Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

За турбо Асконата(Кони) :)

Тази тема е заключена « Prev

zlobjul снимка zlobjul 01 август 2005 - 13:50

Е това е темата за Кони ( турбинираната Аскона ).Не е вярно , че никой не турбинира Опели , ние го направихме (като казвам ние имам предвид едно момче от махалата аз съм само гордия собственик на Кони и помощник) - резултатите - за сега без проблеми в сместа , запалването или каквито и да било други , колата върви без проблеми , не грее , няма детонации и тн. и тн. Да не забравяме че турбината сме я надули на 0,2 - 0,3 , което на много хора ще им се види смешно , но ние нямаме за цел да се състезаваме с Тсунамитата и другите там резачки :unsure: ,освен това все още сме в период на тестване , по натам току виж сме я надули и на 0,5 :mhihi: :no: . Двигателя е 1,6 N , по каталог го дават със степен на сгъстяване 8,2:1 , вдлъбнати бутала , дупки за масло на биелите ... турбината е Т2 от Уно , кулера май и той е от Фиат (за в бъдеще мислим за по голям) турбинкара си има и водно ,което не сме вързали , но смятаме да го направим тези дни :) Карбуратора - от рено 5 , помпа бензинова има електрическа , защото сами разбирате че оригиналната не можеше да го изхрани ... Колекторите са направени от колена за парно , диаметър 47 ако не се лъжа . Ами тва е в общи линии от мен, задаваите някви вапроси ако ви интересува съм сигурен че този който разбира повече от мен ще ви отговори :) А, и не казах разликата във вървежа - добре си набира колицата(като казвам добре имам предвид по добре от преди , дава време 18 на божурище,минавам със 130 на финала , но след малко подобрения смятаме да слезем по надолу разбира се) Харчи 11 на 100 газ на дълъг път , но това предполагам идва от 4те скорости и постоянния буст в който я карам (да, има газ - направиха я със обикновен изпарител и върви без абсолютно никакви проблеми , да не кажа че върви почти 1 към 1 ).За съжаление сега нямам време да кача снимките , ще гледам да го направя довечера :)
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 01 август 2005 - 14:03

Това се казва ентусиаст! :unsure:
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 август 2005 - 14:13

Браво на вас, само така! :unsure:
А не я ли пробва на бенз? Трябва да дърпа повече! И що не и смениш кутията?
Като почнете да слагате турбини на вентилирани инжекции - свържете се с мен, аз съм навитак да озлобя мойта.
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 01 август 2005 - 17:59

Разбира се , че на бензин сме я пробвали , но разликата във вървежа не е кой знае колко по голяма ... А относно скоростната кутия - да мислим да сложим 5 степенна :)
Отговори

Владо снимка Владо 01 август 2005 - 18:18

браво момчета, само не се увличайте с надува ;) 0,4 е макса , после ще има стоплика особено на газ като се кара

А кой направи колектора ? щото обикновенно взимат около 500 само за неговата направа...
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 01 август 2005 - 18:35

Ще съм много благодарен ако разкажете подробно (и илюстрирате със снимки) как направихте колекторите. :unsure:
Отговори

vlad0 снимка vlad0 01 август 2005 - 18:46

има още две турбинирани колици...
в смисъл коли които преди не са имали турбо и е добавяно, а именно на сет16в и на лет'с флай ;)

иначе евала за ентусиазма
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 01 август 2005 - 20:26

Колекторите ги направи въпросното момче за което стана дума по нагоре ...(ника във форума му е prozak,ако не се лъжа - Васе,аре постни нещо по темата бе не се стеснявай.. :) ) Снимки ще сложа , ама преди това трябва да ги кача на някой сървър ... Иначе купихме тръби за парно с диаметър 47 или нещо от сорта(абе паснаха на отворите на главата) , останалото е работа с флекса и телоподаващото , както и фланци за двата охлюва на турбината ...по добра представа ще добиете от снимките , ще гледам утре да ги кача някъде :)
Отговори

prozak снимка prozak 01 август 2005 - 22:45

:D абе колекторите са наи простата работа според мене (освен ако не иска6 да истиска6 някакви кусми4еки коне и да ступи6 турбото на някоя ко6ни4ка :beer: )

ина4е за тези на асконата не ги направихме много добре застото попринцип трябва 1 и 4 да са в едно и 2 и 3 но за на6та цел и така става ина4е 8 БОГЕНИ колена по 37мм f ,2 колена 43мм f , две тръби от двуцевката на кадета 42мм f и работата е готова не отнема пове4е от 3 4аса рязане и заварване ( без да броиме пиленето на заварките :D )
8 колена по 3,20 лв= около 25 лева
2 колена по 3,90лб= около 8 кинта
4 фланеца за главата около 20 кинта и един за турбото 3 лева
тръбите от гарнето на моита ко4ина и равносметката е около 55 лев4ета :dance: ина4е какво пове4е за колата турбото тругва от 2100 оборота няма пикове и падове във оборотите испускателната система е със тръби 52мм от пассат 19тди едно ръждиво герне на края .Тръбите на въздуха са със диамтри от 45 мм до 53мм оп6тата им дължина е около 2метра кулера е от фиат дукато 19тди не е много колям но за момента ни вър6и идялна работа
карбуратора и реголатора за бензина са от рено 5 турбо бензиновата помпа е от мерцедес от на4ало бяхме сложили възду6ния филтар зад предния десен фар и като стане6е много топло през деня и колата направо спира6е да върви но в4ера го премести6ме под престилката и ефекта е на лице колата върви доста по добре турбината свирка пове4е :beer: и от там пове4е кеф . абе с две върнахме избягалите коне и добавихме николко жребеца :beer: :D :beer: :beer: :flag:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 август 2005 - 22:50

Като чета такива работи и се амбицирам дебиш... много добре звучи...пък и като си помисля, че за подобен на моя мотор говорят... аууу :beer:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 01 август 2005 - 23:09

Брей тук найстина се появиха яки фенове в този форум :dance: :beer:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 01 август 2005 - 23:14

Абре в кой квартал се подвизава тая Аскона
Отговори

jorko снимка jorko 02 август 2005 - 00:20

zlobjul, на Aug 1 2005, 01:50 PM, каза:

дава време 18 на божурище,минавам със 130 на финала ,

може би няма да е лошо да се пуснем с Уното ми - 75 коня , 1.5 моно :beer: , защото и мойто време е същото B)
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 02 август 2005 - 09:59

jorko, на Aug 2 2005, 12:20 AM, каза:

zlobjul, на Aug 1 2005, 01:50 PM, каза:

дава време 18 на божурище,минавам със 130 на финала ,

може би няма да е лошо да се пуснем с Уното ми - 75 коня , 1.5 моно :beer: , защото и мойто време е същото B)

Ами колко му е, ще се пуснем , стига да не си изпуснал някоя нула за конете ;)
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 02 август 2005 - 11:08

А ето и как започна всичко във снимки ...
За да не ги слагам директно тук всичките ви давам направо адреса . Ще кача и още но трябва да ги прехвърля ...
Ето и адреса - http://store3.data.bg/zlobjul/Ascona/
Отговори

jorko снимка jorko 02 август 2005 - 18:33

zlobjul, на Aug 2 2005, 09:59 AM, каза:

jorko, на Aug 2 2005, 12:20 AM, каза:

zlobjul, на Aug 1 2005, 01:50 PM, каза:

дава време 18 на божурище,минавам със 130 на финала ,

може би няма да е лошо да се пуснем с Уното ми - 75 коня , 1.5 моно :dance: , защото и мойто време е същото B)

Ами колко му е, ще се пуснем , стига да не си изпуснал някоя нула за конете ;)

така си се води , а иначе има само спортен филтър като тунинг :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 02 август 2005 - 19:06

Абе ще се пробваме,ако требва ще натегаме уестгейта :evil: :beer: :lol:
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 02 август 2005 - 22:02

Да ви попитам момчета... нямаше ли да е по-лесно турбото да го закачите директно на долната част на фабричния колектор без да режете и да майсторите нов? Ако не ме лъже зрението стока е 4-1 .
Отговори

ГостTretiak_* 02 август 2005 - 22:51

Браво мом4ета браво луди сте и вие луд е и квартала ви само караите малко по леко 4е сте малко 6умни ина4е се кефя и аз на коли4ката даже и аз у4аствах в направата ама мн малко и незна4имопма сам горд и да за малко да и пръсна скоростите ма понеже е опел не успях :beer:. :dancin: :dance:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 02 август 2005 - 23:01

THE_BUTCHER, на Aug 2 2005, 10:02 PM, каза:

Да ви попитам момчета... нямаше ли да е по-лесно турбото да го закачите директно на долната част на фабричния колектор без да режете и да майсторите нов? Ако не ме лъже зрението стока е 4-1 .

Ами по трудно е , тези които сме направили в момента ще намотаем с термо лента , ще е каде каде по добре от чугунените ,ще задържа температурата в колекторите и ще увеличи скоростта на газовете,освен това бяха най-умрелите колектори - 1ви и 4ти се срещаха в едно и им се убиваше скоростта , намалява се скоростта на газовете , от там идва и по късен надув , абе въобще много минуси :)
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg