Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем с Опел Зафира Б 1.8 -140 к.с бензин

RBogo63 снимка RBogo63 21 август 2018 - 11:16

Здравейте колеги ,
Имах Зафира А 1.8 -125 к.с бензин в продължение на 3 години и 31 000 км. Никакъв проблем с този автомобил . С газов инжекцион 11.2 зимата на газ и малко под 11 лятото. Извънградско под 9 с четири човека и скорост 110-130 км. С климатик 9 и нещо. Колата беше като часовник –никакъв разход на масло и антифриз .Беше на 208 000 км. при продажбата .Преди месец закупих Зафира Б 1.8-140 к.с. уж за по-добро. Обслужих я и смяна на масло 5/30 ГМ. Сложих за всеки случай и промивка в двигателя, тъй като ми се видя ,че италианеца преди мен не е сменял маслото редовно. Изминах с колата около 100 км. градско и като разход на бензин ми се видя нормален. Около 10.5 а и на борд компютъра показваше толкова. Сложих газ на същото място където и на предишната кола . Само ,че на тази за около 400 км. градско разхода е 13.5-14 и то при положение ,че София е празна. Реших ,че работи с много богата смес и отидох при газаджиите да я пипнат малко сместа. Забелязах ,че колата започва като позагрее достатъчно да ми гасне но трябваше да пътувам и нямах време да ходя до тях. Тръгнах по магистралата и след около 70 км. ми светна лампата за доливане на масло. Карал съм до 120 км.Не го очаквах, тъй като колата не съм забелязал да пуши или нещо друго да подсказва ,че гори масло. Спрях на една бензиностанция, но тъй като нямаше 5/30 масло тръгнах към следващата .На около сто метра колата, като че за момент изгуби мощност и изкара някакъв бял дим. Спрях и реших ,че отиде гарнитурата, но масло и антифриз нямат промени. Тръгнах към следващата бензиностанция и там след потегляне същото. По време на движение не съм забелязал дим. Долях масло около 300 милилитра и в продължение на следващите 130-150 километра не съм забелязал нещо да пуши но и не съм карал с повече от 2000-2500 оборота. Т.е бавно извънградско. В маслото и антифриза няма промяна. На връщане на магистралата същото след 30-40 километра лампата за доливане на масло светна и пак при спиране след потегляне бял пушек за около 4-8 сек. При прибиране в София маслото беше на минимума. За около 1000 км след смяната е 1 литър. На място я тестваха нито на ниски нито на високи обороти пуши или мирише на масло от никъде. Имам чувството ,че на моменти все едно издухва нещо от двигателя . Разхода на връщане ми беше за 215 км /170 извънградско и 45 градско /-26 литра газ. Гумите са 17 цола. Може и от налягането на газстанциите да е, но е много. На дигностика не показва нищо освен проблем с термостата и богата смес на бензин /24/ и бедна на газ. На моменти ми прави впечатление че не иска да запали /появява се автомобила с ключа на таблото/ но като извадя ключа и пробвам отново пали. Може би има някакъв проблем по климореда на контактния ключ.
Термостата ще го сменя но едва ли има някакво отношение към пушенето за което споменах. Има някакъв теч и на охладителя на маслото но там са едни пръстени доколкото виждам и ще ги сменя . А и там не е много .
Питането е за някакви идеи за тези проблеми или евентуално добър диагностик.
Отговори

benzy снимка benzy 21 август 2018 - 12:00

Колега, има ли някаква вероятност проблемите ти да са от газовата? Когато избирахме мойта талига имаше един "горд притежател" на същата такава Зафира, на който му беше побеляла главата от нея след като сложил газ и доколкото си спомням накрая я беше махнал. ХЕR моторите май не винаги се спогаждат с газовите. Ще потърся довечера темата или ако имаш време ползвай търсачката за Z18XER
Мнението беше редактирано от benzy: 21 август 2018 - 12:03
Отговори

RBogo63 снимка RBogo63 21 август 2018 - 13:32

 benzy, на 21 август 2018 - 12:00, каза:

Колега, има ли някаква вероятност проблемите ти да са от газовата? Когато избирахме мойта талига имаше един "горд притежател" на същата такава Зафира, на който му беше побеляла главата от нея след като сложил газ и доколкото си спомням накрая я беше махнал. ХЕR моторите май не винаги се спогаждат с газовите. Ще потърся довечера темата или ако имаш време ползвай търсачката за Z18XER

Май проблема се разбра какъв е . Отидох до Опел и оттам твърдят ,че този проблем е от скъсана мембрана на капака на клапаните. Оттам набива маслото в цилинрите и става пушилката. Записах я да влиза да го сменяват. Дано да е от това. Твърдят ,че този мотор го прави. Ще видим какъв ще е резултата. Ще питам и каква е причината за късането на тази мембрана и дали това има някаква връзка с газовата. Ще пиша за резултата.

 benzy, на 21 август 2018 - 12:00, каза:

Колега, има ли някаква вероятност проблемите ти да са от газовата? Когато избирахме мойта талига имаше един "горд притежател" на същата такава Зафира, на който му беше побеляла главата от нея след като сложил газ и доколкото си спомням накрая я беше махнал. ХЕR моторите май не винаги се спогаждат с газовите. Ще потърся довечера темата или ако имаш време ползвай търсачката за Z18XER

Май проблема се разбра какъв е . Отидох до Опел и оттам твърдят ,че този проблем е от скъсана мембрана на капака на клапаните. Оттам набива маслото в цилинрите и става пушилката. Записах я да влиза да го сменяват. Дано да е от това. Твърдят ,че този мотор го прави. Ще видим какъв ще е резултата. Ще питам и каква е причината за късането на тази мембрана и дали това има някаква връзка с газовата. Ще пиша за резултата.
Отговори

benzy снимка benzy 21 август 2018 - 19:16

Дано са те диагностицирали правилно
иначе това е мнението на колегата за зафира с твоя мотор:

 cristo, на 29 януари 2018 - 11:19, каза:

От уважение към положение от теб труд, да пишеш толкова дълго, ще ти отговоря от МОЙ СОБСТВЕН ОПИТ С Опел Зафира с бензиновия Z18XER мотор на около 160 хиляди оригинални километра (колата е купувана от първи собственик от България и цялата й сервизна история е проверена), като написаното за мотора важи на 100% и за Z16XER! Та значи - ЗАБРАВИ ЗА ГАЗОВА УРЕДБА!!! Кълна се в децата си! Имам добър познат, който кара същата кола със същия мотор, купена чисто нова и е навъртял повече километри от мен, но не е слагал газова уредба и не е имал никакви проблеми с двигателя, а аз все от нещо съм недоволен и никога не знам кога жена ми, която основно кара колата, ще ми звънне да ми каже, че нещо не е наред.
Газовата ми уредба е БРЦ и хич не минава за евтина! Правих ремонт на глава след изминати 65000 км. на газ!!! Което значи, че хлабините на клапаните са започнали да затягат на около 20 кл., но понеже не са били проверени, то след 65 хил. един клапан вече изгоря, а хлабините на останалите бяха станали направо смешни! Проблема е самата центровка на клапаните - за да се направи центровка, трябва да се сменят подложните "чашки", за което се разглобява цялото газоразпределение, което си е много сериозна работа за една центровка!!! Чак като се махнат разпределителните валове, имаш достъп до регулировъчните чашки и можеш да ги измериш с каква дебелина са и съответно да се пресметне какви чашки ти трябват за смяна, и чак тогава могат да се поръчат други чашки и да се изчака доставката им, понеже дори в Опел не ги поддържат на склад - на въпрос на мой приятел за центровка на клапаните, от не-помня-кой фирмен сервиз му отговориха, че не ги поддържат на склад, защото предпочитат направо да правят ремонт на главите... И всъщност са прави, защото цената на този тип центровка почти гони цена са ремонт на глава... Значи, ако не искаш изгорели клапани, още със закупуването и после на всеки 30 хиляди трябва да правиш центровка на клапани за по няколко-стотин лева...
Та какви други проблеми... ами колкото искаш...
Проблем на двигателите на Опел е, че работят на по-висока температура от тези на други марки. Самият термостат отваря напълно на 105 градуса, а двигателят нормално работи на 110-115, като съм виждал и 118 градуса. Ето защо при Опел има по-голяма умора във всичко, което е гума, пластмаса и кабелна изолация. Работата на пропан-бутан май също води до по-висока температура (макар и не колкото при метана). Във всеки случай на 150 хил. ми изгоря гуменото уплътнение на масления радиатор (на старият ми VW дори няма такова нещо) и ми омеша масло с вода и стана супа в двигателя. Ако имаха малко акъл от Опел, щяха на този радиатор да сложат гарнитура от материал, като този на главата на мотора, след като там минават масло и антифриз, горещи и под налягане, ама те не - гума сложили. Съответно пътна помощ, една седмица колата в сервиз и няколко стотачки назад.
Отделно, наистина скоростните кутии на слаби, поне за тези 140 коня на 1,8-цата - правих ремонт на скоростна кутия - няколоко стотачки. Друго интересно нещо е, че дори след ремонта на главата и смяната покрай това на сума ти уплътнения, както и след смяната на масления радиатор и неговите уплътнения, двигателя продължава да гълта масло - не да харчи, а да гълта! Под въпрос сега е клапата на газовете, която се намира ВГРАДЕНА в капака на клапаните, поради което някои хора й правят байпас като монтират някаква друга клапа на самата тръба към дроселовата клапа. Та вместо да си карам колата, която все още е на някакви смешни 160 хил., аз трябва да се ровя по разни руски форуми и да чета, как да излъжа идиотската конструкция на XER двигателите.
Мисля че е излишно да пиша, че смених и двата дефазатора на разпределителните валове - единия на 130 хил. вече се беще раздрънкал, но покрай ремонта на главата смених и двата.
А да - съединителят, при предимно градско шофиране, издържа около 120-140 хиляди. Това е при тежкото купе на Зефира-та, при Астра може и повечко да издържи. Явно колата е замислена за извънградско шофиране и рядко използване на съединител.
А да - вчера жена ми, отивайки на пазар, не можа да запали колата след пазара, та се връща пеша с торбите. Пред блока запалила, но на връщане на могла - върти ключа и се чува едно щракане, което се получава при паднал акумулатор и не пали. По-късно отидох с другата кола и премерих акумулатора на Зефирата, размених акумулаторите и така и двете коли запалиха. Та какво става - при Опела под товар акумулатора пада на 11,2V което, макар и достатъчно за да завърти един стартер, е недостатъчно ЗА КОМПЮТЪРА, да каже на стартера да завърти - пълна идиотщина! Поставен на стария ми Фолксваген същия акумулатор завърта без проблем и пали! Просто ФВ са измислили компютрите им за работят на по ниско напрежение, а при Опел под 12V цялата кола умира! И този проблем с акумулаторите на Опела ме накара още миналата зима да си купя зарядно и ако не се кара колата, веднъж на 2 седмици да свалям акумулатор и да го дозареждам, нещо, което преди да си купя Опел не бях правил никога!
Ако остана тук още време, ще трябва да продължа да пиша и да пиша, и да пиша, и да пиша... А от този Опел толкова ми е писнало, че ако не бяха тези около 5000 лв. набутани за 3 години в кола, която външно и като интериор изглежда чисто нова, просто бих я подарил на някого!
А да, и сервото на волана ми не работи както трябва, ту е лек волана, ту става твърд, та едвам се върти, но и тази система е сложна, електро-хидравлична, самата помпа е набутана много кофти, та изобщо не се занимавам с този проблем - само се моля колата да пали и да върви, и майната му на сервото.


и това

 cristo, на 02 февруари 2018 - 09:29, каза:

Усилените клапани Freccia R7006/BMARCR, които поръчах от един немски сайт, когато правих ремонта на главата, излизаха точно за един Фиат Крома 1.8, който всъщност е едно към едно същият двигател с Z18XER. И, повярвай ми, не може, при положение че двигателите са едни и същи, то електрониката на италианския да е различна! Не съм проверявал, но съм 99.9% сигурен, че и там стои същия Simos. Всъщност, ако италианската е с различна електроника, то това би било само плюс, защото един от големите кусур на Z18XER (кой кукур подред стана вече?) е, че компютъра си помни всички настройки, дори при прекъсване на захранването към него и така като се набие някоя настройка или грешка, не може с откачването на акумулатора да се нулира. И доколкото грешките се трият лесно с едно ODB2 блутут адаптерче, то за гадните ападпивни настройки, които се омазват постоянно при работа на газ, си трябва сервиз с Tech2...
Та, мотора италиански, сглобката в Полша, части от цял свят... Това че Опел е немска кола, е истина само от устата на Клаудия Шифър (от онази реклама - "Защото е немска...") и това се дължи на русата й глава!
Иначе ти си решаваш. За мен най-важнто за една кола е ниската цена на притежание - не, че нямам пари, но не обичам да ти давам за железа, затова ако сега трябваше да купувам семейна кола, щях да търся някое Пежо Партнер/Ситроен Берлинго с най-слабия техен бензинов мотор - към 90 коня накъде, или някоя Дачия Лоджи/Логан МПВ, отново с бензинов мотор. А ако не ми трябваше голямо комби/миниван, то някоя "таксиджиска" кола. Тези коли са евтини за поддръжка и двигателите са максимално "класически". Всяка по-скъпа и по-луксозна кола е оборудвана с по-високотехнологичен двигател, а тези високи технологии след като направят 7-8 години, започват да създават ядове, каквито създваха колите от 90-те години чак когато станеха на 20 години!


Да се надяваме на най-доброто, ноедин вид ако на колегата не е единичен случай да си предупреден какво може да очакваш
Успех и дано новата придобивка ти създава малко ядове :drinks:
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 22 август 2018 - 11:20

За съжаление данните са верни и при xer-моторите на газ неизбежно става така. Общото между стария мотор и новия сигурно е само кубатурата на двигателя. Между другото тази мембрана за картерни газове я има и на стария 1.8 ,така че и там можеха да се омажат нещата.
Мнението беше редактирано от mistarmi: 22 август 2018 - 11:21
Отговори

RBogo63 снимка RBogo63 22 август 2018 - 11:33

Благодаря за написаното но вече е късно и колата е налична. Сега трябва да се прави.
1.Скочих на нея тъй като това ми е 5-ти Опел. Две Омеги А, една Омега Б и една Зафира А. До момента с никоя от тях не съм имал никакви ядове на бензин и газ с двигатели. Последната Омега Б 2.0-136 к.с я карах малко под 10 години и около 100 000 км. Едва ли съм имал разходи по нея за повече от 700-800 лв за целия период/главно консумативи по ходовата част//. На всяка кола си правя сервизна книжка и знам точно какво и кога съм сменил и за какви пари. На 252 000 км. ми гореше около 1,5 литра масло на 10 000 км.Единствено във времето ми увеличи разхода на газ на около 10 извънградско и 12.5 градско, както и маслото.Отиде за части след като ме удари едно Вито. Иначе щях да си я карам още. За Зафира А написах ,че беше като часовник и я взе от мен монтьора ми. За три години две биалети, два амортисьора задна врата, предни накладки и датчик за външната температура дето излиза на дисплея.
Сега за последната придобивка -Зафирата Б.
За момента се оказа ,че действително е скъсана мембраната на капака на клапаните. Не можеше да се отвори капачката за маслото при раБотещ двигател и щеката за маслото излиза трудно. Просто се създава силен вакум .Като отворихме капака вътре е страшна гряз -нещо средно между грес и катранени сажди .Колко е карана така нямам идея .Аз минах около 1000 километра докато установя че има проблем . В Опел предлагат смяна на целия капак заради тази мембрана /което е смешно/ но цената е над 500 лв. Цялата меммбрана с кутията и видях ,че я има в Алиекспрес за около 16 долара но трябва да се чака и след това да се монтира на стария капак с нова гарнитура.Намерих и тук къде до го оправят и да се избегнат тези суми. Сериозно почистване на мястото под капака в двигателя защото действително е страшно, ама това да е. Смяна на масло и ще видим.
Разбрах ,че важното е човек да попадне на правилна диагностика защото иначе си дава парите за нищо. Ходих при един дето 20 години се води някакъв сервиз за Опели и ми надрънка едни глупости дето нямат нищо общо с това което се установи . Искаше близо 800 лв да ми смени термостат , антифриз , гарнитури на охладителя за маслото и смяна на масло и филтър.Да карам 500 километра само на бензин и след това да видим дали ще харчи пак масло. Е питам като е скъсана мембраната с тези неща дали според Вас ще се оправи колата и ще спре да гори маслото. И след 15 дни пак същата процедура.Аман от пишман майстори. Този го го изключвам като майстор.Даже за накладки няма да го препоръчам, тъй като имаше едно стържене в задно дясно колело и според него не било в пластина от накладките както предполагах поради факта ,че били износени 1/3. Поне да беше свалил колелото за да види какъв е проблема а не да ми философствува.Оказа се е от скобата дето държи накладките.
Та такива премеждия.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 22 август 2018 - 12:33

За съжаление това не са старите опели ,в тези ще се налива пари. Мембраната ще я оправиш. Газ вече си сложил ,но една регулировка на клапаните е силно препоръчителна.
Отговори

benzy снимка benzy 22 август 2018 - 13:55

С прискърбие се присъединявам към мнението на mistarmi, 6 опела съм имал, но от новия 7ми вече ми додея... стария митрял си е друга работа!

Както четох наскоро за плановете на един премиум производител - да забравим вече за качество на автомобилите - при съкращаващи се срокове за употреба производителите щели да залагат на други приоритети като допълнителни услуги, а не на качество... просто си признават и те, че минаваме на еднодневки :sad-smiley-046:


А за майсторите не ми се говори - те просто не желаят да вкарват пари в диагностична апаратура, а за новите коли, както сам казваш е най-важно да се диагностцират иначе проба-грешка излиза цифромания. (Ако пък не могат да си позволят да налеят N хиляди лева за висок клас апаратура то трябва да се научат да се се обединяват с други колеги в читави сервизчета - всеки се заврял в омаслено гаражче и си мисли, че ще убие вожда)... :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от benzy: 22 август 2018 - 13:58
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 22 август 2018 - 15:40

Бензи,не слагай всички майстори под общ знаменател има си кадърни и отговорни хора . Да не усерем темата с размисли и страсти за опел и монтьорите в Бг . То общо взето това му са кусурите на този двигател-клапани ,мембрана картерни газове ,дефазаторите може и те да се обадят ,но не е задължително. Наскоро един колега ,който знам от фейса прави глава ,само че на 1,6 и му излезе 500лв ,така че не е болка за умиране ,колата е била купена с газ и отделно той я кара поне 2-3 г в Бг.
Отговори

Dimov снимка Dimov 22 август 2018 - 17:11

Продават се отделно мембрани, може да се смени само тя, имаше ги в OLX за около 50лв, сменят се успешно и забравяш за проблема. Другия (и по-евтин) вариант е маркуча за вентилация, който отива към дросела да се извади и да се замени с по-дълъг и да се пусне някъде назад да си виси, а дросела да се затапи.
Тая от Али Експрес нещо не я препоръчваха, виж тук:
https://www.opelclub...howtopic=129730
Мнението беше редактирано от Dimov: 22 август 2018 - 17:14
Отговори

RBogo63 снимка RBogo63 28 септември 2018 - 16:26

След смяната на мембраната и почистване под капака на клапаните и смяна гарнитура всичко е ОК.Две хилляди км. няма разход на масло и колата върви по друг начин. Просто не е за вярване какво прави тази мембрана. Включително и разхода на гориво падна с около 2 литра и колата върви много по-добре. Наложи се допълнително настройване на газта и сега и там вече нещата са наред.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 28 септември 2018 - 16:39

Евала, явно си попаднал на поредния мърляв италианец и за капак и на подобен майстор в БГ. Може ли да споделиш сервиза, в който отиде първоначално?
Отговори

sau-152 снимка sau-152 28 септември 2018 - 17:07

Поздравления, че е открит и оправен досадния проблем.

Една препоръка от личен опит, ако не искате тази процедура да я повтаряте след известно време. Чудеса върши байпас на картерната вентилация с oil catch can - https://torquepost.f...h-can-final.jpg .

С подобно нещo, което обира конденза и мизерията, заедно с по-честа смяна на маслото (на 6-8 к км,) подобно затлачване няма да се случи никога повече.
А сравнително свежият въздух, който влиза след канчето определено се отразява много положително и на динамиката.


Поздрави и успех!
Отговори

ILS снимка ILS 11 октомври 2018 - 12:52

Здравейте!

Това е първият ми пост във форума, тъй като от около 2 месеца съм собственик на точно същия модел – „Зафира“ В, 1.8, 140 к.с., бензин, 2011 г., 86 000 км. Като чета премеждията ви, направо ми се изправят косите какво (може да) ме чака. :pardon:

Имам следните въпроси, които само донякъде се отнасят към настоящата тема, но се надявам да ми простите, а и да ми помогнете!
По талон двигателят ми е A18XER20***.
1. Това същият двигател ли е, тъй като вие говорите за 18 (и 16), а при мен очевидно е 20? Или се гледа в случая началото, което и при мен е 18 (а и е по-логично да е същият)? И защо е А, а при вас е Z?
2. Мисля да слагам ГУ, но като гледам казвате, че тези XER мотори не се харесват с газта, започвам да се замислям... Може ли допълнително да споделите мнения и опит? Насочил съм се към качествена уредба (от известните марки) за около 1500 лв.

Благодаря и се надявам да не ме изгорите на клада за сравнително неточната тема, но засега съм решил предимно да чета и да не отварям цяла нова тема! :good:
Мнението беше редактирано от ILS: 11 октомври 2018 - 12:53
Отговори

Dimov снимка Dimov 11 октомври 2018 - 13:35

Това 20 не се гледа, то е част от серийния номер. Гледаш до R-то така да се каже :)
Та твоя съответно е А18XER - наследника на Z18XER. Конструктивно няма особена разлика, само софтуерно. Май също е сменена позицията на ECU-то. Основната разликата е в еко нормите - стария е евро 4 а твоя покрива евро 5.
Относно АГУ-то - мнения всякакви, моя опит не беше положителен, но няма да си налагам мнението. Ако километрите ти са реални, значи не си броил малко пари за нея и ще ти служи още дълго време. Съвета ми е ако все пак го правиш - хубава система, кадърен и проверен майстор.
Отговори

ILS снимка ILS 17 октомври 2018 - 13:29

Dimov, благодаря за отговора! Сега вече разбрах за какво иде реч! :)
Километрите са реални – проверено! И генерално, да – мисля да я карам поне 5 г., като се целя в 10. Разбира се, 5 г. са много време и е напълно възможно тогава да съм много богат и преуспял – тоест ще съм си купил чисто нова Zafira... D! :D

За АГУ – спрял съм се на препоръчан майстор, който ме спечели с няколко неща, едно от които е, че не прави сбирщайн от модулите на АГУ, а монтира цялата система както е по предписание на производителя. И съм се спрял на скъпа версия (към 1500 лв.), така че се надявам да нямам проблем. Стига и да намеря читава газостанция около нас, а и по принцип да попадам на читави...
Мнението беше редактирано от ILS: 17 октомври 2018 - 13:30
Отговори

benzy снимка benzy 01 ноември 2018 - 17:16

 ILS, на 17 октомври 2018 - 13:29, каза:

За АГУ – спрял съм се ...


От чисто любопитство... колко км пробег имаш и в какви условия (граско/извънградско)
Доколко е обосновано монтирането на ГУ
Отговори

Dimov снимка Dimov 02 ноември 2018 - 16:47

benzy, ето линк към темата на голегата, може и там да го питаш, ако не следи тази
https://www.opelclub...1
Отговори

benzy снимка benzy 02 ноември 2018 - 17:58

Няма да го дрънкам човека, просто ми стана любопитно, но явно навърта километраж...
Все пак при 1500 за ГИ, при планираните от другия колега 1000 за ремонт на глава и при евентуалните ядове съм сериозно замислен доколко си струва :confused:
колкото повече го забраняват толкова повече ставам фен на дизеляците :biggrin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 ноември 2018 - 20:59

 benzy, на 02 ноември 2018 - 17:58, каза:

колкото повече го забраняват толкова повече ставам фен на дизеляците :biggrin:

Въх, нИдей! Бягай от дизела, въпреки че цените на колите с нафтови печки паднаха главоломно в България.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg