Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Астра Г тунинг?

ГостAlibi_* 31 октомври 2005 - 02:30

Здр на Всички!


Имам няколко въпроса на които бих искал да ми отговорите, ако може ;) . Та по същество:

Колата е Астра Г 1.8 16В 115кс

1.Къде може да ми бъде сложен Турбо Кит в България и колко ще струва ореантировачно? (В Германия Кит-а със слагането струва около 5000 Евро и е на фирмата ДБИАС и дават като резултат 235кс).

2.Предните дискове на спирачките, при този модел, винаги ли са разпробити? Искам да знам, защото на тази която аз купих са разпробити и ми се струва, че не са оригиналните, но никъде из документите не открих информация дали са сменени.

3.На колко километра се сменя оригиналния агренажен ремък?

Мерси много в аванс :D
Отговори

Владо снимка Владо 31 октомври 2005 - 02:46

Цитат

3.На колко километра се сменя оригиналния агренажен ремък?


60 000 макс до колкото знам

Цитат

2.Предните дискове на спирачките, при този модел, винаги ли са разпробити? Искам да знам, защото на тази която аз купих са разпробити и ми се струва, че не са оригиналните, но никъде из документите не открих информация дали са сменени.


Определено не , надупчените (3но вентилирани) дискове са афтърмаркет добавени от предниа собственик

Цитат

1.Къде може да ми бъде сложен Турбо Кит в България и колко ще струва ореантировачно? (В Германия Кит-а със слагането струва около 5000 Евро и е на фирмата ДБИАС и дават като резултат 235кс).


Ако си го купиш ще ти го сложиме без проблем :D но заслужава ли си 10к за тази кола ... ? С неговото слагане ще трябва да ъпгрейднеш и спирачки и окачване и тн...
Отговори

ГостAlibi_* 31 октомври 2005 - 02:56

LET's fly не съм се изразил правилно. Къде мога да го купя в БГ и да ми бъде сложен в БГ. Иначе в ДЕ в тия 5К Евро влиза и слагането.


А за агренажния ремък: Ако е на 60 хил смяната, значи имам още 20 хил километра на разположение ;)


Мерси за инфото!
Отговори

Владо снимка Владо 31 октомври 2005 - 03:04

еми то е ясно - купешки КИТ само от Германия :D купи си го , докарай го и нямаш проблеми

Ама според мен е пълна глупост . С тея пари един С20ЛЕТ би дал около 400кс ))))

за ремъка - ако сега я купуваш веднага бегай и сменяй да ти е мирна главата ;)
Отговори

ГостAlpine_* 31 октомври 2005 - 08:06

да, ама човекът сега си е купил колата и надали ще дава още пари за друг мотор/автомобил :)
Пък и виждаш какво прави на Киро голфа дето е същатата кубатура ама 2х по-малко клапани :)
Мене лично доста би ме израдвала една бърза астра Г, щото верно и старите коли бягат ама доколкото видях на състезанието ониден имаше една-две по нови коли

Цитат

2.Предните дискове на спирачките, при този модел, винаги ли са разпробити? Искам да знам, защото на тази която аз купих са разпробити и ми се струва, че не са оригиналните, но никъде из документите не открих информация дали са сменени


тъй кат гледам Олденбург си писал в местоживеене, значи сигурно от там си купувал колата?
Демек, ако е напрао от собственика не можеш ли да го питаш какво и е правено?
Отговори

ГостAlibi_* 31 октомври 2005 - 11:39

Значи аз имам документи на тунинг-а който е правен.
Оптичния:Предна броня, прагове, решетка без емблема, вежди, фолие със златист отенък на задните прозорци. Вътре цялото табло е със сини лампи и някои елементи са сменени със сиви, алуминиеви педали и аз като я купих инвестирах вече 100Евро за плазмено голие на километража и резултата е потресаващ!!!Нощно време се чудиш къде да гледаш...пътя или таблото.
Останлия туниг: Спортен филтър, и спортен ауспух, като несъм сигурен, но мисля че от колекторните тръби до гърнето всичко е сменено.(В тази връзка, отзад газовете излиза на балончета през малък интервал от време, все едно някой пуше цигара и прави кръгчета и като стои човек вътре усеща как когато излизат газовете колата съвсем леко потреперва (едвам дуловимо)).Спирачките явно са сменяни, отпред са винтилирани разпробити, но дали само диска е сменял или цялата система отново нямам представа. Окачването е сменено с ниско 40/60 амортисиори и прожини (като аз се замислям да слагам "Gewinde fahrwerk" т.е. от тия които могат да се настройват, незнам точно как се наричат на български :( . На капака на двигателя пише ОПЦ, но дали е само оптика...или е пипано нещо пак е загадка за мен. За това ще потърся тук къде да направя дино тест, за да разбера колко коня е точно. Иначе колата върви доста (за 116 кс). За в момента не е регистрирана и немога да кажа максималната скорост, но като я докарвахме към общежитията вдигна 200 при 5500 оборота, но имаше още въздух колата.

За смяната на двигателя ще стане на пролет-лято. Оферти излизат постоянно. В момента се продава Ирмшер И-500 със скоростна кутия и съединител и всичките му неща, които са необходими. Цената е 2000-2500Евро.Аз ще дебна от Астра Г Купе Z20LET. Мисля, че ще мога да намеря такъв до 2000Евро. Ако може някои да изкаже компетентно мнение, дали ще пасне двигателя на моята.


П.С. По-добре да инвистирам пари в кола, отколкото в жена........, колата гори по-малко :ranting:
Отговори

Владо снимка Владо 31 октомври 2005 - 12:10

ще пасне , защо да не пасне . Купи и полуоските ако е възможно в комплекта
Отговори

kiri снимка kiri 31 октомври 2005 - 14:59

Alibi, на Oct 31 2005, 11:39 AM, каза:

Аз ще дебна от Астра Г Купе Z20LET. Мисля, че ще мога да намеря такъв до 2000Евро.

Da 6e si nameri6 takav do 2000 euro oba4e sled 3-4 godini.

##########################
Забележка:
КИРИЛИЦА!!!
Модерирарано от: sheko
##########################
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 02 ноември 2005 - 23:19

З20ЛЕТ за 725 лири без ЕКУ и кабел. Слагаш афтърмаркет ЕКУ и полудява. Владо ти намира бутала и биели и ето ти ги 400 коня.
Отговори

Владо снимка Владо 02 ноември 2005 - 23:40

Trevor Wilkinson, на Nov 3 2005, 12:19 AM, каза:

З20ЛЕТ за 725 лири без ЕКУ и кабел. Слагаш афтърмаркет ЕКУ и полудява. Владо ти намира бутала и биели и ето ти ги 400 коня.
<{POST_SNAPBACK}>



еми ще помагам ако има желание човека :D
Отговори

Гостtoluene_* 02 ноември 2005 - 23:52

Trevor Wilkinson, на Nov 2 2005, 09:19 PM, каза:

З20ЛЕТ за 725 лири без ЕКУ и кабел. Слагаш афтърмаркет ЕКУ и полудява. Владо ти намира бутала и биели и ето ти ги 400 коня.
<{POST_SNAPBACK}>


Тази цена предполагам е в Англия?
Незнам как ще се докара до Бг, защото акциза+ддс идва бая, освен на части, знам ли? Някой знае ли как може да се докара и колко ориентировъчно би струвало?
А между другото с К04 ли е z20let?
Отговори

ГостAlibi_* 03 ноември 2005 - 01:09

Тъкмо това гледам и аз.Цената в Германия из ибей е доста висока. Ако се появи нещо ще е сигурно за около 3000-3500Евро.Иначе лошото е че трябва тук да ми го сложат,а това струва доста...около 500Евро!!!Тука дерат кожи! :ranting: .Иначе тунинг-оването ще го правя в БГ (в София най-вероятно).А има ли възможност да си намера мотора + скоростна + съединител и в БГ(за З20ЛЕТ иде реч)??? Като ще имам финансова възможност за такъв проект догодина или края на пролетта или края на лятото. Иначе аз ще продължавам да се ослушвам и тук.Може да се поразхода и из автоморгите.Там се намират също интереси неща ;)
Намирам не лоша идеята да има и бърза "Г" класа, а не само "Ф" изтребители :D , а вие?


П.С. А този З20ЛЕТ за 725 лири със скоростна и съединител ли е???
Отговори

ГостAlibi_* 03 ноември 2005 - 01:56

А относно агренажния ремък пише в книгата, че се сменя на 120 000 км или след 8 години!!! :soangry: :mhihi: В момента колата е на 100 000 и никъде не пише да е сменян! Аз сега зимата в БГ ще го сменя, ама някой има ли си идея дали наистина оригиналния ремък се сменя на тези километри? :ranting:
Отговори

kiri снимка kiri 03 ноември 2005 - 14:32

Trevor Wilkinson, на Nov 2 2005, 11:19 PM, каза:

З20ЛЕТ за 725 лири без ЕКУ и кабел. Слагаш афтърмаркет ЕКУ и полудява. Владо ти намира бутала и биели и ето ти ги 400 коня.
<{POST_SNAPBACK}>

Да, тои ако трябва да си купи бутала, биели, лагери, гарн. ЕКУ и др. зе6то да не си разпробие неговият мотор ами да купува друг за 725 л. Заради едно турбо ККК16 ли, което може6 да го намери6 навсякаде .
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 03 ноември 2005 - 20:58

toluene, на Nov 3 2005, 12:52 AM, каза:

Тази цена предполагам е в Англия?
Незнам как ще се докара до Бг, защото акциза+ддс идва бая, освен на части, знам ли? Някой знае ли как може да се докара и колко ориентировъчно би струвало?
А между другото с К04 ли е z20let?
<{POST_SNAPBACK}>


Ами колеги не знам дали знаете, но от малко опит в нашата фирма по внос на един двигател за един камион ВОЛВО да ви кажа - на митница аерогара София не може да бъде внесен (в смисъл - обмитен и освободен) двигател като такъв. Един колега се бори с проблема дни наред, и накрая не знам точно как успяха да си получат двигателя хората. Единствения начин е като резервни части. Просто в закона не е заложена подобна операция.
Отговори

kiri снимка kiri 03 ноември 2005 - 23:37

Alibi, на Nov 3 2005, 01:09 AM, каза:

Тъкмо това гледам и аз.Цената в Германия из ибей е доста висока. Ако се появи нещо ще е сигурно за около 3000-3500Евро.Иначе лошото е че трябва тук да ми го сложат,а това струва доста...около 500Евро!!!Тука дерат кожи! :ranting: .Иначе тунинг-оването ще го правя в БГ (в София най-вероятно).А има ли възможност да си намера мотора + скоростна + съединител и в БГ(за З20ЛЕТ иде реч)??? Като ще имам финансова възможност за такъв проект догодина или края на пролетта или края на лятото. Иначе аз ще продължавам да се ослушвам и тук.Може да се поразхода и из автоморгите.Там се намират също интереси неща  ;)
Намирам не лоша идеята да има и бърза "Г" класа, а не само "Ф" изтребители  :D , а вие?


П.С. А този З20ЛЕТ за 725 лири със скоростна и съединител ли е???
<{POST_SNAPBACK}>

Хеи мом4е , доколкото разбирам си някаде извън (БГ) . Не прави никакви видими промяни по двигателя като (турбо или компрессор ) или смяна на двигател. Ако живее6 там поинтересуваи се и 6е види6 4е има закон които забранява пови6аването на мо6носта на колата. Искам да кажа 4е по този на4ин укрива6 известна 4ас от данака на колата а съ6то и застраховката. Знае6 4е те се из4исляват по киловатите . Съ6то следва6тия път когато минава6 на техни4ески контрол няма да те пуснат. О6те не6то , дано не се слу4ва но ако стане тежка катастрофа винаги идва (съдебен експерт ) и ако тои констатира такива не6та застрахователите неискат да пла6тат ,зна4и ти :soangry: . Вси4ко това става офицялно ако след монтирането ти го одобрят в офицялен гара6 опел с дукомент и следова. в талона .
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 04 ноември 2005 - 02:29

Не е вярно това. Не можеш да си представиш колко коли има с пипани двигатели. За да е валидна застраховката трябва да са декларирани промените, но няма други проблеми. Данъка в Англия се определя единствено и само от кубатурата. До 1550 беше 110(не го знам сега колко е защото не карам такива) и над 1550 е 170 лири годишно.

ЛЕТ-а за 725 лири е само З20ЛЕТ без кабел и електроника. Кутията е лесна. Ф23 няма да можеш да намериш, но Ф20 или Ф28 ще ти свърши работа. Продава се в МИГ.

ККК К04 е турбото, не К16 като на С20ЛЕТ.

Буталата и биелите ще допълнят идилията от добър блок и добро ЕКУ. Не са задължителни.
Отговори

ГостAlibi_* 04 ноември 2005 - 04:05

Млък Оффтопик: :ranting:
кири - Значи по принцип за някои неща си прав. имам в предвид като има катастрофа и ако съм пипал двигателя без да е вписан в книгите на колата. обаче тук идва едно голямо НО. колата няма да е регистрирана в Германия, ами в БГ. Ще я карам в Германия с БГ номера. Т.е. ако стане нещо плаща БГ застраховката. Имам доста познати така и даже единия имаше лек удар и застраховката платила сичко и няма проблеми изобщо. А в БГ знаем, че все още няма проблем ако си си надувал двигателя. Важното да минеш прегелед :D Ако се лъжа кажете. Единствения ми пробелм е че ако сменя целия двигател, новия двигател ще е с нови номера и ако ми направят проверка на номера на двигателя, ще имам проблеми. Но ако влезем в ЕУ ще отпадне. Такаче аз ще се поинтересувам как стоят по-точно нещата.


Вече извън Оффтопика>
Каква е скоростната кутия за З20ЛЕТ. Ц20ЛЕТ е с Ф28, ама тоя другия :soangry: Ф23???
А във връзка с цените в Е-бей.Сега наблюдавах един Ц20ЛЕТ + Ф28 :
opel Calibra / Vectra Turbo motor C20LET mit F28, съединител също и всички необходими кабели и еку и т.н., цената свърши при 2.460 евро. Вие кажете дали е скъпо, защото аз нямам представа как стоят цените в БГ.
Отговори

kiri снимка kiri 04 ноември 2005 - 10:22

Alibi, на Nov 4 2005, 04:05 AM, каза:

Млък Оффтопик: :ranting:
кири - Значи по принцип за някои неща си прав. имам в предвид като има катастрофа и ако съм пипал двигателя без да е вписан в книгите на колата. обаче тук идва едно голямо НО. колата няма да е регистрирана в Германия, ами в БГ. Ще я карам в Германия с БГ номера. Т.е. ако стане нещо плаща БГ застраховката. Имам доста познати така и даже единия имаше лек удар и застраховката платила сичко и няма проблеми изобщо. А в БГ знаем, че все още няма проблем ако си си надувал двигателя. Важното да минеш прегелед  :D  Ако се лъжа кажете. Единствения ми пробелм е че ако сменя целия двигател, новия двигател ще е с нови номера и ако ми направят проверка на номера на двигателя, ще имам проблеми. Но ако влезем в ЕУ ще отпадне. Такаче аз ще се поинтересувам как стоят по-точно нещата.


Вече извън Оффтопика>
Каква е скоростната кутия за З20ЛЕТ. Ц20ЛЕТ е с Ф28, ама тоя другия  :soangry: Ф23???
А във връзка с цените в Е-бей.Сега наблюдавах един Ц20ЛЕТ + Ф28 :
opel Calibra / Vectra Turbo motor C20LET mit F28, съединител също и всички необходими кабели и еку и т.н., цената свърши при 2.460 евро. Вие кажете дали е скъпо, защото аз нямам представа как стоят цените в БГ.
<{POST_SNAPBACK}>

Добре, успех , но аз ако съм на твое място 6е се поинтересувам за в германиа . Знам със сигорност 4е ако те спрът полицаите с БГ номер проверките са големи за6тото има много българи карат с коли от там но с фал6иви докоменти и краднати (БГ ) номера. А съ6то на влизане в БГ може и да не те пуснат ако мотора не е отразен в толона ( евентоелно пла6тане на мито ). Става единственно с кола от Белгиа за6тото номера на двигателя не се отразява в талона и го водят като резервна 4аст. Успех и за сега 4ао.
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 04 ноември 2005 - 12:10

Alibi, на Nov 4 2005, 02:05 AM, каза:

Вече извън Оффтопика>
Каква е скоростната кутия за З20ЛЕТ. Ц20ЛЕТ е с Ф28, ама тоя другия  :ranting: Ф23???
А във връзка с цените в Е-бей.Сега наблюдавах един Ц20ЛЕТ + Ф28 :
opel Calibra / Vectra Turbo motor C20LET mit F28, съединител също и всички необходими кабели и еку и т.н., цената свърши при 2.460 евро. Вие кажете дали е скъпо, защото аз нямам представа как стоят цените в БГ.
<{POST_SNAPBACK}>

F23 е кутията в Астра и Зафира, но и Ф20-ка и Ф28-ца ще станат без проблем. С20ЛЕТ вървят обикновено по 1к лири за добър без кутия но с кабел и ЕКУ. С кутията се намират за 1100-1200 лири. З20ЛЕТ е доста по-скъп.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg