един чип и край на играта :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 януари 2017 - 09:43

 dimitarmark, на 30 януари 2017 - 08:34, каза:

Чета какво съм написал и колегите какво и си мисля, баси колко тънко съм минал аз :) . Дюзи на бартер, моите за такива от 2.2 , турбо пак бартер, моето от ДТХ за такова от ДТР. Помпата я купих на супер цена барабар със имобилайзер и чип за ключа. Резултата е супер :) . Колега, изтеглил съ късата клечка, според мен големи филми не ти трябват, сложи и един чип и край на играта :)

Вярно е, аз събирам тия части и до момента не мога да падна под 450 за железата от 2.2, обаче съм с X20DTH и си имам охладителчето и пътищата и некви други благинки. И после чипа :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 януари 2017 - 09:43
Отговори

NickX снимка NickX 30 януари 2017 - 12:39

Колеги, пари за майстор няма да давам имам си човек с 30 години опит дето ще ми помога , ама като чета не виждам смисъл много.Замислям се направо да си търся ц250 или омега б.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 януари 2017 - 14:43

Абе, аз да взема да те питам пак ли? Какъв мотор има тази Астра? 82 коня ли е? Щото това У много ме обърква. Само чип на 82 коня ще ти легне 250-300 лв и ще докара 105-110 коня. Всичко друго става по скъпо! А ако си мислиш че Омегата ще тръгне ...
Отговори

NickX снимка NickX 30 януари 2017 - 16:07

s
Мнението беше редактирано от NickX: 30 януари 2017 - 16:41
Отговори

NickX снимка NickX 30 януари 2017 - 16:14

Като цяло идеята ми беше да изкарам някое конче повече щото ше карам хора и багаж , ама като гледам ,че към 1000 лева излиза направо мисля да зимам друга по-мощна и голяма кола.Иначе колата е 82 коня.
Мнението беше редактирано от NickX: 30 януари 2017 - 16:42
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 януари 2017 - 19:11

 dimitarmark, на 30 януари 2017 - 14:43, каза:

Абе, аз да взема да те питам пак ли? Какъв мотор има тази Астра? 82 коня ли е? Щото това У много ме обърква. Само чип на 82 коня ще ти легне 250-300 лв и ще докара 105-110 коня. Всичко друго става по скъпо! А ако си мислиш че Омегата ще тръгне ...

Последната версия на ДТЛ-а е Евро-3 https://www.google.c...Wi_DNnMJDlLkG5Q
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 януари 2017 - 21:49

Да, има У, ама е 84 коня. Което пък значи, че може да постигне доста с този мотор, но на подходящата цена :). Всъщност ремапа му ще е по евтин от моя :( , аз още не съм се наканил с това :)
Отговори

NickX снимка NickX 03 февруари 2017 - 02:12

А да попитам , като сложа турбото от ДТХ няква настройка ще трябва ли на компа или ще си работи ли без проблеми? Да не са развали двигателя :d
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 февруари 2017 - 08:36

За да има истински ефект е задължителен чиптунинга, без него ще имаш максимум 5 коня отгоре.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 февруари 2017 - 10:37

Да се образовам и аз малко. На 82 коня турбината по-малка ли е? Чипа иначе основно ще накара разтоварващия клапан да разтоварва на по-високо налягане. Това няма ли да е все тая и с тая турбина? Така да се каже, с един кулер и чип няма ли да се постигне едни 90% от ефекта и без смяна на турбината?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 февруари 2017 - 11:19

Турбината е малка и лека, идеална е ако не харесваш турбодупката, но за сметка на това издиша във захранването със въздух във средни и високи обороти. Нямам снимка на двете турбини, ще направя в скоро време. По горе във важните теми има снимка за сравнение между турбините на 2.0дтх и 2.2дтр, разликата е очевадна, въпреки че тръбата след турбината е същата :) . Без чип няма да има почти никой в ниските обороти, защото тази турбина е по тежка и турбодупката ще е рязко осезаема. Даже може да не му хареса изобщо „голямата” турбина.
И още нещо, не трябва да се бъркат понятията „дебит” и „налягане”. Двете турбини може и да работят на едно и също налягане, но дебита въздух не е еднакъв. Това е една от причините да достига максимум 110 коня само със чип, със кулер още +5 не повече. А голямото турбо и малко по големите дюзи отиват почти на 130. Ако сложи и дюзи от 2.2 със кулера и турбото от ДТХ ще подмине 140 :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 03 февруари 2017 - 11:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg