Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Y22DTR OBDII

W220v снимка W220v 11 март 2019 - 19:41

Добър вечер на всички! Тези дни си закупих Мултимедия (навигация) Андроид за колата (опел вектра ц 2.2тди Y22DTR 2003та), вързахме я, всичко хубаво и ровейки в нея открих че има предварително инсталирано приложение торк про. Тъ зачудих се какво ще е хубаво да мога по всяко време да си наблюдавам без да вадя телефони да свързвам блутути и разни такива. Поисках от приятел неговата джиджавка obd elm 327 v 1.5 да опитам да я вържа, закачих го и опитах да надникна в ecu-то но за мое нещастие нещо не се получи > свързва се с блутут за мултимедията открива дори gps кординатите ми но не може да се свърже с ecu-то.. количката мига ли мига, минава всички протоколи и пак започва на ново (нали ясно ми е как трябва да става вързването с ключа на контакт и така на татък). Снощи попитах по какъв начин мога да оправя този проблем в страницата на форума във фейсбук и един колега спомена че трябва обд-то специално да е версия 2.1 за да можело да се свърже по can оставайки впечатление в мен че като цяло това е възможно. Днес побързах да се снабдя с чисто нова такава джиджавка но отново същия проблем... стигаме до момента когато обд-то трябва да прочете екуто и дотам... пробвах с различни приложения за тази цел както и с 2 различни телефона освен навигацията също андроид но без успех. Та въпроса ми е възможно ли е изобщо тези джаджи да четат това еку, каква трябва да ми бъде джаджата и какво подяволите не е наред .. към колата съм закачал и гледал живи данни с делфи и опком което ме навежда на мисълта че буксата на колата или някой кабел няма да е проблем...

Благодаря предварително на отзовалите се !!!
Лека вечер !
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 март 2019 - 08:23

Имам същата кола със същия мотор Y22DTR 2004 год. Имам и ELM 327 и нищо не става с него за този модел. Опитвам се да подаря елмито, но никой не го иска. С опком няма никакъв проблем. Няма опция по колата, която да не е могла да се актива или деактивира.
А, за твоя случай, най добре се консултирай с колегата "Помагащ". По в час от него за такива работи не знам.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 март 2019 - 09:01

Здравей колега,

1. Каква е версията на Андроида в мултимедията? Моля те да влезнеш в настройките на мултимедията и на направиш снимки, благодаря.
2. Моля те пробвай се да активираш Developer Options на мултимедията, ако не знаеш как ще си пишем на ЛС.
3. Можеш ли да ми направиш снимка със свързан ОП-Ком или някаква диагностика, ECU модула кой ти е? Какво изпълнение ти Vectra-та?

Благодаря ти!
Отговори

W220v снимка W220v 13 март 2019 - 21:57

Версия на андроид 7.1.1
позволява ми и съответно пуснах develp. mode
вектрата се води Комфорт но за съжаление форума не ми позволява да поствам снимки ... :sad-smiley-046:

 k opel e, на 12 март 2019 - 08:23, каза:

Имам същата кола със същия мотор Y22DTR 2004 год. Имам и ELM 327 и нищо не става с него за този модел. Опитвам се да подаря елмито, но никой не го иска. С опком няма никакъв проблем. Няма опция по колата, която да не е могла да се актива или деактивира.
А, за твоя случай, най добре се консултирай с колегата "Помагащ". По в час от него за такива работи не знам.


благодаря а как мога да се свържа с този колега? търсих в потребители с търсачката но не можах да открия човек с този никнейм
Отговори

W220v снимка W220v 13 март 2019 - 22:06

днес докато човърках отново обд-то ми направи впечатление че буксата на автомобила има само по няколко клейми > смисъл самата букса представлява доста дупки така да се изразя :biggrin: но само някои от тях имат метална клейма вътре.. от горния ред 4 и от долния 5. Отворих кутийката на елм-ма и видях че и там почти толкова пластинки са запоени за платката но на различни места тоест общо 3 или 4 за 2та реда дупки на куплунга съвпадата с тези на платката на елм-ма. това доста ме изненада и реших да грабна смело поялника и за запоя всичките белким тръгне нещо.. е да в момента в който включих елм-ма в куплунга на колата таблото се побърка извади ми почти всички възможни грешки след което реакцията беше е*ах го.. и ся кво праим?! но запазих спокойствие, изключих контакта, разкарах елм-ма и подадох контакт на ново. За моя утеха всичко си беше нормално и нямаше грешки и лампи по таблото.. тъ размишлявайки по това има ли някой кото има идея кой пин с кой трябва да комуникира (в моя случай ако са разместени според различните марки за да може да се чете само с тяхната диагностика има логика да не може да се свърже с еку-то на колата) ..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg