Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос за основен ремонт

batececo снимка batececo 21 февруари 2007 - 17:55

Тъй като с търсачката при въведени думи "основен ремонт" не намерих това, което ме интересува, реших да пусна нова тема.
Какво мислите за следните цени на основен ремонт на двигателя на старата Аскона, която карам (1,6 D):
1) Труд: 230 лв
2) Бутала + сегменти (нови): 200 лв
3) Други разходи - 50-100-200 лева ??? :kuku: (евентуално можело да се наложи следните неща да се направят: лагерите вътре в двигателя да се сменят, но те не били скъпи; шлайфане на коланов вал, шлайфане на глава, смяна на гарнитури и други подобни операцийки при основен ремонт).
Майстора се занимава от 20-30 години ПРЕДИМНО (да не кажа САМО) с ремонт на двигатели и е много добър и прехвален, освен това е стар приятел на роднини, т.е. предполага се, че няма да прай мизерии. Преди 2 години ни предложи други цени (почти наполовина), но сега вече няма накъде да ходя и... може би цените са скочили...
Друг майстор, който няма толкова опит с двигатели, но е правил основни ремонти ми иска 200 лева за труд ... Как ви се струват цените? Нормални ли са - Труд, части?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 21 февруари 2007 - 20:51

batececo, на Feb 21 2007, 05:55 PM, каза:

Тъй като с търсачката при въведени думи "основен ремонт" не намерих това, което ме интересува, реших да пусна нова тема.
Какво мислите за следните цени на основен ремонт на двигателя на старата Аскона, която карам (1,6 D):
1) Труд: 230 лв
2) Бутала + сегменти (нови): 200 лв
3) Други разходи - 50-100-200 лева ???  :kuku: (евентуално можело да се наложи следните неща да се направят: лагерите вътре в двигателя да се сменят, но те не били скъпи; шлайфане на коланов вал, шлайфане на глава, смяна на гарнитури и други подобни операцийки при основен ремонт).
Майстора се занимава от 20-30 години ПРЕДИМНО (да не кажа САМО) с ремонт на двигатели и е много добър и прехвален, освен това е стар приятел на роднини, т.е. предполага се, че няма да прай мизерии. Преди 2 години ни предложи други цени (почти наполовина), но сега вече няма накъде да ходя и... може би цените са скочили...
Друг майстор, който няма толкова опит с двигатели, но е правил основни ремонти ми иска 200 лева за труд ... Как ви се струват цените? Нормални ли са - Труд, части?
 



шлайф глава-25-30лв
шлайф колянов вал 30-35лв
шлайф блок-40-45лв
комплект гарнитури-70-80лв
лагери биелни-30-35лв
лагери основни-50лв
клапани(ако са за смяна) 12лв бройката (мерете колко се подава стеблото на клапана над главата 18,5мм макс
водачи на клапаните-5-6лв бр
ако разпределителния вал(150-170лв) е износен задължително само втора ръка и то гледай да има щампата на GM кобилици 5лв бр тарелки на клапаните 3-4лвбр
тези бутала които си решил да взимаш да знаеш че после ще съжаляваш за хвърлените пари и труд. някъде около 450-600лв върват що годе добрите
за труд около 350-400лв най малко все пак има и сваляне и качване на мотор
Не знам какви са тия бутала и сегменти за 200лв като се има на предвид че комплект сегменти е 80-90лв
Отговори

batececo снимка batececo 22 февруари 2007 - 09:05

Той преди две години майстора искаше 250-300 лева за труд+смяна на бутала и сегменти (нови)... Иначе аз тая кола мисля да я покарам още 1-2-3 години макс, VECTRA 1,7D, как мислиш, дали ще изкарат толкова време буталата - около 100-150 хилки километра? Иначе дядо ми е навъртял с нея от как е в БГ-то от 2001-ва година до 2004-та - 400-500к километра (не слизаше от нея и колко товари е премъкнала...), после не е карана година и нещо и после се падна на мен честа да се возя а преди това колко е навъртяла в Германия не знам...

П.С. Благодаря за информацията за цените за шлайфане, лагери и т.н.. :kuku: :kuku: :16V:

Аз няма да участвам в ремонта, само я оставям и след 1-2 седмици (когато се обади шефчето) я вземам, запланувал съм началото на март да му я оставя, дано да се вместя в 600 лева, чеееее.. иначе не ми се мисли...
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 22 февруари 2007 - 18:02

batececo, на Feb 22 2007, 09:05 AM, каза:

Той преди две години майстора искаше 250-300 лева за труд+смяна на бутала и сегменти (нови)... Иначе аз тая кола мисля да я покарам още 1-2-3 години макс, VECTRA 1,7D, как мислиш, дали ще изкарат толкова време буталата - около 100-150 хилки километра? Иначе дядо ми е навъртял с нея от как е в БГ-то от 2001-ва година до 2004-та - 400-500к километра (не слизаше от нея и колко товари е премъкнала...), после не е карана година и нещо и после се падна на мен честа да се возя а преди това колко е навъртяла в Германия не знам...

П.С. Благодаря за информацията за цените за шлайфане, лагери и т.н.. :kuku:  :kuku:  :16V:

Аз няма да участвам в ремонта, само я оставям и след 1-2 седмици (когато се обади шефчето) я вземам, запланувал съм началото на март да му я оставя, дано да се вместя в 600 лева, чеееее.. иначе не ми се мисли...
 



За тия кинти освен някви турски бутала аз не виждам какви други може да бъдат
По наблюдения на продавачите в един магазин от който купувам части а също така и на един познат майстор карат около 70-80 000км
Ти си знаеш,парите са си твои все пак но да не стане така че да правиш двойна работа-сега един път отваряш и хвърляш 600лв и след година да хвърлиш 1200лв
Отговори

batececo снимка batececo 22 февруари 2007 - 18:15

Нямам си на идея какви бутала ще взема майстора, уж е "наш човек". Иначе 80 к са малко за след основен ремонт... Дано да изкара повечко, че и тези парици едвам са заделени...
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 22 февруари 2007 - 19:29

преди 5 години правих основен ремонт на същата кола и ми излезе 1200лв. тогава не смених разпределителния вал по финансови причини. не знам как ще се вместиш в 600лв. дано
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 22 февруари 2007 - 22:44

ascona_16d, на Feb 22 2007, 07:29 PM, каза:

преди 5 години правих основен ремонт на същата кола и ми излезе 1200лв. тогава не смених разпределителния вал по финансови причини. не знам как ще се вместиш в 600лв. дано
 

и аз това му разправям
:kuku:
Отговори

batececo снимка batececo 07 март 2007 - 15:11

Пуснаха ми една муха в главата:
Вместо да правя основен ремонт за 600 лева - да сменя двигателя от блъсната Аскона за 250 лева, собственика на колата която карам има опит с вадене и слагане на двигателя и ще може да ми го смени... не знам само процедурата с прехвърляне на документи (нов двигател), ще трябва ли нова гражданска, преглед наново и т.н. и то да стане на същите пари като основния ремонт...
И най вече как да го тествам тоя сваления двигател - да не е и той за основен ремонт... Дали може да се намери майстор да го види ... и какво ще разбере без да отвори двигателя.... много сложно става, но ако цялата процедура ми легне ПО-ЙЕФТИНКУ ще се навия да ми го сменят вместо да ми правят основен ремонт...

Моля за мнения! ? ? ? :bishop:
Отговори

viksan снимка viksan 18 ноември 2007 - 20:45

братле 6оо лева ми излезе на мене осножния ремонт без да сменям разпределителния вал.... но разглобяване и зглобяване от до...и подмяна на бутала сас сегменти, нови кобилици,нови лагери ремаци ролки..само 4е си го направих сам пред жхода...та сажета ми е даи си го на познатия да ти го оправи,поне 6те знае6 какво кара6...новия не се знае докато не се разглоби немойе6 да знае6 в какво састояние е мойе да изциганен не6то ....така4е прави стария...и не се замисляи...
Отговори

batececo снимка batececo 19 ноември 2007 - 12:40

Ами ... ако и тази зима е като миналата, ще продължавам да отлагам ремонта... За сега съм доволен, върши ми работа - за това, от което имам нужда... Иначе дедо на неговия Пасат (пак дизеляк) си направи миналата зима основен ремонт, но майстора му взе не 200-300 (както беше казал преди 2-3 години), а 550 с труда - смени му сегменти, биелни лагери, гарнитури, напасване на клапани + смяна на гумички + нов ангренаж, филтри и масло... Вика: страшна разлика! Двигателя е много по-тих (колкото и невероятно да звучи), пак си трака, нали е дизеляк, но е значително по-тих от колкото преди ремонта. Като я е взел колата (преди 300 хил. км) не е вървяла както сега... в момента не дава да се пипне педала и катери баири на 5-та... А на Асконата ще и излезнат буталата на 2-ра и 3-та да кача някой баир :unsure:

Иначе твърдо беше заплануван основен ремонт септември месец, но ... по стечение на обстоятелствата правих ламарини (по моя вина) и пак се отложи ...
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 22 ноември 2007 - 00:34

Аз и двигател ти предлагах, и после цяла кола, а парите за ремонта по асконата ще са същите, за които давах изцяло отремонтирана кола.. Но успех с начинанието, дано се вместиш в предвидения бюджет :unsure:
Отговори

batececo снимка batececo 26 ноември 2007 - 15:57

Ами лятото си палеше като пипна ключето и не мислих за ремонт, но сега ми се плаче като въртя като луд докато запали... Д**а тея печки :o И аз вече си мечтая за една бензинка и само да карам :o :loll: :thu:
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 27 ноември 2007 - 16:28

 batececo, на Nov 26 2007, 02:57 PM, каза:

Ами лятото си палеше като пипна ключето и не мислих за ремонт, но сега ми се плаче като въртя като луд докато запали... Д**а тея печки :thu: И аз вече си мечтая за една бензинка и само да карам :loll: :o :o

не си прав. и аз псувах яко преди ремонта, но след това нещата се променят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg