Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Брояч на километража

mite снимка mite 27 септември 2007 - 22:19

Здравейте, от няколко седмици притежавам Опел Корса Б - 1,4i, 60 к.с. До сега не съм писал във форума, само го изследвам, но не твърдя, че съм го изучил. Взех я с неработещ голям брояч на километража /малкия си работи, както и всички други уреди/. Въпросът ми е дали е възможен ремонт на тази част, или трябва да се смени цялото табло на уредите ?

Благодаря предварително !
Отговори

Iakomir Iakov снимка Iakomir Iakov 30 септември 2007 - 23:42

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry292330

Виж таази тема, съжалявам само, че съм махнал снимките вече и няма как да ги върна щото са изтрити без да се усетя ги истрих от сайта ми.
Та на въпроса, ами извади си таблото и го разглоби извади километража и провери дали не се забелязва някоя зъбчатка да е разместена или не на мястото си, лошото е че за какъвто и да е по голям проблем от рода на повредени зъбчатки както и в моя случей едната зъбчатка се беше спукала леко и се въртеше около оста си се налага да махнеш циферблата следователно и стрелката и там почва цирка :sup: тя стои под постоянно напрежение от една пружинка (забравих как се казваше :sup: ) и неможеш просто да я дръпнеш защото после няма как да я върнеш обратно....... та ако стигнеш до там и се надъхаш да я махаш и можеш да си решиш проблема пиши едно ЛС ще помагам. Между другото да не те отчайвам ама познавайки устройството добре проблема ти най вероятно ще е трудно решим без резервни части, аз оправих моя с един приятел който е разпилявал доста километражи и за да оправим моя взехме доста части от един голфски километраж който беше 99% същия

Успех
Отговори

mite снимка mite 02 октомври 2007 - 23:04

Колега, благодаря ти за упътването, но мисля, че сам няма да смея да извърша тази процедура. Вероятно ще търся помощ от приятел, който е по-вещ в нещата, или другият вариант - в автоморгата, където се намират табла по около 40 лв..
Отговори

JeRRy снимка JeRRy 03 октомври 2007 - 19:12

 Iakomir Iakov, на Oct 1 2007, 12:42 AM, каза:

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry292330

Виж таази тема, съжалявам само, че съм махнал снимките вече и няма как да ги върна щото са изтрити без да се усетя ги истрих от сайта ми.
Та на въпроса, ами извади си таблото и го разглоби извади километража и провери дали не се забелязва някоя зъбчатка да е разместена или не на мястото си, лошото е че за какъвто и да е по голям проблем от рода на повредени зъбчатки както и в моя случей едната зъбчатка се беше спукала леко и се въртеше около оста си се налага да махнеш циферблата следователно и стрелката и там почва цирка :mhihi: тя стои под постоянно напрежение от една пружинка (забравих как се казваше :unsure: ) и неможеш просто да я дръпнеш защото после няма как да я върнеш обратно....... та ако стигнеш до там и се надъхаш да я махаш и можеш да си решиш проблема пиши едно ЛС ще помагам. Между другото да не те отчайвам ама познавайки устройството добре проблема ти най вероятно ще е трудно решим без резервни части, аз оправих моя с един приятел който е разпилявал доста километражи и за да оправим моя взехме доста части от един голфски километраж който беше 99% същия

Успех


как го отвори самич километраж
аз имам същия пролем с вектра.Мисля си че е от зъбните колелета, но за да стигна до тях трябва да махам стрелката, но видях че не съветват да се прави и сега незнам какво да правя

някакви савети?
Отговори

zmiori снимка zmiori 03 октомври 2007 - 21:16

какъв е индекса на колометража имам един с W1150 за 30 лв. ще ти го прата по куриер ако става и го искаш. перфектен е свалих го от моята корса Б.
Отговори

Iakomir Iakov снимка Iakomir Iakov 04 октомври 2007 - 22:27

 JeRRy, на Oct 3 2007, 08:12 PM, каза:

как го отвори самич километраж
аз имам същия пролем с вектра.Мисля си че е от зъбните колелета, но за да стигна до тях трябва да махам стрелката, но видях че не съветват да се прави и сега незнам какво да правя

някакви савети?


Най просто става по следния начин махаш таблото изваждаш само километража и му развиваш двете болченца които държат циферблата на който има едно ограничителче на стрелката за да не падне под 20км (поне при мен е така на корсата километража е от 20км) и след като развиеш циферблата въртиш обратно на часовниковата и стрелката в някакъв миг ще спре да се върти т.е. пружинката ще е в спокойно положение. Белжиш на корпуса къде е тва положение и вадиш стрелката.... АДСКИ ЗОР Е ! подлагаш нещо за да не надереш циферблата и напъваш с криви пинсети и същевременно дърпаш, по принцип ги лепят и е доста трудно. След като я махнеш вече ще си търсиш проблема, и стискаш яко палци да не е нещо счупено и да можеда се оправи без резервни части :) При мен беше адския драматизъм въртяхме сукахме и накрая сложихме един VW-ски дето на него му беше счупено нещо което на моя беше здраво и колата ми вместо на 112ххх стана на 138ххх км ама на кой му пука нали ми бачка :unsure:
Пиши ЛС ако мога с нещо да помогна друго :dancin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg