Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Колко често зареждате бензин

ffilip снимка ffilip 20 февруари 2014 - 20:37

Почти всеки ден ходя на работа - сутрин натам, вечер връщане, 8 километра в посока. От нова година съм минал 800 км, това ми коства 80л Газ и 20л Бензин. На LPG - празна бутилка, на бензин - Догоре.
Не съм излизал на дълъг и прав път досега, даже чак днес си закупих задължителната за РПМ винетка :icon_razz2:
С късите маршрути е така, бензинът идва в повечко.
Отговори

sergi снимка sergi 21 януари 2023 - 06:06

Аз на старата кола която беше с фобос газова уредба през зимата и сипвах 30 литра бензин за 100 лв и 56 литра газ за 50 лв. Проблемът тука е че карам масово на къси разстояние и почти с незагрят двигател. Така че в този случай предпочетох да гледам положително на нещата. В случая общия разход на сипан бензин и газ да ми е 17 на 100 за изминете километри, от колкото че ми излиза че колата на бензин харчи два пъти повече пари отколкото на газ за същите изминати километри.
Отговори

sergi снимка sergi 21 януари 2023 - 06:22

Да допълня. Тези пари ми излизаха за минаването на 430 км в София. Тоест за минаването им съм изразходвал една пълна газова бутилка 56 литра и 30 литра бензин.
Така че както каза колегата по-горе на къси разстояние се случват такива работи.
Отговори

sergi снимка sergi 21 януари 2023 - 06:33

По принцип за къси разстояния най-хубаво беше колата да е на фабричен метан. Имах Фиат Мултипла на който му трябваха само 10 секунди на минус 20 да завърти на бензин и веднага включваше на метан. Сега не знам как е с фабричните Opel Zafira на метан. Но пък вижте сега заради войната как се извъртя ситуацията с цените на метана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg