Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тунинг

ГостTuning-Attacke_* 09 януари 2005 - 14:34

я напишете какво сте решили да правите през 2005-та
било то по двигателя или по оптиката :huh: :huh:
Отговори

ГостTuning-Attacke_* 09 януари 2005 - 14:42

Ас в момента правя оптиката
слагам предна броня от Eclipse
за задната се двуомя
праговете са проблем немога да си харесам :huh:
вратите ми се дигат нагоре :huh:
сложих си анти крило от SUBARU :evil:



а за двигателя ще пиша по нататък
Отговори

AstraGSi снимка AstraGSi 09 януари 2005 - 15:02

Дай някоя снимка, да се порадваме! ;)
Отговори

ГостTuning-Attacke_* 09 януари 2005 - 15:20

в сряда съм почивка и ще отида да видя какво става с колата докъде са стигнали и ще я снимам а после ще кача и снимки
да видите зверчето :huh:

ма аиде пишете вие няма ли да ъпгреидвате колите през 2005
Отговори

Гостmirra_* 09 януари 2005 - 16:44

Tuning-Attacke, на Jan 9 2005, 02:42 PM, каза:

...праговете са проблем немога да си харесам :huh: ...

Мини през "Сиджи - тунинг" на бул. "Възкресение". За Калибра е зарито с модели - може да си харесаш... (по-добре ги прави другаде, де, но идеите са много и има добри)
Отговори

ГостTuning-Attacke_* 09 януари 2005 - 20:56

Мини през "Сиджи - тунинг

по добре сам да си направя :lol:
Отговори

Гостmirra_* 09 януари 2005 - 22:15

Tuning-Attacke, на Jan 9 2005, 08:56 PM, каза:

Мини през "Сиджи - тунинг

по добре сам да си направя :lol:

Ами аз това ти казах - виж някои идеи и си ги прави после сам... Както и да е.И без това ще минеш.
Дай някакви снимки - ще се спукам от любопитство как и стоят вратите!
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 10 януари 2005 - 23:34

Аз ще използвам услугите на сервиз_Тунинг_Арт, близо до Карнобат. :dancin:
Ще сменям цвета, нов уникален тунинг, оптически и салон. По това, което ми предложиха, ще стане срахотия. За месец ще е готова и за събирането в Стара Загора, ще съм новата красавица!
Отговори

Любчо снимка Любчо 11 януари 2005 - 00:19

ми аз нищо няма и прая по външния вид и по двигател мисля да не прая нищо , наи много както е почнала от ся да диша във врата на 16ските , може те да почнат да и дишат
Отговори

Гостopelfen_* 12 януари 2005 - 11:02

Tuning-Attacke, на Jan 9 2005, 02:42 PM, каза:

Ас в момента правя оптиката
слагам предна броня от Eclipse 
за задната се двуомя
праговете са проблем  немога да си харесам  :huh:
вратите ми се дигат нагоре  :huh:
сложих си анти крило от SUBARU  :evil:



а за двигателя ще пиша по нататък

Даааммммм, еклипсовите брони много джаркат наистина! Ама и това не е работа, пак е от някаква кола, пак става едно прекачване и мерене, та свят да ти се завие!
НА базата на твоята си изгради нещо, с което да кажеш - това е моя изработка, няма второ. И без това сега всички са се запалили да правят оптичен тунинг и се надпреварват кой какво да сложи за да му изглежда колата разлина. А какво става, видиш някаква кола, след пет преки се чудиш как тази кола е успяла така бързо да се върне, еднакви спойлери, еднакви прагове, всичко е еднакво.....
Понеже карам кадет, и понеже го ударих преди няколко месеца, та си бях понаправил една уникална предна и една уникална задна броня, ама сега наново ще се случват нещата, но има доста готини начини да си направиш колата невероятна, без да използваш някаква база! Фантазия и всичко става уникат!

Ако ме питаш как, то едва ли ще съм първият който ще ти го каже, но все пак да кажа!

Купуваш си един кашон полиоританова пяна за уплатняване на прозорци!
Правиш си някакви скици, или отваряш едно списание с тунинг за автомобили!
От няколко вида брони, си правиш една общо, според извивки, според калници, според отвори, според халогени ако щеш, за мрежи, с издутини, абе всичко! Правиш си нещо като куфраж върху твоята броня, която предварително е обработена за да може пяната да хване! АКо щеш си я рисуваш с канали, с надписи вградени, всичко което ти е кеф!Изрязваш върху старата ти броня всички дупки, които евентуално ще бъдат след като сложиш пяната и наливаш куфража догоре! Сещяш се че това раздува, справи се на няколко пласта, докато не дойде в определената дължина, дебелина! Изсъхва и започва моделиране! Правиш я, мериш със всеки детаил, тя вече е готова! Купуваш има една смола, която в момента и забравих името, ама е вид стъкловлакнест кит, който се налива върху пяната и се слепва със всеки детаил! От там търкане, обравотване, фин кит, шприц, боя, монтаж и само ококорени погледи! Ама от къде я купи, ама това, ама онова! B)
Отговори

Владо снимка Владо 12 януари 2005 - 11:11

...... Respect!


знам , че има човек в Русе , който действа по този начин и резултартите са страшни!! Не мисля , че всеки го може това обаче...
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 12 януари 2005 - 12:24

LET's fly, на Jan 12 2005, 11:11 AM, каза:

...... Respect!


знам , че има човек в Русе , който действа по този начин и резултартите са страшни!!  Не мисля , че всеки го може това обаче...

Напротив почти всеки маниак с повече желание може да го направи, е разбира се не става от първия път. В квартала един пич така си направи много яко китче на предната боня на Peugeot 205 стана добре и доста ефектно. Обче пича явно нямаше време да го направи наведнъж и всичко се правеше на етапи през месец-два и малко поразвали общото добро впечатление.
Както се казва 1-2-3 пъти ще усереш ама на 4-тя ще се получи нещо. Аз винги поущрявам домашната работа, когато не се прекалява.
А и съм на принципа, че щом някой се е научил и може да прави дадено нещо и аз мога да направя същото - да се науча и да го напрвя. Типично български начин на мислене. То май за тва господ ме е захвърлил на изток от рая.
А към колегата opelfеn да попитам каква е инвестицията за пяна, кита и др. неща.
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 12 януари 2005 - 22:28

Цитат

Tuning-Attacke - я напишете какво сте решили да правите през 2005-та
било то по двигателя или по оптиката 


Ми освен че заради едно чиче прябва да си правя предната броня мисля да си променя и задната че е още в оригинален вид, трябва да пипна два мотора на едни приятелчета а после ако има време да си сложа 16винтиловата глава и да видя каква ще е разликата(и естествено четене на кижки за двг и нови технологии)
Отговори

Гостopelfen_* 13 януари 2005 - 07:14

Vectra_16V, на Jan 12 2005, 12:24 PM, каза:

LET's fly, на Jan 12 2005, 11:11 AM, каза:

...... Respect!


знам , че има човек в Русе , който действа по този начин и резултартите са страшни!!  Не мисля , че всеки го може това обаче...

Напротив почти всеки маниак с повече желание може да го направи, е разбира се не става от първия път. В квартала един пич така си направи много яко китче на предната боня на Peugeot 205 стана добре и доста ефектно. Обче пича явно нямаше време да го направи наведнъж и всичко се правеше на етапи през месец-два и малко поразвали общото добро впечатление.
Както се казва 1-2-3 пъти ще усереш ама на 4-тя ще се получи нещо. Аз винги поущрявам домашната работа, когато не се прекалява.
А и съм на принципа, че щом някой се е научил и може да прави дадено нещо и аз мога да направя същото - да се науча и да го напрвя. Типично български начин на мислене. То май за тва господ ме е захвърлил на изток от рая.
А към колегата opelfеn да попитам каква е инвестицията за пяна, кита и др. неща.


Не е толкова в цените, колкото в това да кажеш ще го направя и ще стане наистина уникат! Защото няма какво да се залъгваме, играчка здрава е, нерви, много желание и т.н. Преди да си ударя Кадета, бях направил такава уникална предна броня, че все едно е оригинална, а същото време беше уникат, на базата на старата броня, нито грам кич, нито нещо претруфено, една супер броня,ама сега по хубава ще направя, нямам време, иначе желание колко щеш! Готиното в пяната е че можеш да я лепиш по калници, по капак, по врати и т.н. Доколкото съм запознат, истинският (хенд мейд) тунинг, се прави по този начин, след което се вадят матрици и се леят пласмасариите. Става наистина красиво, защото лесно се моделира, лесно се обработва, става красота........най вече собствен стил! Трудното е в шлайфането, защото колкото повече чупки и гнки има, толкова повече търкане!

А за семите цени, според бронята, взима се кашонче, щото ти излиза по евтино, един флакон варира в порядъка на 6-10 лева, не ти трябва някаква супер качествена, защото така или иначе тя остава като база върху която се разлива компонентната смес, накрая ефекта е като вибростъкло, но вчера нямах възможност да попитам за името й, беше някакво странно и не го помня, но ако някой се интересува, ще го разбера веднага! Смола двукомпонентна беше някаква! Та нанасят се два пласта, става около 3 милиметра върху пяната, прави се на няколко пъти за по голяма якост и съхне. Става ненормално здраво! ТОва раздувки по капаци, това по тавани, по калници разни резки, разни отвори и такива чудеса са оптическа измама, ама ако ги направиш готино, нямат равни!

Иначе ти излиза около 120-150 -170 лева(материали, кит, боя), вярно че за моя кадет 200 лева ми е предна броня от Астра ГСИ, ама пък не ми се нрави така! А и хубавото е че не ги даваш накуп, днес купуваш пяна, докато я направиш минава време и така докато се стигне до кит, защото един път след смолата имаш кит стъкловлакнест, защото смолата малко дърпа и образува дупки, запълваш, докато не стане перфекнта повърхност, после се минава с фин кит, накрая със маслен кит, накрая шприц, накрая боя, ама струва си! Най вече заради идеята!
Отговори

Гостopelfen_* 13 януари 2005 - 07:15

Vectra_16V, на Jan 12 2005, 12:24 PM, каза:

LET's fly, на Jan 12 2005, 11:11 AM, каза:

...... Respect!


знам , че има човек в Русе , който действа по този начин и резултартите са страшни!!  Не мисля , че всеки го може това обаче...

Напротив почти всеки маниак с повече желание може да го направи, е разбира се не става от първия път. В квартала един пич така си направи много яко китче на предната боня на Peugeot 205 стана добре и доста ефектно. Обче пича явно нямаше време да го направи наведнъж и всичко се правеше на етапи през месец-два и малко поразвали общото добро впечатление.
Както се казва 1-2-3 пъти ще усереш ама на 4-тя ще се получи нещо. Аз винги поущрявам домашната работа, когато не се прекалява.
А и съм на принципа, че щом някой се е научил и може да прави дадено нещо и аз мога да направя същото - да се науча и да го напрвя. Типично български начин на мислене. То май за тва господ ме е захвърлил на изток от рая.
А към колегата opelfеn да попитам каква е инвестицията за пяна, кита и др. неща.

Вектра 16 ти от кой квартал си?
Отговори

Sol_lecks снимка Sol_lecks 13 януари 2005 - 23:52

opelfen, на Jan 13 2005, 07:14 AM, каза:

, но вчера нямах възможност да попитам за името й, беше някакво странно и не го помня, но ако някой се интересува, ще го разбера веднага! Смола двукомпонентна беше някаква! .......

Opelfen да нямаш в предвид еплусидната смула. Чувал сам, че с нея лепят бронийте. :huh: Иначе идеята е страшна стига да си срачен фантазьор можеш да сабираш погледите по улиците. ;)
Отговори

set16v снимка set16v 14 януари 2005 - 00:23

аз пък смятам да си сложа на астричката глава от 1.7 турбо дизел щото ми казаха че не се пука и че лесно става 300коня с малко парички и 2-3 флакона
пяна за прозорци ,ако някои има още инфо.за подобрения да чати.,търся си броня КраЗ и то предна щото има матерял за 2-3 бронички и 4-5 чифта прагчета и може да остане за вежди за фарове......
Отговори

Гостkriss_* 14 януари 2005 - 00:33

set16v, на Jan 14 2005, 12:23 AM, каза:

аз пък смятам да си сложа на астричката глава от 1.7 турбо дизел щото ми казаха че не се пука и че лесно става 300коня с малко парички и 2-3 флакона
пяна за прозорци ,ако някои има още инфо.за подобрения да чати.,търся си броня КраЗ и то предна щото има матерял за 2-3 бронички и 4-5 чифта прагчета и може да остане за вежди за фарове......

момчета аз сериозно се интересувам каде е най добре да ми направят спойлери за АСТРА-93ГОД.
Отговори

Владо снимка Владо 14 януари 2005 - 00:34

set16v, на Jan 14 2005, 01:23 AM, каза:

аз пък смятам да си сложа на астричката глава от 1.7 турбо дизел щото ми казаха че не се пука и че лесно става 300коня с малко парички и 2-3 флакона
пяна за прозорци ,ако някои има още инфо.за подобрения да чати.,търся си броня КраЗ и то предна щото има матерял за 2-3 бронички и 4-5 чифта прагчета и може да остане за вежди за фарове......



:huh: :huh: :D :D :D

бах тоя краз бре чичиоооо))))

свали ли барем матора или още не? ;)
Отговори

Гостopelfen_* 14 януари 2005 - 06:54

Sol_lecks, на Jan 13 2005, 11:52 PM, каза:

opelfen, на Jan 13 2005, 07:14 AM, каза:

, но вчера нямах възможност да попитам за името й, беше някакво странно и не го помня, но ако някой се интересува, ще го разбера веднага! Смола двукомпонентна беше някаква! .......

Opelfen да нямаш в предвид еплусидната смула. Чувал сам, че с нея лепят бронийте. :huh: Иначе идеята е страшна стига да си срачен фантазьор можеш да сабираш погледите по улиците. ;)

Не бе :) Иначе се казва епоксидна смола, ама тя много тежи като изсъхне! Все пак и това мисли, тежките брони не са за предпочитане, защото трудно остават на мястото в което си ги сложил, а иначе тябва да ги прикрепваш още повече и става още по тежко!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg