Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на първи Opel

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 11:16

Здравейте,

Никога не съм притежавал Опел и не знам нищо за тези автомобили.След около две седмици ще получа чисто нов фирмен Опел Астра, и реших да се поогледам и за по стари астри (след 2008) за дъщеря ми която си получи "книжката" преди месец. За момента съм се спрял на тази обяваОпел Астра
Какво да очаква от този двигател на тези километри ? Обявата е доста постна и не се разбира какъв точно е двигателя, но се надявам тук да ме ориентирате :icon_razz2: Обявата е от Белгия и колата ще се кара в Белгия. Трябва да е Евро 4 стандарт, затова съм се ориентирал към бензинов двигател(който ще може да се кара тук до 2025, а дизелов Евро 4 до 2020) Не знам дали е грешка, но пише за пневматично окачване. Възможно ли е този клас да притежава такова и проблемни ли са ? Какви са детските болести при този модел, и със каква диагностична програма (система) се правят диагностики при Опел.
Форума е доста голям, и сигурно е писано за това. Извинявам се предварително.

Поздрави
Мнението беше редактирано от drastar: 10 март 2019 - 11:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2019 - 12:58

Двигателят е ясно какъв е: 1.6 115 коня, тоест Z16XEP Twinport. Двигател като двигател, това което сме разбрали за него е че нещо не се разбира добре с газови уредби. След определено време има хора даже махнали уредбите. Ако ще се кара на бензин, ОК.
Диагностика се прави с OPCOM най-вече.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2019 - 13:00
Отговори

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 14:49

Благодаря Димов,

Ще се кара на бензин, а какъв е живота на този двигател, ако предположим, че е поддържан добре ?


Поздрави
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2019 - 15:02

Не съм се качвал, но съм чувал че GTC моделите (тривратите като този на снимката) имат отвратителна видимост назад. За млад шофьор това може да е малко гадничко и проблем особено при паркиране. Пневмо окачване определено няма. Макар и рядко съм срещал обяви и на по 280 - 300 хил км и добре поддържана трябва да може да навърти още 100тина, което ще ти стигне до 2025 г. - ама това си е толкова божа работа, че и господ не може да ти каже :)
Отговори

sathv снимка sathv 10 март 2019 - 15:11

Ако предположим, че НЕ се поддържа добре, повече от 300000. Те полицейските астри 1.6 clasic са с такъв двигател. Моята астра е със същия двигател. В момента е на 500000 и я кара всеки който я хване. Обаче два пъти сме сменяли вихровите клапи. По хиляда и кусур лева и многобройни други ремонти, които се случват при много други двигатели. Та ако мислиш да дадеш едни пари и повече да не наливаш в поддръжка, забрави. И не е виновен двигателя.
Отговори

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 15:11

Благодаря за инфото :drinks:
За паркирането е лесно. Сега има много камери и парктроници,които могат да се монтират. Аз и затова търся по евтина кола, за да мога да я постегна и тунинговам малко :pardon:
И както всички коли и.... жени, опира до късмет :beer:

П.П И на ум не мие идвало, че няма да давам пари за ремонти. Просто не познавам марката. Но сега знам една от детските болести с клапите, което за стандарта тук не е кой знае какво.
ПП2 Поддържам 3 литров двигател на S350 мерцедес,и сумичките са доооста по големи :bishop:
Мнението беше редактирано от drastar: 11 март 2019 - 06:23
Отговори

qwer6 снимка qwer6 10 март 2019 - 15:20

Двигателят е z16her vvt , не е twinport. За тези двигатели 200к км. са нищо, особено такива изминати в Западна Европа. Поне за още толкова трябва да има ресурс. Когато я продадете през 2025, в Източна Европа ще я карат сигурно още 10 години след това..
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2019 - 15:30

За клапите да кажа, че има и евтини варианти, да ги лъжеш - по руските форуми, а и тук имаше колега пускал схема. Нещо от рода на няколко часа работа и 50 стинки за съпротивление :)

sathv
ако не се лъжа, Астра Г 1.6 класик е със стария двигател 105 кончета, тази е с променливото разоразпределение...
което ме подсеща drastar - имаше нещо писано за неприятно тресене около 3000те хил оборота и стотина и нещо км/ч, което колеги го отдаваха имено на газоразпределението. Не си спомням при колко точно беше, та пробвай я от 2800 до към 3200 оборота на 5та като я взимаш дали ще имаш такова.

qwer6
Колега, както и димов е казал по-горе двигателя на колата от обявата е XEP и е twinport с променливо газоразпределение
Мнението беше редактирано от benzy: 10 март 2019 - 15:34
Отговори

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 15:40

Благодаря на всички :drinks:
Във Уикипедия намерих това.
Motorisations
Essence :

1.2 Twinport Ecotec 80 ch (moteur X12XE) distribuée en Tunisie
1.4 Twinport Ecotec 90 ch
1.6 Twinport Ecotec 105 ch
1.6 Ecotec 115 ch
1.8 Ecotec 125 ch
1,8 Ecotec 140 ch
1.6 Turbo Ecotec 180 ch
2.0 Turbo Ecotec 170 ch, 200 ch et 240 ch
Diesel :

1.3 CDTI Ecotec 90 ch (origine Fiat)
1.7 CDTI Ecotec 80 ch
1.7 CDTI Ecotec 100 ch
1.7 CDTI Ecotec 110 ch (ecoflex)
1.7 CDTI Ecotec 125 ch (bientôt disponible sur version Sport)
1.9 CDTI Ecotec 100 ch, 120 ch et 150 ch (origine Fiat)
(indisponible en version GPL ou E85)

Объркан съм за типа на мотора :helpsmilie:
ПП По номера на шасито можем ли да разберем кога и с какво е излязла колата от завода(като при други марки)
Мнението беше редактирано от drastar: 10 март 2019 - 15:45
Отговори

sathv снимка sathv 10 март 2019 - 15:53

Аз сега се загледах в обявата и според нея двигателя не е Z16XEP , a Z16XER. Той не е Twinport , а двигател с променливо газоразпределение. Доста по капризен от Z16XEP. Лично аз не го харесвам.
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2019 - 17:03

ето една тема тогава за Z16 XER
https://www.opelclub...showtopic=55373

P.S. a заглеждал ли си се по Корсичките? Обикновено са в по-добро състояние, и по-ниски километри при еднаква цена... за млад шофьор си мисля че е перфектна, особено ако по-голяма част от времето ще прекарва в града, а не по магистралите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2019 - 17:39

Май май... нещата отиват да се позагледаш за Z18XE, тоест 1.8-ца, щом ще си караш на бензин, този мотор ще гори колкото 1.6 цата, но ще си малко по-спокоен според мен.

Вярно е че 1.6 го окепазиха яко с някакви портове, някакви промеливи боклуци, простотии, моторчета, клапички. Старите варианти бяха ясни, вадиш, сменяш, няма глупости, няма въпросителни, стават на газ с всичко, което ти попадне едва ли не като уредба..

Затова си мисля че с 1.8 ще си по-добре. Това дето пише горе 1.8 125 коня
Ще ги познаеш по разположението на капачката на маслото. Ако е долу ляво, не е от "накачулените" с глупости. Ако е горе в дясно, е с насложените боклуци.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2019 - 17:44
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2019 - 18:54

 Д-и-м-о-в, на 10 март 2019 - 17:39, каза:

Май май... нещата отиват да се позагледаш за Z18XE,
Затова си мисля че с 1.8 ще си по-добре. Това дето пише горе 1.8 125 коня

Димов, само, че го върна човека назад с годините :icon_wink2:
2008ма и 1.8 да е пак ще е ХЕР 140 коня, 125цата се монтира преди фейслифта, отделно, че щом е в Белгия предполагам всеки грам СО2 на километър му слага евренца на данъка. Просто в тия години вече имаш всякви модерни джаджи накичорени по ДВГ и няма бягане.

За това предложих Корсичка - 1.4 и тя е туинпорт, но човека казва, че може да понесе една смяна другия проблем е ЕГР, но той важи за всеки мотор.
Мнението беше редактирано от benzy: 10 март 2019 - 18:55
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2019 - 19:18

Бенз,
Дали преди 2008-ма или след 2008-ма, Все е евро4, така че не виждам какво ще му пречи. Само дето ще има по-малко дертове в единия случай.
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2019 - 19:46

Димов, 1.8 по принцип е по-рядък екземлярите с 1.6 са повече значи и избора на нещо читаво по-вероятен. Тоя туинпорт няма да се сменя всеки ден я. И променливото газово не е най-чупливото нещо. Моята нова теория е - колкото по-ново - по-добре :biggrin:
Отговори

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 22:11

Оппаааа, :drinks: :drinks:

Разразила се е добра дискусия. Благодаря Ви
На лапето не му харесва дизайна на корсите. То, само дизайна гледа де. На мен остава другото :sad-smiley-046:
Решено е, ще бъде нещо подобно на тази от обявата. Не е проблем да се вложи някой лев, а и имам приятели със сервиз и ще тунинговаме колицата с по добри брони и спойлери да има каво да чупи ха ха
Аз съм маниак на тема поддръжка. Още веднъж благодаря на всички. Скоро ще покажа служебната която ще получа до две три седмици. И започвам огледите и за колата на детето, като ще показвам обявите и снимки от огледите.

Поздрави и ползотворна седмица.

:drinks: :drinks: :drinks:


ПП Благодаря за поправката IvailoM, много си полезен. Поправих се :clapping:
Мнението беше редактирано от drastar: 10 март 2019 - 22:21
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 март 2019 - 22:15

тУнинг, тУнинговам се пише да знаеш :icon_razz2:
Отговори

Dimov снимка Dimov 10 март 2019 - 22:25

Не знам дали вече не се обърка автора на темата какъв точно е двигателя - HEP ли е XER ли е, има ли вихрови клапи, няма ли... :)
Накратко: Астрата от обявата е със Z16XER, 116 коня, с променливо газоразпределение, няма вихрови клапи, няма ЕГР че даже и дебитомер няма.
Z18XER е същата работа, само че е 140 коня и си има дебитомер. XEP вариантите са с вихрови клапи.
Относно детските болести - мнения всякакви ще намериш, кой какъвто му бил късмета. Огледайте добре в сериз и ако ти допада - действай.

Поздрави и успех!
Мнението беше редактирано от Dimov: 10 март 2019 - 22:32
Отговори

drastar снимка drastar 10 март 2019 - 22:30

Благодаря Димов,
Много добро уточнение


:drinks: :drinks: :drinks:
Отговори

emoned снимка emoned 10 март 2019 - 22:54

Здравейте. В графата "детски" болест които не са изчистени и в по-късните варианти, са уплътнения на маслоохладителя и блок бобината(искат смяна през 80-90000км). Този двигател е без вихрови клапи, а със цилиндър в смукателния колектор, който променя дължината му при високи и ниски обороти. Иначе някой колега беше пуснал в една тема руско много вярно клипче за тези XER мотори, където му правят много точен обзор. Май беше на някаква тяхна морга - Автостронг.
Мнението беше редактирано от emoned: 10 март 2019 - 23:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg