Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с датчика за нивото на антифриза ПОМАГАЙТЕ

Гостастра г_* 25 февруари 2012 - 21:43

Здравейте колеги. При мене проблема е следния. Колата е Астра 1.4 16в и от няколко седмици започна да ми свети лампата на таблото за нивото на охладителната течност като през 20-30секунди светва и изгася. Нивото на антифриза си е в нормални граници, разпитах тук таме и ми казаха че сигорно датчика за нивото на антифриза се е прецакал. Огледах навсякаде около разширителния съд но не видях никакъв датчик има само един датчик до термостата. Искам да питам колко датчика има и каде точно се намират.
Само да уточня че стрелката за градусите си работи и загрява много добре и има перфектно парно.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 февруари 2012 - 21:48

Виж тук http://www.opelclub....showtopic=87451
Отговори

Гостастра г_* 25 февруари 2012 - 22:11

Благодаря колега но въпроса ми е къде точно се намира този датчик за нивото на охладителната система .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 февруари 2012 - 22:13

Първо колега попълни код на двигател на колата. Дадох ти този линк, защото тази лампа може да светне от доста неща. Защо си мислиш, че е от този датчик? Иначе той се намира логично на казанчето за антифриз.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 25 февруари 2012 - 22:13
Отговори

Гостастра г_* 25 февруари 2012 - 22:26

колата е астра 1.4 16в 1999г. екотек 90коня, на разширителния съд няма никакъв датчик.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 февруари 2012 - 22:29

 астра г, на 25 февруари 2012 - 22:26, каза:




В големия талон го пише. Вероятно е X14XE, който трябва да попълниш там, където си попълнил каква марка кола караш :) Щом нямаш такъв датчик там как разбра, че е от него проблема? Имаш неизправност по климатичната или охлаждаща система. Препоръчвам диагностика, за да се разбере причината.

Този датчик до термостата е за температурата на охлаждащата течност. Той дава инфо на охлаждащия модул, както и на таблото.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 25 февруари 2012 - 22:32
Отговори

Цветомир Цанов снимка Цветомир Цанов 13 декември 2019 - 15:57

Имам проблем с лампата за антифриз смених казанчето с нов датчик и неизгасва къде е проблема нивото е нормално ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 декември 2019 - 16:01

Прекъснат кабел до маса или до дисплея.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 декември 2019 - 16:18

 Цветомир Цанов, на 13 декември 2019 - 15:57, каза:

Имам проблем с лампата за антифриз смених казанчето с нов датчик и неизгасва къде е проблема нивото е нормално ?

Дай малко повече инфо- купил си чисто ново казанче с датчика или е друг случая?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 декември 2019 - 16:22

Еми има два кабела. Дай маса на единя, дай на другия и ще разбереш къде е проблема :)
Отговори

Цветомир Цанов снимка Цветомир Цанов 15 декември 2019 - 10:36

Купих ново казанче с датчик сложих го и си ми свети на таблото

И като извада буксата с едина жичка подавам от + към - и на таблото ми изчезва
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 декември 2019 - 10:53

Ами ти си разбрал къде е проблема.
Отговори

Цветомир Цанов снимка Цветомир Цанов 15 декември 2019 - 15:10

Напротив несъм неразбирам чак толко много ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 декември 2019 - 16:39

Не става изцяло ясно към кой минус подаваш? Към този от буксата или към корпуса на колата някъде към някой болт опираш. Двата пина на буксата ли окъсяваш ?
Защото има значение. Ако е "минусът" от буксата, значи датчикът нещо не е наред. Ако опираш към корпус някъде, значи масата ти за тоя датчик не е добре.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 декември 2019 - 16:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg