Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Турбо

Тази тема е заключена Next »

ivko снимка ivko 12 ноември 2005 - 13:31

Vectra_16V, на Nov 12 2005, 12:36 AM, каза:

:ranting: Пич явно имаш проблем или с егото или с малкия ivko, ама просто не се държиш адекватно!
Аз се опитвам да разсъждавам логично, докато ти май изобщо не разсъждаваш.
Просто ме предизвика с вулгарните си постове!
<{POST_SNAPBACK}>




Много си прав колега,продължавай да се опитваш да разсъждаваш логично...

Недей да мислиш за мойте проблеми,а ако се съмняваш в малкия ивко,нали знаеш как се решават тия спорове...моа ти докажа,че грешиш... :soangry:
Отговори

F-15E снимка F-15E 13 ноември 2005 - 16:07

ААА тука стана една.
РАботата май е сериозна с турбинирането на ХЕ.
Най добре ще е 2 вала 296* с раздвижени зъбни колелца + чип :) и един алуминиев махових.
Поне поведение като на 180 коня може и да се докара. :)
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 14 ноември 2005 - 00:57

set16v, на Nov 13 2005, 01:40 PM, каза:

:newsm65: бахти тунера бе щом Каааш така верваме ти,щото твоя ОПИТ Е ТОЛКОВА ГОЛЕМ :ranting: че си Е.....ЛО макята....... :soangry:

Шма извиняаш, аз ни разбирам, ама кое е толкова грешно?
Отговори

Владо снимка Владо 14 ноември 2005 - 02:03

мда , ДиДжея е подготвен теоретически доста по-добре от някои други хора дет се барат за видни СФ тунери :D :D :D :D

основен плюс в бранша е да знаеш английски ... :D :ranting: :soangry: :mhihi: :mhihi:
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 14 ноември 2005 - 09:47

set16v, на Nov 13 2005, 01:40 PM, каза:

RadioDJ, на Nov 11 2005, 09:55 AM, каза:

Малко инфо от мен. За тоази информация съм ползвал ЕПЦ + ТИС

ЛЕТ - ХЕ

ЕКУ - съвсем различно

Бутала -разли4ни

Инжектори - различни

Дросел - почти същия ( малки разлики, може да се преправи ХЕ дросела)

Шапка-капак на дросела - тотално различен

бензинова помпа - същата ( същия дебит - 85л/час при 12 волта, все пак това е Опел:)))) :D )

налягане на бензина ( 3 бара с изваден вакум, демек като мотроник 2.:ranting:

Валове - различни ( стават като компромис и от ХЕ, но се губи въртящ момент в ниските обороти, една идея по добре в високите, заради Valvelift 9,5mm na XE, срещу 8,5мм на ЛЕТ )

Колянов вал -различен  (усилен+има разлика  в противотежестите, става и от ХЕ)

Вх. колектор ( еднакъв с този от ХЕ без Тракшън контрол)

Перка на радиатора ( различна-алуминиева)

+ някой допълнителни датчици от ЛЕТ трябва да се купят.

Ами на теория изглежда доста лесно, но на практика се оказва не толкова лесно.
Вервайте ми.
:soangry:
<{POST_SNAPBACK}>

:newsm65: бахти тунера бе щом Каааш така верваме ти,щото твоя ОПИТ Е ТОЛКОВА ГОЛЕМ :mhihi: че си Е.....ЛО макята....... :mhihi:
<{POST_SNAPBACK}>




Това дето съм писал е така на 100%. Та не виждам Ген4о кво се ПРЕЕКСПОНИРАШ ТОЛКОВА. :newsm65:
А дали съм тунер или не си е моя работа. Никога не съм твърдял, че се занимавам с ТУНИНГ на коли, освен на моята разбира се. А за вярването, то е въпрос на личен избор, дали някой вярва или не си е негов проблем. Написах горното по повод един пост, в който човека питаше за прилики и разлики. И искаше мение, а не игра на
" Познай резултата" или познай верния отговор.
Отговори

neonman снимка neonman 14 ноември 2005 - 12:22

radio DJ- :ranting:
Отговори

Владо снимка Владо 14 ноември 2005 - 23:33

айде спрете с детските глупости бе !!!

и с тея цитати по 3 страници също !!!

:ranting:
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 15 ноември 2005 - 10:09

set16v, на Nov 14 2005, 06:48 PM, каза:

:newsm65: Бате мноооооо ама мнооооооооо сте ми смешни с тееА тъпи майсторски изказвания /напрай ТВА ,напрай ОНОВА с тва СТАА с тва не СТАА/
апа и ХЕБЕР си НЯМАТЕ за кво ства на въпрос, там пише онова ВЕРВАЙТЕ ми, :ranting: НА мен вервайте ама 100% че не всичко е така както се описва щото кви ламери праат некви описания на нещо дет не знаат кво точно е то.... :soangry:
<{POST_SNAPBACK}>



Сори, че писах във форума за турбо-мурбо, много съжалявам, аз нищо неразбирам, ти си бог по темата, аз ламер, направил си 1,5 турбо коли( една цяла + една до половината) Имаш голямо самочувствие, което е с още по -голямо покритие. Прости ми моля те , ТУРБО гуру на Опел и ме приеми отново сред вярващите в твоята среда. :mhihi: Колко съм заблуден, интересно, без да разбирам дали ще си разваля колата като я направя турбо. И като я раваля , дали ще ме светнеш как да си я ремонтирам. Напразно съм изчел 90% от литературата написана от Франц Индра
(създателят на тези 2 легендарни мотора) за XE и LET, напразно съм чел какво пишат Опел/ГМ за XE и ЛЕТ. Сигирно нищо не съм разбрал. Прости :mhihi: ми, че написах нещо по темата ( твоята)
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 15 ноември 2005 - 10:24

:ranting: Ебати темата - се требе некой да се кара, некой да се храни,заеби... :soangry:
Отговори

Tony снимка Tony 15 ноември 2005 - 11:06

нещо не разбирам за какво се нервите.щом има толкова хора които разбират-това е супер.за да бъдете полезни на другар4етата си от форума вместо да се карате и да си правите само вашите коли самолети.аз например нямам вазможност да си слагам турбо,но един4ип ще сложа.кого да питам ако не в форума ако искам да сменя вал.какъв,откаде,кои ще го монтира??като гледам валовете не са 4ак толкова скъпи.сигурен сам 4е има доста хора които като мене не разбират,но им се иска да похар4ат някои лев за 4ип вал свещи по спец. или незнам си какво...ето за това помагаите :ranting:
Отговори

Владо снимка Владо 15 ноември 2005 - 11:58

Жоре смаза ме от смях :D :D :D

Ако не те иска Бога на ЛЕТа ше са опрааме сами , че виждаш ли ти и на мен ми се чупел мотора постоянно та .... ко да праиш - ламерски съюз освен да напраиме друго не виждам ко... :D :D :D
Отговори

fanatic снимка fanatic 15 ноември 2005 - 13:50

Вземете ме и мен в съюза !!!!
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 19 ноември 2005 - 17:02

След толкова конструктивни мнения по повод проблемите с ЛЕТ :ranting:

По-късно може и да я разчистя, засега я оставам за да се учим.
Отговори

Владо снимка Владо 20 ноември 2005 - 02:58

Trevor Wilkinson, на Nov 19 2005, 06:02 PM, каза:

След толкова конструктивни мнения по повод проблемите с ЛЕТ :ranting:

По-късно може и да я разчистя, засега я оставам за да се учим.
<{POST_SNAPBACK}>



е аз позаметох малко , че бая комплексарски бълвоч се изля тука.... а колко невинно започна всичко ... Не прави чест на никой да говори такива глупости и те няма да се толерират - директно :soangry: следващия път , обещавам :D
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg