Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Поверка на Джанти

dizastera снимка dizastera 29 април 2009 - 18:02

Здравейте момчета,искам да попитам ,който разбира естествено,Как когато ми сменят гумите и проверяват джантите ( и имам възможност да гледам) , да разбера лъжат ли ме че са криви. Какво трябва да показва монитора и какво не ! <_<
Отговори

Рошко снимка Рошко 29 април 2009 - 18:11

Завъртат ги на стенд и опират едно желязо като чертилка в ръба на джантата. Ако е крива, тя ще почне да "мята" насам-натам и ръба й няма да се движи по върха на чертилката. Дано си разбрал какво имам предвид, но като ги гледаш, обезателно ще разбереш криви ли са или не. <_<
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 април 2009 - 22:16
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

stei снимка stei 29 април 2009 - 18:14

Само едно допълнение към колегата. Гледай вътрешния ръб на джантата
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 април 2009 - 22:17
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Оги снимка Оги 29 април 2009 - 18:15

Да, тая схема с монитора е за баланса само .. ти с нея се бъркаш. За изправянето/проверката си има друг стенд!
Отговори

silvaro снимка silvaro 29 април 2009 - 18:21

колега ,заповядай утре в удобно за теб време между 9:00 и 19:00
http://bgmaps.com/map.aspx?sid=ca9c8d0c097...mp;initsearch=1
лично ще ти обясня каквото те интересува и ще ти покажа всичко....това е едно ново сервизче,за сега няма машина за джанти но пък ще видиш колко са ти прави/криви и балансирани и т.н.
Отговори

Рошко снимка Рошко 29 април 2009 - 18:35

 Оги, на 29 Apr 2009, 07:15 PM, каза:

Да, тая схема с монитора е за баланса само .. ти с нея се бъркаш. За изправянето/проверката си има друг стенд!

Оги, нищо не съм споменавал за монитор :thu: Знам какво е баланс и каво е изправяне на джанти. <_< Както написах, въртят ги на стенд и опират желязо/чертилка в ръба на джантата и ако е крива, тя започва да "замята" и да се отклонява ръба на джантата от върха на така наречената от мен чертилка.


P.S. Извинявай, Оги, не разбрах, че отговорът ти е насочен към първия колега (това за монитора ми беше убягнало) :mhihi:
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 29 април 2009 - 18:38
Отговори

silvaro снимка silvaro 29 април 2009 - 18:35

нещо не ми дава да си редактирам мнението затова ето снимка
Публикувано изображение
Отговори

Оги снимка Оги 29 април 2009 - 18:37

 Auris 1.6 vvt-i, на 29 Apr 2009, 07:35 PM, каза:

...


Да е, ясно е това. Автора на темата спомена за монитора <_<
Отговори

dizastera снимка dizastera 29 април 2009 - 20:20

Много бързи отговори .Благодаря ви ! Всъщност ходин на сервизчето точно след дунев сервиза,има и авомивка,там видях червена астра ГСИ(ня някой от джантаджийте била-може и да се сети кой съм ;) Та както и да е може и да е колега! Ясно, сигурно съм се объркал с това понеже тои сложи джантата изправена завъртя я с ръка и може и баланса да е правил,но тогава ми каза малко е кривичка едната но не е много . Колега Silvaro Благодаря ,когато имам възможност ще намина ! Просто искам да знам като отида някъде какво да гледам ! Благодаря ви !
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 30 април 2009 - 06:08

повечето лъжат че са криви като не ги навиват както трябва и си имат криви втулки. Като я сложи на вала или на баланс или на изправящата машина и джантата се мята а е права. Познава се по това че когато е крива е крив малък участък най-много два а като лъжат половината джанта се мята крива. Което е рядко явление при изкривяването. Сигурен признак че те мятат е като погледнеш джантата отстрани и се мята освен нагоре надолу и настрани(много трудно е да я усучеш така ако стане почти е сигурно че е за хвърляне) ако се мята настрани са използвали кривата втулка! тогава почват да я изправят(всъщност я кривят) после я наместват и пак изправят.

Горе долу това е технологията да са ти криви всички джанти!
Отговори

dizastera снимка dizastera 30 април 2009 - 19:19

<_< Полезно :) !Ще се опитам да гледам тия неща !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg