Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

За турбо Асконата(Кони) :)

Тази тема е заключена

ivko снимка ivko 11 август 2005 - 11:59

zlobjul, на Aug 11 2005, 10:48 AM, каза:

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ... :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи :D

Безплатен обяд няма... :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 11 август 2005 - 12:30

ivko, на Aug 11 2005, 11:59 AM, каза:

zlobjul, на Aug 11 2005, 10:48 AM, каза:

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ...  :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи  :D

Безплатен обяд няма... :beer:

Да безплатен обяд няма , но след като сме бедни българи защо трябва да ядем в Шератон , като може да се наядем и в близката кръчма , абе в общи линии - имаш крава - пиеш мляко.Но мисля че се отклоняваме от темата , ако има някой да каже нещо което ще ни е полезно занапред и с което ще ни помогне,няма да му се обидим , не че ще се обидим и на всички останали които имат негативно становище по въпроса с турбинирането на кошнички :D

П.С. А и не мисля че въпросната асконка заслужава някакви сериозни капиталовложения , в крайна сметка тя самата струва 1000 лв ...
Отговори

ivko снимка ivko 11 август 2005 - 19:40

zlobjul, на Aug 11 2005, 12:30 PM, каза:

ivko, на Aug 11 2005, 11:59 AM, каза:

zlobjul, на Aug 11 2005, 10:48 AM, каза:

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ...  :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи  :D

Безплатен обяд няма... :dance:

Да безплатен обяд няма , но след като сме бедни българи защо трябва да ядем в Шератон , като може да се наядем и в близката кръчма , абе в общи линии - имаш крава - пиеш мляко.Но мисля че се отклоняваме от темата , ако има някой да каже нещо което ще ни е полезно занапред и с което ще ни помогне,няма да му се обидим , не че ще се обидим и на всички останали които имат негативно становище по въпроса с турбинирането на кошнички :D

П.С. А и не мисля че въпросната асконка заслужава някакви сериозни капиталовложения , в крайна сметка тя самата струва 1000 лв ...

Като начало подсказвам само с тази снимка(опелска)
хедърс
:flag: :beer:
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 11 август 2005 - 20:44

Да, съгласен съм че колекторите не са от най-сполучливите , но това беше първият опит,освен това не се знаеше въобще дали ще се получи нещо ... Ще сложа снимки на втория опит за колектори и ще видите гигантската разлика , наистина колекторите не са за мойта кола , но и на нея ще и дойде редът за нови :)
Отговори

ГостS-stail_* 12 август 2005 - 13:34

ivko, на Aug 11 2005, 09:59 AM, каза:

zlobjul, на Aug 11 2005, 10:48 AM, каза:

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ...  :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи  :D

Безплатен обяд няма... :beer:

Еми като няма не дейте и да предлагате щом било с пари,тука е форум все пак.
Нали се сещаш,че и на вас могат да се присмеят някой
,, тунинг светила,,............................пичовете много ясно го написаха сь
каква цел е правена колата.
Отговори

kiri снимка kiri 12 август 2005 - 15:03

Moм4ета не им се ядосжаите. Ако не стане от пържия път има втори , трети нали затова е хоби . Сам да си го направи6 и тогажа си доволен от самия себеси. За колекторите мога да ви кажа 4е съм виждал при заваряването едната дупката на заваряваната траба се запу6ва а от другата страна съ 6то са запу6ени ( с обикновзнни лепенки за боидисване ) и с марку4е или тряби4ка се вкарва съ6тия гас които се използва за електрожена. Заварката става по добра от вятре.
Отговори

set16v снимка set16v 13 август 2005 - 19:16

S-stail, на Aug 12 2005, 01:34 PM, каза:

ivko, на Aug 11 2005, 09:59 AM, каза:

zlobjul, на Aug 11 2005, 10:48 AM, каза:

Съгласен съм , но нека каже кое точно е глупавото , разбира се не сме дали 5000лв и не очакваме колата да върви както неговата астра ...  :D Можем да научим много от него ако той иска да ни научи  :D

Безплатен обяд няма... :beer:

Еми като няма не дейте и да предлагате щом било с пари,тука е форум все пак.
Нали се сещаш,че и на вас могат да се присмеят някой
,, тунинг светила,,............................пичовете много ясно го написаха сь
каква цел е правена колата.

хе :dance:
Отговори

kiri снимка kiri 13 август 2005 - 21:01

:beer: Това последното ( хе :dance: ) за мене ли се отнася ? И какво озна4ажа.
Отговори

vectra снимка vectra 13 август 2005 - 21:03

kiri, на Aug 13 2005, 09:01 PM, каза:

:beer: Това последното ( хе :flag: ) за мене ли се отнася ? И какво озна4ажа.

Еми то ако беше към теб дали нямаше да цитира това което си написал?Цитарал е това за което се отнася... :dance:
Отговори

ГостPMG_* 13 август 2005 - 21:13

Ако нямате какво смислено да казвате да заключа темата?
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 14 август 2005 - 00:13

skyline, на Aug 13 2005, 09:13 PM, каза:

Ако нямате какво смислено да казвате да заключа темата?

Недей , искам утре само да сложа новите снимки и след това я заключвай :D
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 14 август 2005 - 09:09

Ето и вторя опит за колектори , те не са за мойта кола , но изглеждат добре :) Ще се съгласите че са доста по сполучливи от първите ... :) Другите снимки са на щуцера за маслото , взели сме от масления датчик,а него сме го сложили така както се вижда от снимката (не че се вижда много :) )

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ето и щуцера...
Публикувано изображение
Ето къде преместихме датчика...
Публикувано изображение
Отговори

kiri снимка kiri 14 август 2005 - 09:57

Да , добри са . Важното е от вътре да са глатки и завоите на трабите да не са остри.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 14 август 2005 - 15:08

само да кажа и аз не6то
имате желание това е супер не ща да ви убивам мерака 6тот това е направо одврат
ако го направя
но един колега ви пусна една сним4ица верно много малка но кат се по увели4и се вижда ясно 4е колекторите са на /плетеница / кръстосани
некаде оба4е на друго место 4етах пек в този клуб 4е се сплитат зада несе полу4авало там не6то и маи бе6е да се задържи пове4е еднаква топлина да нема разлика в колекторите 6тот ако има пада със до 10ина коня и предната 4аст
наколекторите и тръбите от турбото на там да се навие с лентата за която говоре6е
зада несе завихрят газовете в тях и да забият мо6тноста
та братле казвам го да го направите както трябва и да останете доволни от изработката си
като го правихте с обикновенни тръби и пробвахте опитаите и с неръждавеика

ноооЕВАЛА 4Е НЕСЕ ПРЕДАВАТЕ ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ
си4ко добро
ходи6 ли по збирки ?
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 14 август 2005 - 16:29

pe6o_, на Aug 14 2005, 03:08 PM, каза:

само да кажа и аз не6то
имате желание това е супер не ща да ви убивам мерака 6тот това е направо одврат
ако го направя
но един колега ви пусна една сним4ица верно много малка но кат се по увели4и се вижда ясно 4е колекторите са на /плетеница / кръстосани 
некаде оба4е на друго место 4етах пек в този клуб  4е се сплитат зада несе полу4авало  там не6то  и маи бе6е да се задържи пове4е еднаква топлина  да нема  разлика в колекторите  6тот ако има пада със до 10ина коня и предната 4аст
наколекторите и тръбите  от турбото на там да се навие с лентата за която говоре6е
зада несе завихрят газовете в тях и да забият  мо6тноста
та братле казвам го да го направите както трябва и да останете доволни от изработката си
като го правихте с обикновенни тръби и пробвахте опитаите и с неръждавеика

ноооЕВАЛА 4Е НЕСЕ ПРЕДАВАТЕ ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ 
си4ко добро
ходи6 ли по збирки ?

Да , за колекторите има много накаде да се работи :) Прав си за всичко , но май занапред единственото което ще направим е да боядисаме колекторите с боя за скари (устойчиба на високи темп. ) и да намотаем лента :) Ходя по сбирки , днес примерно ще ходя на ОМВ на Бояна , живот и здраве , а другата седмица пък мойта кола ще има честта да издърпа един лош опел до божурище :) но да не избързваме с приказките ... :dancin:
Отговори

kiri снимка kiri 14 август 2005 - 20:05

Здрабеите мом4ета. До колкото виждам на първата снимка колекторите са направени за обикновен (атмосверен ) мотор. Добри са , само 4е там кадето двете тръби ( идва6ти от главата ) преминават в една се прави наставка ( трапецовидна ) . Целта е тръбите от главата назад винаги да преминават от по- малка в по- голяма. На снимката не се вижда добре но мисля 4е двете тръби са заварени отгоре върху следва6тата. Извинете ако не е така.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 14 август 2005 - 20:38

Колега zlobjul каде ги правиш тея закръгления на трабите, искам да си сменям цалата испускателна система с такива тръби нераждавейка и се чудя каде да си направя кривката над занната ос.?
Отговори

zlobjul снимка zlobjul 15 август 2005 - 13:35

VectraGT, на Aug 14 2005, 08:38 PM, каза:

Колега zlobjul каде ги правиш тея закръгления на трабите, искам да си сменям цалата испускателна система с такива тръби нераждавейка и се чудя каде да си направя кривката над занната ос.?

Ами правят ги по сервизите за гърнета , ама за Ст.Загора не мога да ти помогна :) :beer:
Отговори

set16v снимка set16v 16 август 2005 - 21:16

zlobjul, на Aug 14 2005, 09:09 AM, каза:

Ето и вторя опит за колектори , те не са за мойта кола , но изглеждат добре :) Ще се съгласите че са доста по сполучливи от първите ... :) Другите снимки са на щуцера за маслото , взели сме от масления датчик,а него сме го сложили така както се вижда от снимката (не че се вижда много :) )

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ето и щуцера...
Публикувано изображение
Ето къде преместихме датчика...
Публикувано изображение

МиииииЙ,кво да кажа :beer: мдааааа :flag: ,нищо като хората не видях :beer:
май тая кола с тея тръби ще враййй по зле :dance:
Отговори

set16v снимка set16v 16 август 2005 - 21:22

:beer: Ааааа да питам :beer: а тоЯ 4 ти цил. :dancin: ще наваксва :beer: за другите 3 ли :flag: или те ще трябва да тръчкат до 3-4 об/мин а 4 към 7-8 :dance:
:beer:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg