Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

За турбо Асконата(Кони) :)

Тази тема е заключена

prozak снимка prozak 02 август 2005 - 23:42

направихме нов колектор порадя няколко при4ини
1 за да ка4име турбото на нивото на 4елото на блока да може маслото от турбината да се оти4а добре в картера
2 дължината на всеки един испускателен колектор да е еднаква
3 колената които ползваме са доста гладки от вътре и като изклу4име ръбовете при заварките се полу4ават доста добри като повърхност колектори със плавни завои .
4 със колекторите които си правиме може да си слогиме турбината горе доло кадето си поискаме :D а според мене заводския колектор има много недаостатъци във технологи4но отно6ение .
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 03 август 2005 - 12:34

Браво Пичове!!!Само така!! :dance: :beer:
Отговори

bobopich снимка bobopich 03 август 2005 - 15:50

zlobjul, на Aug 2 2005, 11:01 PM, каза:

THE_BUTCHER, на Aug 2 2005, 10:02 PM, каза:

Да ви попитам момчета... нямаше ли да е по-лесно турбото да го закачите директно на долната част на фабричния колектор без да режете и да майсторите нов? Ако не ме лъже зрението стока е 4-1 .

Ами по трудно е , тези които сме направили в момента ще намотаем с термо лента , ще е каде каде по добре от чугунените ,ще задържа температурата в колекторите и ще увеличи скоростта на газовете,освен това бяха най-умрелите колектори - 1ви и 4ти се срещаха в едно и им се убиваше скоростта , намалява се скоростта на газовете , от там идва и по късен надув , абе въобще много минуси :)

Тази термо лента ще ви излезне по скъпа от колекторите и да не ви казвам, че за месец под нея нема да остане никой. Слага се само на неръждавейка колектори :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 04 август 2005 - 15:48

bobopich, на Aug 3 2005, 03:50 PM, каза:

zlobjul, на Aug 2 2005, 11:01 PM, каза:

THE_BUTCHER, на Aug 2 2005, 10:02 PM, каза:

Да ви попитам момчета... нямаше ли да е по-лесно турбото да го закачите директно на долната част на фабричния колектор без да режете и да майсторите нов? Ако не ме лъже зрението стока е 4-1 .

Ами по трудно е , тези които сме направили в момента ще намотаем с термо лента , ще е каде каде по добре от чугунените ,ще задържа температурата в колекторите и ще увеличи скоростта на газовете,освен това бяха най-умрелите колектори - 1ви и 4ти се срещаха в едно и им се убиваше скоростта , намалява се скоростта на газовете , от там идва и по късен надув , абе въобще много минуси :)

Тази термо лента ще ви излезне по скъпа от колекторите и да не ви казвам, че за месец под нея нема да остане никой. Слага се само на неръждавейка колектори :beer:

Ами тръбите са 4мм дебели , като ги боядисаме ще изкарат известно време , па като се попреебат - ще направим нови , колко му е :)
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 04 август 2005 - 15:55

jamie, на Aug 4 2005, 12:20 PM, каза:

Добре сте се справили с парите! Готов колектор от обикновена стомана излиза не 500, а 200 лева.
При колектора пасвайте по-добре отделните парчета - така няма провар и после при заварките тръбите отвътре ще останат гладки. Правете ги къси и 4-1 - така ще развърта бързо винаги - дори и с по-голяма турбинка :-) Ако сте измерили 0.3 бара преди интеркулера - вероятно карате с максимум 0.2 бара (след него) - преместете си тръбичката за уреда след интеркулера и ще имате реални данни.
ПП: Боядисайте го с термоустойчива боя (за скари) - пък не пречи и лента само че е малко скъпа в Проспийд. След боядисването няма да изгние бързо (поне 2-3 години като минимум - зависи от условията).

ПП: Ако надуете повече - преработете запалването.

След кулера го мерим , дава 0,3-0,4 атмосфери , което като го изчислим отива към 0,2-0,3 бара , по късно ще надуем още , ще пробваме на 0,4-0,5 , но това след като направим всичко както трябва :) Колекторите ще ги свалим , ще ги дозаварим и ще им изпилим заварките , ще ги боядисаме и тогава лентата :) (която струва 80 лв ако не се лъжа :) ) Даже може да се направят и нови колектори ( пак 4 в 1 ) , но това prozak трябва да каже как точно ще стане :)
Отговори

ГостГелето_* 04 август 2005 - 20:00

абе колко излезе всичко като пари че аз имам една Корса А 91 1.4 моно и замислям нещо
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 04 август 2005 - 20:28

Гелето, на Aug 4 2005, 08:00 PM, каза:

абе колко излезе всичко като пари че аз имам една Корса А 91  1.4 моно и замислям нещо

Ами не мога ти кажа със сигурност , защото още не сме теглили чертата , освен това много от нещата не сме ги купували , имахме ги , не плащаме труда :)Но грубо дотук около 400 лв :) :dancin: А ти ако мислиш за твойта корсичка , според мен няма кво да и слагаш турбина , освен ако не си фанатизиран на тая тема , тя твойта и така си върви , по добре ще е само да и пилнеш малко главата , да я полираш , да оеднаквиш отворите , има и още неща които можеш да и сториш , но само от това по горе би трябвало да литне :) Говори с prozak , той ги разбира повече от мен нещата , може да ти даде съвет ;)
Отговори

ГостГелето_* 05 август 2005 - 20:12

И аз тва се чуда дали да пипам мотора или ако турбинирането излиза около 800 лева направо да почваме, а и мотора е същия само където е 1,4 засега. Много ме дразнят някви аграри ,от които чувам: за какво са и тия джанти, а след тва ееее те и седяли много добре бе. За кво боядисваш таблото,а след тва еее ма то било станало добре.
Отговори

ГостPMG_* 05 август 2005 - 21:17

oхоооооооо трябва много да си поговориме с притежатела или майстора на духалката :dance:, но на привате :beer:
Отговори

peponio снимка peponio 06 август 2005 - 16:57

поздрави за усилията и резултатите момчета :beer: току виж сте започнали и професионално да се занимавате с това ;)
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 07 август 2005 - 22:36

skyline, на Aug 5 2005, 09:17 PM, каза:

oхоооооооо трябва много да си поговориме с притежатела или майстора на духалката :dance:, но на привате :flag:

Халелуя брадър :beer: Да не сме от една партия с тебе ?:) И ти ли си турбинирал асконка , да не е една златна , защото скоро видях една докато бях в Китен - 1,6 С Турбо ...Айде пиши на привате ще обменяме опит :) :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 08 август 2005 - 12:42

kiri, на Aug 8 2005, 11:03 AM, каза:

www.rowerpage.dk

www.powerpage.dk :D
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 08 август 2005 - 15:28

Ами доколкото гледах снимчиците май не само турбинка сте сложили ми и сте олекотявали тук там B) . С обикновенна гарнитура ще ви остиска до 0.8 надналягане но след това ще трябва да вземете други мерки за сигурност против гонене на гарнитура пукане на маркучи и тнт. проблеми. Успех в пробите и безаварийно каране :beer:
Отговори

prozak снимка prozak 08 август 2005 - 23:13

StunyGT, на Aug 8 2005, 03:28 PM, каза:

Ами доколкото гледах снимчиците май не само турбинка сте сложили ми и сте олекотявали тук там B) . С обикновенна гарнитура ще ви остиска до 0.8 надналягане но след това ще трябва да вземете други мерки за сигурност против гонене на гарнитура пукане на маркучи и тнт. проблеми. Успех в пробите и безаварийно каране :beer:

тези олекотените 4асти са за едно друго орле но за него като стане :D
ина4е за асконата не мислиме да надви6аваме 0.5 бара все пак ние не искаме да правиме рекорди с нея а само малко да и прибавиме някое и друго кон4е :fart2:
Отговори

set16v снимка set16v 10 август 2005 - 20:56

zlobjul, на Aug 7 2005, 10:36 PM, каза:

skyline, на Aug 5 2005, 09:17 PM, каза:

oхоооооооо трябва много да си поговориме с притежатела или майстора на духалката  :dance:, но на привате  :beer:

Халелуя брадър :beer: Да не сме от една партия с тебе ?:) И ти ли си турбинирал асконка , да не е една златна , защото скоро видях една докато бях в Китен - 1,6 С Турбо ...Айде пиши на привате ще обменяме опит :) :beer:

ХЕ-хе,ще трябва още доста да тренирате...без лоши ч.....като гледам кви глупости
сте сътворили,пак и кви сте написали...малееее :flag: ......
Иначе браво за енергията която сте хвърлили..... :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 10 август 2005 - 22:50

set16v, на Aug 10 2005, 08:56 PM, каза:

zlobjul, на Aug 7 2005, 10:36 PM, каза:

skyline, на Aug 5 2005, 09:17 PM, каза:

oхоооооооо трябва много да си поговориме с притежатела или майстора на духалката  :beer:, но на привате  :flag:

Халелуя брадър :beer: Да не сме от една партия с тебе ?:) И ти ли си турбинирал асконка , да не е една златна , защото скоро видях една докато бях в Китен - 1,6 С Турбо ...Айде пиши на привате ще обменяме опит :) :beer:

ХЕ-хе,ще трябва още доста да тренирате...без лоши ч.....като гледам кви глупости
сте сътворили,пак и кви сте написали...малееее :dance: ......
Иначе браво за енергията която сте хвърлили..... :beer:

Ей ти си първия , който каза че сме направили глупости , ако можеш и по конкретно да кажеш какви са точно тези глупости няма да е зле,защото хората се учат от грешките си ,освен това, след като си дал негативно мнение кажи точно какво не е като хората :beer: Освен всичко , казах че не си правя "глупости" по колата за да се харесва на останалите и да се кефят те ... кефим си се ние , а и със сигурност има още много да учим :no: :no: :pЕнергията не сме я хвърляли никаде , освен под капака на колата ... :p
Отговори

ГостTretiak_* 10 август 2005 - 23:19

супер е колата
Отговори

peponio снимка peponio 10 август 2005 - 23:55

zlobjul, на Aug 10 2005, 11:50 PM, каза:

а и със сигурност има още много да учим :beer: :flag: :dance:

определено SET16V е човека от който можете да научите много неща относно турбинирането :beer:
Отговори

Гостastra power_* 11 август 2005 - 00:04

peponio, на Aug 10 2005, 11:55 PM, каза:

zlobjul, на Aug 10 2005, 11:50 PM, каза:

а и със сигурност има още много да учим :beer:  :flag: :dance:

определено SET16V е човека от който можете да научите много неща относно турбинирането :beer:

:beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 11 август 2005 - 10:48

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ... :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи :D
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg