Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Y17DT смеси антифриза с масло

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 06 ноември 2015 - 19:07

 Калинчо, на 03 ноември 2015 - 13:52, каза:

Здравейте, нов съм в форума и като гледам темата е доста стара... искам да споделя и своя проблем и мисля че темата е подходяща пък дано някой да помогне или да даде съвет.
Аз съм със същия мотор Y17DT 1.7 DTI, само че автомобила е CORSA C купих я на скоро преди няколко месеца и когато я взех имаше масло в разширителния съд не беше много и си мислех че може би проблема е отремонтиран и маслото е остатъчно но като позастудя реших да сменя термостата и да сипя антифриз защото беше карана с вода от предишния собственик италянец. Та промих я смених термостат и сипах антифриз да обаче тя протече оказа се "о" пръстен на една тръбичка под генерацията влиза в едно като коляно а то влиза в двигателя... Отсраних теча и вече нямаше да тече обаче започна сериозно да ми изчезва от охладителната течност първоначално си помислих че се обезвъздушава да обаче не спря досипвах няколко пъти и реших да я засека за 12 километра и досипах около 500 мл. до снощи когато си проверих маслото и се оказа че с около литър е над максимума, а го смених миналия месец и беше ок.
Та мисълта ми е възможно ли е от масления радиатор ако епробил да ми е вдигнало нивото на маслото, няма капки отзад на ауспуха веднъж като че ли излизаше нещо като бял дим но не беше загряла много и си беше доста хладно та да не би да е било конденз, но вчера като я палих нямаше бял дим, не знам може и да е гарнитура на главата но при мен не е прегрявала а и не е вдигала повече от 90 градуса даже ми пада рязко от деведесе на около 80.
Мисля да го сваля този маслен радиатори да опитам да го надуя да видя дали е от него дано се окаже по малкото зло :) четох няколко теми по въпроса и до колкото разбрах се намира точно зад масления филтър и се сваля заедно с него развиваки един болт. Ако някои има снимки или може да даде съвет ще съм благодарен.




Не се занимавай да сваляш и изолираш топлообменника, а тичай да сменяш гумички и то само оригинални от опел за да не се наложи след 2 г пак да правиш същата маневра.
Казвам ти го от опит. На баща ми корсата е с такъв мотор и симптомите бяха същите. На един негов колега същата работа.
Отговори

Калинчо снимка Калинчо 07 ноември 2015 - 19:34

 VECTRA 1,7D, на 06 ноември 2015 - 19:07, каза:

Не се занимавай да сваляш и изолираш топлообменника, а тичай да сменяш гумички и то само оригинални от опел за да не се наложи след 2 г пак да правиш същата маневра.
Казвам ти го от опит. На баща ми корсата е с такъв мотор и симптомите бяха същите. На един негов колега същата работа.


"О" пръстените на бренерите ли имаш в предвид колега ?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 ноември 2015 - 00:15

 Калинчо, на 07 ноември 2015 - 19:34, каза:

"О" пръстените на бренерите ли имаш в предвид колега ?



Да точно те.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 24 февруари 2016 - 14:13

Някой колега да е правил ремонта в София на нормални цени?
Ако може координати за връзка със сервиза, в който е извършен ремонта.
Благодаря
Отговори

shipcov_bg снимка shipcov_bg 27 март 2016 - 18:12

Здравейте колеги. От три месеца имам Астра H 1.7 CDTI 101 кс. След смяна на всички консумативи в началото, започна да губи антифриз. Първо се насочихме към бренерите. Сменени о-пръстените. След това занесох главата в една фирма да залепят и набият бренерите в главата, Там и направиха и хидротест на 6 бара и всичко е ок.Сложихме нова гарнитура на главата. Масления радиатор е проверен с въздух - не е спукан, EGR охладителя е сменен( стария беше спукан). Пак влиза вода в маслото.

Някой имали идея от къде другаде може да влиза водата в маслото?
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 октомври 2016 - 05:00

 nurim, на 18 септември 2013 - 09:40, каза:

Момчета за целта цилиндровата глава не се демонтира а само валовете ,бренерите се вадят с помоща на медчик 18 мм пускат се две резби като предварително се запушва бренера долу да не падат струшки и след това се избиват за целта аз си направих от един друг медчик избивач (довечера ще добавя малко снимки да добиете представа)
и се молите да шчупите възможно най малко броя .


Намерих в You tube един руски клип за смяна на гумичките на бренерите. Гледах го пет пъти и "паднах от коня". Ще си кажете, че k opel e е луд. Да ама не!
Един руснак извади бренерите, без да сваля главата, без да сваля валовете за отрицателно време. Инструментите му бяха: Два пирона с интересно изпилени глави, свързани един за друг от към острата част, като бяха изкривени като халки. Парче електрод и кози крак. Изпилената глава на единия пирон го вкарва през бренера, да захапе долната му част и го контрира с електрода. Изтегли с козия крак горния пирон (двата както казах са свързани) и измъква бренера без щети. Не е възможно бренер да се скъса.
Интересно обаче защо разтърга горния отвор на главата от 22мм. на 23,5мм със свредло. Даде някаво обяснение, но, не го разбрах. Ще пазаря да ми направят хубав превод. Сложи новите гумички на бренерите, но с еднакви размери и горната и долната. Дали за това разтърга главата? Бяха 19 на 24 на 2,5. Смени гумичките на дюзите с размери 15 на 20 на 2,5. Събра всичко, наля зеления руски антифриз "Тосол", които е от войната и запали колата.
Направо ме уби!
https://www.youtube....ayer_detailpage
Мнението беше редактирано от k opel e: 15 октомври 2016 - 05:17
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 ноември 2016 - 10:21

Разбрах, защо в единия руския клип се разпробива, с 23,5мм. а в другия не. В клипа с пироните руския колега, не сваля валовете. Пречи му плочата под валовете, на която отворите са 22мм, а на бренерите 23мм. В другия клип валовете и плочата са свалени и колегата тегли директно бренерите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 декември 2016 - 23:38

Направих ремонта на Корса Ц Y17DTL с прословутата смяна на гумички на бренерите.
Оказа се много лесна и даже приятна работа. Въпроса беше само как да се извадят бренерите без да се вади главата. Би трябвало, да не се наричат бренери, а чашки за дюзите. По принцип бренера е предкамерата. Намира се под тези чашки, но ще ги наричам бренери, за да не стане объркване.
Демонтирах всичко, което пречи за достъп. Извадих и валовете с касетата, защото плочата под тях е с диаметър 22 мм. на отворите за дюзите, а бренерите са с 23мм.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Вече се пристъпва към ваденето. Извадих ги здрави с прост инструмент. Изработен от мен обратен чук от стержен на амортисьор. За зацепване ползвах заварен и запилен гредарски пирон и парче електрод за контра. На втория удар излизат здрави.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ползвах гумички за кранова хидравлика, който издържат 200 градуса и 400 атмосфери.
Който го интересува ще кажа фирмата в София или мога да купя и изпратя по Еконт.
Гумичките на дюзите също се сменяват.

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 декември 2016 - 09:19
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 декември 2016 - 10:24

Браво! Ама ако сега го направиш на отделна тема и да я направят важна, че тепърва ще има много такива ремонти ;)
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 декември 2016 - 22:05

Ще пиша на някой от модераторите да я направят важна. Няма смисъл да правя нова тема. Нека да са на едно място коментарите.
Мнението беше редактирано от k opel e: 21 декември 2016 - 22:07
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 декември 2016 - 08:57

Нарочно пиша в тази тема, защото при сваляне на дюзите и бренерите е препоръчително, да се почисти ЕГР и смукателния колектор. Използва се това, че всички демонтажни работи са направени и остава да се развият само болтчетата на колектора.
По идея на колегата dimitarmark разпробих отворите на смукателния колектор. Четирите отвора са колкото железни два лева, а другите са колкото една стотинка. Като се напълни с гадости, малките отвори почти се запушват и вместо 8 смукателни клапани, ние имаме само четири. На четвърта и пета колата едвам набира и е мъка, не и стига въздух.

Публикувано изображение

Разпилването може да стане настане на фрезмашина, с дремел или със бормашина и пила. Аз го направих по последния начин, защото в средното завърших специалност: "Студена обработка на металите". Със свредло седем, дупка до дупка и после с кръгла и плоска пила. За шаблон ползвам гарнитурата.
Ефекта е поразителен. Колата става страшно пъргава на всички предавки. Не можах да я позная. Лошото е, че беше спазарена преди ремонта още и се кефих само три дни. Пробвах я на надлеза за летището шест пъти на 160 км/час. Разхода не съм го засичал, но според dimitarmark е същия и му вярвам. Където видя колегата трябва да го черпя.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 декември 2016 - 09:00
Отговори

tanakavnr снимка tanakavnr 08 януари 2017 - 23:42

Здравейте!Не знам дали е проблем или исузутата са си така!Карал съм астра ф 1.7 дт/немския/рено меган 1.9dti-таа..така.Нормални обороти на празен ход-800..850.Карам си на 3-та ,излкючвам,оборотите-1000??В момента на спиаране на светофар/примерно/,веднага падат на 850/долу-горе/.това нормално ли е?От това следва следния проблем-на 3-та пускам газта,обороти-1200..на 2-ра ,същата работа.Не падат .И как може е сега в поледицата да слезеш по наклон /заледен/ на 1-ва ,като държи 1200 оборота/не че не слизам де/.Чуквам леко спирачка ,намаля и айде пак на 1200 оборота???На втора също.Слизащ на 1-ва ,без газ,за да използващ двг-то като спирачка..да ,ама -не.И на 2-ра също.По същия тоя наклон катери с 2-ма отзад на 2-ра на 850 о-та.като намаля баирчети и хуква пак на 1200.При мен ли е проблема ,или са така????Реното по същия наклон държи 800 оборота/направо утихва мотора/,не ти трабва спирачка,и на 1,и на 2-ра??Ф-ката и тя беще така.Хайде колеги, каращи същия модел да кажат..на мен ми е странно такова държане на дизел....
Отговори

blockhead снимка blockhead 08 февруари 2017 - 10:21

 k opel e, на 18 декември 2016 - 23:38, каза:

Направих ремонта на Корса Ц Y17DTL с прословутата смяна на гумички на бренерите.
Оказа се много лесна и даже приятна работа. Въпроса беше само как да се извадят бренерите без да се вади главата. Би трябвало, да не се наричат бренери, а чашки за дюзите. По принцип бренера е предкамерата. Намира се под тези чашки, но ще ги наричам бренери, за да не стане объркване.
Демонтирах всичко, което пречи за достъп. Извадих и валовете с касетата, защото плочата под тях е с диаметър 22 мм. на отворите за дюзите, а бренерите са с 23мм.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Вече се пристъпва към ваденето. Извадих ги здрави с прост инструмент. Изработен от мен обратен чук от стержен на амортисьор. За зацепване ползвах заварен и запилен гредарски пирон и парче електрод за контра. На втория удар излизат здрави.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ползвах гумички за кранова хидравлика, който издържат 200 градуса и 400 атмосфери.
Който го интересува ще кажа фирмата в София или мога да купя и изпратя по Еконт.
Гумичките на дюзите също се сменяват.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Колега може ли телефон, за да ми кажеш от къде да си взема гумичките? Благодаря!
Отговори

niki_chopakov снимка niki_chopakov 18 октомври 2017 - 22:00

 red.devilll, на 23 февруари 2014 - 10:54, каза:

Ако не си решил още проблема ми пиши на лични и ще ти дам телефона на едно момче в Петрич,което сменя не само 0-пръстените ,а целия комплект бренер с чисто нови и цената не е 250,а 150лв за цялата процедура.Освем това е хубаво да се сменят и 0-пръстенит еи на самите дюзи.След като си сменил охладителя и смениш бренерите не би трябвало да има омасляване ,но самото чистене е адски трудно.Ако искаш да изчистиш системата хубаво се сваля водния радиатор и се примива субаво с препарати,защото ако не го свалиш винаги остава масло в него и никога няма да изчистиш водната система изцяло.а за тези пари,които казваш сигурно ще ти свалят и радиатора и ще ти изчистят водната система


Здравей.Аз съм от Петрич и имам проблем с така нареченото смесване на антифриза с маслото,и даже ми губи около близо 1 литър вода на 40 км. Та ако може да ми дадеш номера на това момче от Петрич защото имам голяма нужда а и колата ми е на две седмици от закупуването и още не съм и се нарадвал.Благодаря.
Отговори

vdwind снимка vdwind 27 май 2019 - 07:57

Колеги, моля кажете във Варна къде могат да ми сменят тези о-пръстени на топлозащитните чашки и на дюзите?
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 май 2019 - 19:19

Ще ти пратя ника на колега от Варна, но него го изработиха със сваляне на глава. За други не знам. Ще изчакаш да му намеря ника, от лични, понеже коментирахме 20 пъти.

Ето го ника:
https://www.opelclub...showuser=111642
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 март 2020 - 21:54

Ето новия ми начин за вадене на бренери със 100% успех.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от k opel e: 18 март 2020 - 18:33
Отговори

danidelev снимка danidelev 31 март 2020 - 19:44

Здравейте колеги,

Карам Астра Г със същия мотор Y17DT. От известно време губи доста антифриз и след търсене във форума за смяна на бренери/гумички стигнах до тази тема.

От последната смяна на маслото съм долял около 2л антифриз за 4000км.
- Маслото е чисто и нивото му не е мръднало.
- Казанчето на антифриза също е чисто.
- Топлообменникът е сменян преди година и не би трябвало да има драми с него.
- Няма течове на антифриз около водната помпа и другите водни съединения.
- В купето няма антифриз и всичко под стелките е сухо.

Колата се се дръжи в гараж и нито по пода нито по кората има какпи антифриз, нито има мазни петна там където излизат изгорелите газове от ауспуха. Колата също така не пуши.

Не ми останаха много други варианти за проверка и реших да сменя и така наречените бренери и гумичките около тях. Според вас има ли смисъл, понеже антифризът определено не отива в маслото?
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 април 2020 - 07:11

Не бързай с бренерите. Сложи един голям картон под мотора с четири камъка. Кашон от телевизор, хладилник. Остави я да работи на място до перка и после я мръдни 2 метра назад и гледай. Щом нямаш масло в разширителния съд, не може да е от бренерите. Маслото е с по-голямо налягане и ще пробие към водата. Дори и да са много корозирали бренерите, ще надува в разширителния съд.
Мнението беше редактирано от k opel e: 01 април 2020 - 07:12
Отговори

danidelev снимка danidelev 01 април 2020 - 16:26

Мерси! Ще пробвам и номера с картона евентуално преди да се разглобява моторът. Голяма мистерия с тази загуба на антифриз.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg